PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

XVI Jazz Camping Kalatówki

1–6 października 2012 r.
Autor: AKS

XVI Jazz Camping KalatówkiJuż po raz szesnasty w Tatrach rozbrzmiewać będzie jazz, bowiem 1 października startuje słynny Jazz Camping Kalatówki. Jest to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Zakopanego i której historia sięga roku 1959, kiedy to odbyła się w Hotelu Górskim na Kalatówkach po raz pierwszy.


Wówczas na Kalatówkach zawitała cała śmietanka polskiego jazzu - grały tu takie sławy jak Krzysztof Komeda, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Andrzej Dąbrowski czy Zbigniew Namysłowski.

W roku 1997 za sprawa Małgorzaty i Zbigniewa Namysłowskich oraz Marty Łukaszczyk - szefowej Kalatówek, impreza została reaktywowana i co roku, przez cały tydzień, odbywa się na początku jesieni.

Tegoroczny Jazz Camping zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Swój przyjazd potwierdziły największe tuzy muzyki jazzowej jak Zbigniew Namysłowski, Przemysław Dyakowski, słynni przedstawiciele młodszego pokolenia tacy jak Dominik Bukowski, Tomek Pruchnicki, Piotrek Schmidt, a także zespół Shannon, którego liderami są Maria Namysłowska-Rumińska i Marcin Rumiński. Nowością będzie udział młodzieży z warszawskiej szkoły muzycznej przy ul. Bednarskiej.

Jak co roku organizatorzy zapraszają na wieczorne jam-sessions, a w środę, 3.10 - na wspólne granie jazzmanów i kapeli góralskiej, które rokrocznie gromadzi ogromną rzeszę melomanów. Uwieńczeniem imprezy będzie finałowy koncert galowy z udziałem wszystkich muzyków, który odbędzie się w Hotelu na Kalatówkach w sobotę, 6.10 o godzinie 20-ej.

W Tatrach królują już jesienne kolory, co tylko dodaje malowniczości tej niezwykłej imprezie. Melomani wędrujący na Kalatówki mają szansę napotkać na swym szlaku niedźwiedzia szykującego się już do zimy, a także jelenie na rykowisku.

Jak rzekł Zbigniew Namysłowski - uczestnik wszystkich Jazz Campingów od 1959 roku - „Jazz i góry doskonale do siebie pasują”. Gorąco zachęcamy byście Państwo przekonali się o tym osobiście!

Program

1 października 2012- Inauguracja XVI Jazz Campingu- wstęp wolny

2 października 2012- Jam Session na Kalatówkach- wstęp wolny

3 października 2012- Jazz i Górale na Kalatówkach- wstęp wolny

4 października 2012 Jam session na Kalatówkach- wstęp wolny

5 października 2012 Jam session na Kalatówkach- wstęp wolny

6 października 2012 Koncert finałowy na Kalatówkach z udziałem wszystkich muzyków - bilety do nabycia w recepcji – 45 PLN

 

Zapraszamy na stronę www.kalatowki.pl by poznać szczegóły imprezy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.