PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej

Sobota, 12 stycznia 2013 r.
Autor: AKS

Koncert Jacka Wójcickiego i Beaty RybotyckiejZapraszamy na koncert Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej, który odbędzie się 12 stycznia o godz. 18.00 w Kościele pw. Świętego Krzyża, ul. Zamoyskiego, w ramach IV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.


Beata Rybotycka – ukończyła PWST w Krakowie (1987). Występowała w Starym Teatrze, w „Piwnicy pod Baranami”, w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i Teatrze na Woli w Warszawie. Od kilkunastu lat związana z Teatrem STU. Powszechnie znana aktorka – pieśniarka wykonuje przede wszystkim utwory znanych krakowskich kompozytorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do słów m. in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego. Wydała dwie płyty solowe: Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz Szurum burum (współpraca z Jarosławem Śmietaną). Śpiewała w Nieszporach Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w Mszy polskiej Hadriana Filipa Tabęckiego. W swoim artystycznym dorobku ma kilkadziesiąt ról teatralnych i telewizyjnych m. in. Dagny Born w spektaklu Fortynbras się upił Janusz Głowackiego w reż. Jerzego Stuhra (Stary Teatr), Elianta w Mizantropie Moliera w reż. Krzysztofa Nazara (Stary Teatr), Księżniczka w Śnie srebrnym Salomei Juliusza Słowackiego w rez. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr), Maria Timofiejewna Lebiadkin w Biesach Fiodora Dostojewskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego (Teatr STU), Gertruda w Hamlecie Williama Szekspira w reż. Krzysztofa Jasińskiego. Śpiewała w filmie Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga. Występuje w autorskich recitalach oraz w spektaklach teatralnych.

Jacek Wójcicki, absolwent krakowskiej PWST.Kiedyś gwiazda śpiewająca„Piwnicy pod Baranami”, kabaretu Olgi Lipińskiej, także aktor filmowy /”Ostatni Dzwonek” Magdaleny Lazarkiewicz, „Lista Schindlera” Stevena Spielberga/.Dzisiaj wiele koncertuje w kraju i za granicą, śpiewa m.in. w Galach Piosenki Zbigniewa Górnego, „Nieszporach Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza, Oratorium „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Częsty gość Benefisów w teatrze „STU”.Współpracuje z Beata Rybotycką, Grażyną Brodzińską i Małgorzatą Walewska. Ze swoim recitalem "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami" przemierzył prawie cały świat przypominając wielkie pieśni Jana Kiepury. Nie bez powodu już w dzieciństwie nazywano go „małym Kiepurkiem”, bowiem jako chłopiec występował wraz z chórem chłopięcym Filharmonii Krakowskiej w całej niemal Europie. Piotr Skrzynecki legendarny twórca „Piwnicy pod Baranami” mówił o nim : „Na pozór nieśmiały i niemal dziecinny na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje.Podziwiajcie.Zaproście do domu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.