PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2022 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopane 2022

Sobota, 4 czerwca 2022 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopane 2022Z okazji Dni Zakopanego, obchodzonych na pamiątkę pobytu pod Tatrami św. Jana Pawła II w 1997r., tradycyjnie już zorganizowana została Uroczysta Sesja Rady Miasta. Jej stałym punktem jest wręczenie dorocznych Nagród Burmistrza za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz miasta. Tym razem przyświecał jej wyjątkowy jubileusz 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem.


Laureatami Nagrody Burmistrza zostali: artysta rzeźbiarz Michał Gąsienica Szostak, społecznik i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Piotr Kyc oraz wybitni narciarze i trenerzy Państwo Weronika i Edward Budni. Wyłoniła ich kapituła pod przewodnictwem Jolanty Iwanickiej . Autorem pamiątkowej statuetki, którą Laureaci otrzymali z rąk Burmistrza Leszka Doruli,  jest zakopiański artysta Marcin Rząsa. Nagroda Burmistrza przyznawana jest zakopiańczykom, którzy swój czas i serce oddają na rzecz naszej społeczności, z zapałem angażując się w działalność społeczną, kulturalną i sportową. 

- Dziękuję Państwu w imieniu swoim i mieszkańców za Wasz trud, ale także za przykład jaki dajecie innym, pokazując, że wspólnie możemy wiele zdziałać dla naszego miasta. Warto za taką postawę dziękować, warto ją doceniać i gratulować - powiedział Burmistrz Leszek Dorula dziękując także za zaangażowanie kapitule i wszystkim, którzy zgłaszali kandydatów do nagrody.

Do gratulacji i podziękowań dołączyli się także obecny na Sesji Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Radni na czele z Przewodniczącym Janem Glucem oraz wiceburmistrzowie Agnieszka Nowak-Gąsienica i Tomasz Filar.

W wystąpieniu okolicznościowym ksiądz dr hab. Robert Nęcek podkreślał, jak bardzo ważne dla mieszkańców Zakopanego i Podhala jest przywiązanie do tradycji oraz troska o zachowanie dziedzictwa regionu i pamięć o jego historii. 

W Sesji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, zakopiańskich instytucji i organizacji, goście z miast partnerskich Zakopanego: Popradu i Wysokich Tatr oraz mieszkańcy. 

Jej ostatnim punktem było złożenie wiązanki kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II przy zakopiańskiej "Księżówce".

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.