PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2012/13

15–16 grudnia 2012 r.
Autor: AKS

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2012/13Kalendarzowa zima rozpoczyna się 22. grudnia, a już tydzień wcześniej na Polanie Szymoszkowej odbędzie się oficjalna inauguracja sezonu. Pokazy, prezentacje, seminarium i dużo dobrej zabawy – to wszystko miłośnikom śniegu obiecują organizatorzy.


Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2012/13 będzie trwało przez cały weekend 15 i 16 grudnia, jednak to na sobotę zaplanowano najwięcej atrakcji. Oprócz promocji na przejazdy kolejami linowymi na Polanie Szymoszkowej dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów, przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. Specjalnie na tę okazję zostanie przygotowana mobilna skocznia K-4, stanowiąca miniaturę prawdziwego obiektu, takiego jak zakopiańska Wielka Krokiew. Pokazowe skoki oddadzą zawodnicy naszej kadry narodowej w skokach narciarskich, następnie każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił. Na odważnych czekają upominki, a najlepsze wyczyny zostaną dodatkowo nagrodzone. 

W tym sezonie na stoku stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa ruszy specjalnie przygotowany KidsPark Szymoszkowa, gdzie na najmłodszych będą czekały przeszkody i zabawki oraz specjalny wyciąg taśmowy, doskonały do nauki jazdy dla dzieci. Pod czujnym okiem animatorów i instruktorów, pociechy będą mogły spróbować swoich sił w sportach zimowych ucząc się przez wspólną zabawę. Dla starszych narciarzy i snowboardzistów zostanie przygotowany slalom z pomiarem czasu, gdzie przez cały dzień będzie trwała rywalizacja o najlepszy czas i nagrody-niespodzianki. Przy stoku pojawi się również miasteczko akcji Małopolski Piknik Europejski. Wszystkie aktywności będą się odbywały przy rytmach energicznej muzyki przygotowanej przez DJ’a. 

Oficjalną częścią Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2012/13 będzie inauguracja sezonu zimowego, który rozpocznie prezentacja jazdy instruktorów szkół narciarskich i widowiskowy pokaz sztucznych ogni. W wydarzeniu wezmą udział zaproszeni Goście, między innymi Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Powiatu Tatrzańskiego, Burmistrz Miasta Zakopane, Parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Częścią programu jest również uroczyste zapalenie choinki przy Krupówkach, przez Burmistrza Zakopanego Janusza Majchra i Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

 

Program Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2012/13

15 grudnia (sobota)

10.00 – 18.00   „Wyjazd za złotówkę”

Każdy przejazd koleją linową Polana Szymoszkowa za symboliczną złotówkę

11.00 – 14.00   Seminarium „Wpływ inwestycji na rozwój turystyki zimowej”, Hotel Mercure Zakopane Kasprowy

14.00 – 14.30   Konferencja prasowa, Hotel Mercure Zakopane Kasprowy

11.00 – 15.00   „Czas dnia”

Slalom z pomiarem czasu dla wszystkich chętnych, Polana Szymoszkowa

13.00 – 18.00   Mobilna skocznia narciarska K-4, Polana Szymoszkowa

16.00 – 16.45   Uroczyste otwarcie sezonu zimowego z udziałem zaproszonych Gości zakończone pokazem sztucznych ogni, Polana Szymoszkowa

16.45 – 17.15   Pokaz jazdy instruktorów szkół narciarskich, Polana Szymoszkowa

17.30 – 18.00   Uroczyste zapalenie choinki przy Krupówkach, Oczko Wodne przy ul. Krupówki

 

16 grudnia (niedziela)

11.00 – 16.00   Mobilna skocznia narciarska K-4, Polana Szymoszkowa

11.00 – 15.00   „Czas dnia” – slalom z pomiarem czasu otwarty dla wszystkich chętnych, Polana Szymoszkowa

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.