PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Fotografia dzikiej przyrody 2010

Środa, 3 sierpnia 2011 r.
Autor: AKS

Fotografia dzikiej przyrody 2010Tatrzański Park Narodowy zaprasza 3 sierpnia o godz. 17.00 do Centrum Edukacji Przyrodniczej przy ul. Chałubińskiego 42a na wernisaż wystawy "Fotografia dzikiej przyrody 2010". Wystawa będzie czynna przez cały sierpień, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8.00–16.00. Wstęp wolny.


F O T O G R A F I A D Z I K I E J P R Z Y R O D Y 2010
W i l d l i f e P h o t o g r a p h e r o f t h e Y e a r 2010

Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2010, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Konkurs odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziewiąty z rzędu w Polsce. Na tegoroczną edycję wystawy składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 16 kategoriach (w tym po raz pierwszy w kategorii Fotoreportaż) oraz w dwóch nagrodach specjalnych. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 31 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 3 tys. autorów z 83 krajów.
Cele, jakie przyświecają organizatorom konkursu i wystawy, można najogólniej określić w kilku punktach:
• podnieść status fotografii dzikiej przyrody do rangi głównych nurtów współczesnej sztuki,
• stać się najpoważniejszym forum fotografii tego rodzaju, przedstawiając światowej widowni najlepsze obrazy natury,
• inspirować coraz to nowe pokolenia fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody,
• przedstawiać zgromadzone dzieła ludziom na całym świecie, aby ukazać im wspaniałość, dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi i pobudzić w nich dbałość o jego przyszłość.

Dzięki coraz bardziej udanej realizacji tych celów coraz lepsze zdjęcia są oglądane przez coraz większą liczbę widzów. Jeśli zliczyć ich wszystkich, to rokrocznie jest to już znacznie więcej niż milion osób, na wszystkich kontynentach, z czego w Polsce rokrocznie ok. 70 tys. Wystawa w 2011 r. trafi – jak corocznie – do 12 miast. Zakopane jest w tym łańcuchu ogniwem ósmym, po Bielsku-Białej, Szklarskiej Porębie, Szczecinie, Koszalinie, Sopocie, Bydgoszczy i Białowieży, a następnie zobaczyć ją jeszcze będzie można w Warszawie, Bytomiu, Wrocławiu i Wschowie. Po raz kolejny w historii wystawy, znajdują się na niej zdjęcia wykonane m.in. przez polskich fotografów; po raz pierwszy przez Tomasza Raczyńskiego i już po raz czwarty z rzędu przez Michała Budzyńskiego.

Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Organizatorem tournee wystawy po Polsce jest Agencja Zegart. Sponsorem wystawy w Polsce jest NIKON, a partnerami Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.