PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Tym razem 2 filmy polskie...

Czwartek, 25 października 2012 r.
Autor: Ela Krzemińska - Owczarz

Tym razem 2 filmy polskie...25 października o godzinie 19 tej w kinie Sokół w Zakopanem odbędzie się kolejna projekcja. Tym razem 2 filmy polskie. "Pałac" /85'/ - reż. Tomasz Wolski. "Człowiek z reklamówką" /21'/ reż. Jakub Polakowski.


  "Pałac" /85'/ - reż. Tomasz Wolski, dokument pokazujący ten słynny dar narodu radzieckiego dla Polski jako żywy organizm. Głównymi bohaterami filmu Wolskiego są, oprócz samej przestrzeni tytułowego budynku, pracownicy szeregu instytucji znajdujących się na jego terenie. Poznajemy nieznane nam zakamarki Pałacu Kultury i Nauki. Poznajemy ludzi, którzy wypełniają ten budynek życiem. Po zobaczeniu tego filmu inaczej będziemy postrzegać tytułowy Pałac. Film otrzymał nagrodę Planete Doc Review FF 2012 – Canon Cinematography Award

"Człowiek z reklamówką" /21'/ reż. Jakub Polakowski /mockument/  Mockument (ang. mockumentary) – gatunek filmowy często przyjmujący formę satyry lub parodii. Mockumentary jest fikcją udającą film dokumentalny. /wikipedia/

Tytułowy bohater ostentacyjnie inny i oporny na wszelkie trendy, idzie przez życie z oldschoolową reklamówką w ręku./.../ To nie tylko komediowa opowieść o nonkonformiście, ale i o naszym kraju – miejscu, gdzie niewinny zachwyt nad kolorowym światem Zachodu zmienił się z czasem w zblazowane pozerstwo.   (Materiały ze strony http://www.nowehoryzonty.pl/)

Pokaz może się odbyć dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Zakopane, Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego, Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.