PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2024 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Zakopane

Wiadomości

W czasie okresu Wielkiego Postu 2024 - rekolekcje w życiu codziennym

Sobota, 10 lutego 2024 r.
Autor: o. Maciej Konenc SJ

W czasie okresu Wielkiego Postu 2024 - rekolekcje w życiu codziennymSpotkania nasze odbywać się będą na żywo w kościele „na Górce” w Zakopanem we wszystkie poniedziałki Wielkiego Postu, po Mszy św. o 18.00. Będą one nagrywane i udostępniane na stronie internetowej, może je będzie odsłuchać w dowolnym czasie. Pierwsze spotkanie będzie we wtorek 13.02 przed środą popielcową. Gdyby, ktoś się „spóźnił”, to można do tych rekolekcji dołączyć w każdym czasie. W tych dniach Wielkiego Postu zapraszam także do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej a także Gorzkich Żali. Te nabożeństwa są bardzo wartościowe w tym czasie i mogę przynieść wielkie korzyści duchowe dla nas.


Witam serdecznie Moi Drodzy. 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. 

Podobnie jak wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku proponuję Wam w czasie okresu Wielkiego Postu 2024 rekolekcje w życiu codziennym. Zapraszam do uczestnictwa tych Wszystkich, którzy już dobrze wiedzą o co chodzi w tym czasie Wielkiego Postu jak i rekolekcjach; a szczególnie gorąco witam tych, którzy po raz pierwszy chcą włączyć się w te rekolekcje i zmierzyć się z sobą samym w tym szczególnym, błogosławionym czasie. Napisałem „zmierzyć się”, bo pewnie tak będzie, znając charakter tych dni postnych, jak i rekolekcji, kiedy pragniemy podjąć pracę nad sobą przy pomocy Łaski Bożej a nie tylko za pomocą naszych ludzkich sił. Będzie się to wiązało właśnie ze zmaganiem się. Tutaj bardzo ważna uwaga, szczególnie dla tych, którzy trochę się boją czy podołają, że to zmaganie zawsze połączone jest ze zwycięstwem,
z sukcesem. A jakże bardzo tego sukcesu wszyscy pragniemy – prawda? Kto z nas nie chciałby zwyciężyć? Sukces i zwycięstwo gwarantuje nam sam Pan Jezus, który cierpiał, umarł i zmartwychwstał. Po Jego zmaganiu nastąpiło zwycięstwo Zmartwychwstania, do którego i nas zaprasza. 

W czasie naszych rekolekcji, starać się będziemy dostrzegać obecność Ducha Bożego w historii naszego życia, w doświadczeniach, jakie stały się naszym udziałem, aby uświadomić sobie, że Bóg był i jest i nadal będzie obecny w naszym życiu. Przez swojego Ducha, Bóg kieruje naszym życiem. Szczególnie ważne w tym czasie będzie dla nas Słowo Boże, pisane pod natchnieniem Ducha Świętego, ono będzie nas prowadzić, będzie naszym Przewodnikiem. Do Słowa będziemy stosować nasze życie. Na każdy dzień będą zaproponowane treści do przemodlenia. Nie należy tych tekstów czytać dla "ciekawości treści" ani wyprzedzać czytaniem poszczególnych dni rekolekcyjnych. Każdy dzień będzie miał swoje rozmyślanie, swój rytm. Można będzie powtarzać proponowane treści czy ćwiczenia, dla ich pogłębienia a przede wszystkim dla umocnienia swojej relacji z Bogiem i przyjęcia Jego zaproszenia do relacji z Nim. 

Spotkania nasze odbywać się będą na żywo w kościele „na Górce” w Zakopanem we wszystkie poniedziałki Wielkiego Postu, po Mszy św. o 18.00. Będą one nagrywane i udostępniane na stronie internetowej, może je będzie odsłuchać w dowolnym czasie. Pierwsze spotkanie będzie we wtorek 13.02 przed środą popielcową. Gdyby, ktoś się „spóźnił”, to można do tych rekolekcji dołączyć w każdym czasie. 

W tych dniach Wielkiego Postu zapraszam także do uczestnictwa
w nabożeństwach Drogi Krzyżowej a także Gorzkich Żali. Te nabożeństwa są bardzo wartościowe w tym czasie i mogę przynieść wielkie korzyści duchowe dla nas. 

Teksty do rozważań, do modlitwy, można będzie pobierać z naszej strony internetowej: https://gorka.jezuici.pl/ z zakładki „kościół”. Tam też będą umieszczane wprowadzenia do modlitwy a także nagrania ze spotkań na żywo. Zachęcałbym, aby napisać na adres z ubiegłych lat wielkipost2013@gmail.com i zostaną one wysłane na skrzynkę e-mailową. 

Owocnych rekolekcji i umocnienia relacji z Bogiem w tym błogosławionym czasie Wielkiego Postu 2024 życzy Wszystkim Uczestnikom o. Maciej Konenc SJ

Szczęść Nam Panie Boże

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    40 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.