PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2024 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Zakopane

Wiadomości

Zgłoś swój wniosek na inicjatywę kulturalno-edukacyjną i zdobądź środki na jej realizację!

Czwartek, 1 lutego 2024 r.
Autor: Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem

Zgłoś swój wniosek na inicjatywę kulturalno-edukacyjną i zdobądź środki na jej realizację!Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem zaprasza do udziału w konkursie na inicjatywy lokalne dla mieszkańców Zakopanego. Start konkursu 1 lutego 2024 r. Termin naboru upływa 29 lutego 2024 r. Jeżeli jesteście z Zakopanego i macie pomysł na ciekawe wydarzenie zgłoście się do nas!


Ogłoszony konkurs to jeden z elementów Zadania „DziałajMY w Bibliotece” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, na którego realizację biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Jakie są cele realizacji konkursu na inicjatywę oddolną? 

- wspieranie oddolnych inicjatyw i projektów edukacyjno- animacyjnych

- wspólna realizacja zgłoszonych pomysłów inicjatyw lokalnych

- wzmocnienie roli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem jako „trzeciego miejsca”

 - nawiązanie i pogłębienie współpracy z aktywnymi społecznie i kulturalnie mieszkańcami 

   Zakopanego

- propagowanie i rozwój czytelnictwa

To realna szansa na zrealizowanie własnych pomysłów na ciekawą inicjatywę skierowaną do lokalnej społeczności. To wkład w rozwój biblioteki, lokalnej społeczności oraz szeroko rozumianego czytelnictwa!

Do zgłaszania swoich pomysłów organizatorzy zapraszają zarówno osoby indywidualne, jak i grupy formalne i nieformalne oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Zakopanego.

Przed zgłoszeniem swojej inicjatywy należy zapoznać się z Regulaminem Konkursu oraz Wykazem kosztów kwalifikowanych stanowiącym załącznik nr 1. 

Wnioskodawcy nie potrzebują wkładu własnego.

Przewidywany budżet całkowity zadań inicjatyw oddolnych w ramach projektu wynosi 23 050 zł. Kwota dotacji, jaką może uzyskać jedna inicjatywa wynosi maksymalnie 7 500 zł.

Wykaz załączników do pobrania

????Regulamin konkursu na inicjatywy oddolne w projekcie „DziałajMY w Bibliotece"

????Załącznik nr 1 - Wykaz kosztów kwalifikowanych

???? Załącznik nr 2 - Formularz zgłoszeniowy

???? Załącznik nr 2 - Oświadczenia

Celem tego programu jest wzmocnienie bibliotek, jako „trzeciego miejsca” jednoczącego lokalną społeczność poprzez działania w obszarze szeroko rozumianej kultury. W ramach tego projektu wydzielona część budżetu jest przeznaczona na realizację inicjatywy zaproponowanej przez mieszkańców Zakopanego.

Dodatkowe informacje na temat konkursu  na inicjatywy oddolne  można uzyskać
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem , tel. +48 18-20-664-38 

Osoba do kontaktu: 

Dominika Gąsienica – Roj, tel. 667 226 225 , e-mail: dgasienica-roj@biblioteka.zakopane.eu 

Projektu BLISKO “DziałajMY w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    35 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.