PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Obrócić przestrzeń – Обертати Простір - Natalia Jastrzębska- wystawa fotografii z Ukrainy

Niedziela, 11 czerwca 2023 r.
Autor: Piotr Kyc

Obrócić przestrzeń – Обертати Простір - Natalia Jastrzębska- wystawa fotografii z Ukrainy10 czerwca w Tatrzańskim Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Natalii Jastrzębskiej. Zdjęcia zostały wykonane w czasie wyjazdów z pomocą humanitarną do Ukrainy w ramach działań organizacji Ukraina Pomagamy. Na wystawie obecna była szefowa organizacji Ukraina Pomagamy, absolwentka zakopiańskiego Liceum Kenara, konserwator kamienia Anna Kudzia – która przed napaścią Rosji na Ukrainę prowadziła renowację zabytków na Kresach, a obecnie zaangażowana jest w pomoc dla Ukrainy. Jej ekipa zajmuje się obecni dostarczaniem apteczek wojskowych IFAK na front. Kilku członków ekipy jest już na froncie. Inni zajmują się szkoleniem żołnierzy w zakresie medycyny taktycznej. Zespół mimo to nie przewał prac konserwatorskich. Anna Kudzia i Natalia Jastrzębska opowiadały o sytuacji w Ukrainie.


O muzyczną oprawę podczas wernisażu zadbał zespół San Escobar z Łodzi, który skomponował specjalnie na tę okazję muzykę zainspirowaną zdjęciami autorki

„Przemieszczając się z miejsca na miejsce, zdałam sobie sprawę, że w moim projekcie istotną rolę powinien odgrywać ruch. Chciałam skonfrontować widza z tematem wojny, jednak w inny sposób – nie pokazując wybuchy i ofiary, lecz raczej to, jak ta wojna trwale zmienia przestrzeń, tworząc rodzaj nowej rzeczywistości, która będzie trwała jeszcze długo po jej zakończeniu”(Natalia Jastrzębska)

Natalia Jastrzębska – absolwentka L.O. im. Balzera w Zakopanem, w krakowskim UJ ukończyła filologię ukraińską, w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi – ukończyła montaż filmowy. Jej pasją są podróże, szczególnie do Ukrainy. Kocha góry, fotografię, zwierzęta.

Wystawa w TCK Jutrzenka ul. Grunwaldzka 3, będzie czynna do końca sierpnia 2023, od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 -15:00

Wstęp wolny.

Akcję Ukraina Pomaga można wesprzeć na https://zrzutka.pl/2658xm

Zobacz w naszym sklepie:
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.