PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej

Sobota, 12 stycznia 2013 r.
Autor: AKS

Koncert Jacka Wójcickiego i Beaty RybotyckiejZapraszamy na koncert Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej, który odbędzie się 12 stycznia o godz. 18.00 w Kościele pw. Świętego Krzyża, ul. Zamoyskiego, w ramach IV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.


Beata Rybotycka – ukończyła PWST w Krakowie (1987). Występowała w Starym Teatrze, w „Piwnicy pod Baranami”, w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i Teatrze na Woli w Warszawie. Od kilkunastu lat związana z Teatrem STU. Powszechnie znana aktorka – pieśniarka wykonuje przede wszystkim utwory znanych krakowskich kompozytorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do słów m. in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego. Wydała dwie płyty solowe: Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz Szurum burum (współpraca z Jarosławem Śmietaną). Śpiewała w Nieszporach Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w Mszy polskiej Hadriana Filipa Tabęckiego. W swoim artystycznym dorobku ma kilkadziesiąt ról teatralnych i telewizyjnych m. in. Dagny Born w spektaklu Fortynbras się upił Janusz Głowackiego w reż. Jerzego Stuhra (Stary Teatr), Elianta w Mizantropie Moliera w reż. Krzysztofa Nazara (Stary Teatr), Księżniczka w Śnie srebrnym Salomei Juliusza Słowackiego w rez. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr), Maria Timofiejewna Lebiadkin w Biesach Fiodora Dostojewskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego (Teatr STU), Gertruda w Hamlecie Williama Szekspira w reż. Krzysztofa Jasińskiego. Śpiewała w filmie Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga. Występuje w autorskich recitalach oraz w spektaklach teatralnych.

Jacek Wójcicki, absolwent krakowskiej PWST.Kiedyś gwiazda śpiewająca„Piwnicy pod Baranami”, kabaretu Olgi Lipińskiej, także aktor filmowy /”Ostatni Dzwonek” Magdaleny Lazarkiewicz, „Lista Schindlera” Stevena Spielberga/.Dzisiaj wiele koncertuje w kraju i za granicą, śpiewa m.in. w Galach Piosenki Zbigniewa Górnego, „Nieszporach Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza, Oratorium „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Częsty gość Benefisów w teatrze „STU”.Współpracuje z Beata Rybotycką, Grażyną Brodzińską i Małgorzatą Walewska. Ze swoim recitalem "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami" przemierzył prawie cały świat przypominając wielkie pieśni Jana Kiepury. Nie bez powodu już w dzieciństwie nazywano go „małym Kiepurkiem”, bowiem jako chłopiec występował wraz z chórem chłopięcym Filharmonii Krakowskiej w całej niemal Europie. Piotr Skrzynecki legendarny twórca „Piwnicy pod Baranami” mówił o nim : „Na pozór nieśmiały i niemal dziecinny na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje.Podziwiajcie.Zaproście do domu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.