PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

World Snow Day

Niedziela, 20 stycznia 2013 r.
Autor: AKS

World Snow Day20 stycznia zapraszamy wszystkie dzieci z Zakopanego i okolic wraz z rodzicami i dziadkami na zimowy piknik rodzinny na Polanie przy Wielkiej Krokwi (teren wyciągu orczykowego Sitarz). Start o godzinie 10.00 bawimy się do 14.00.


W programie między innymi zawody w biegach narciarskich i skokach w ramach 64. Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego, stoiska edukacyjne TPN, TOPR, Dzień Otwarty SITN i Policji, podczas którego dzieci za darmo będą mogły jeździć z instruktorem narciarskim na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych. Będziemy wspólnie lepić bałwana, zjeżdżać na jabłuszkach, podziwiać uczniów Szkoły Kenara tworzących śnieżną rzeźbę. Będą medale, słodycze, balony, każdy będzie zadowolony!!

Zabierz mamę, tatę, siostrę, brata narty lub snowboard i przyjdź do nas na świetną zabawę!


WORLD SNOW DAY 2013 W ZAKOPANEM
Miasto Zakopane wraz z Polskim Związkiem Narciarskim oraz Akademickim Związkiem Sportowym Zakopane, już po raz drugi organizuje wielką imprezę rodzinną WORLD SNOW DAY, która odbędzie się w Zakopanem w dniu 20 stycznia 2013 r.
World Snow Day, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej „Bring Children to the Snow”, mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. Podczas Kongresu FIS w 2010 roku w tureckiej Antalyi, podjęto decyzję o ustanowieniu Światowego Dnia Śniegu, który będzie świętowany każdego roku w trzecią niedzielę stycznia w wielu miastach na świecie. Tegoroczna, druga już edycja World Snow Day przypada na 20 stycznia 2013. W tym dniu ok. 250 organizatorów na całym świecie będzie celebrować Światowy Dzień Śniegu
Motto World Snow Day jest niezmienne i brzmi: EXPERIENCE, EXPLORE, ENJOY! - DOŚWIADCZAJ, ODKRYWAJ, BAW SIĘ! Experience – sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem. Explore – szansa odkrycia czegoś nowego. Enjoy – czas na zabawę.

EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ
Świetna współpraca z AZS Zakopane zaowocowała ponownym połączeniem obchodów Światowego Dnia Śniegu ze słynnym Memoriałem im. Kornela Makuszyńskiego, czyli popularnymi zawodami „Koziołka Matołka”. Tym razem podczas zakopiańskich obchodów rozegrane zostaną konkurencje klasyczne, co oznacza, że dzieci będą mogły wziąć udział w biegach narciarskich oraz skokach.
PROGRAM ZAWODÓW 64. Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego
20 styczeń 2013 /niedziela/ Polana obok Wielkiej Krokwi
10.30 biegi roczników 2002, 2003 11.00 biegi roczników 2004, 2005, 2006 11.30 biegi roczników 2007, 2008, 2009 12.00 skoki roczników 2002, 2003 12.30 skoki roczników 2004, 2005, 2006
20 styczeń 2013 /niedziela/ tor łyżwiarski COS
16.00 start na dystansie 50m roczników 2006, 2005, 2004 16.30 start na dystansie 100m roczników 2003, 2002

EXPLORE – ODKRYWAJ
We wiosce festiwalowej znajdzie się również miejsce na sekcję edukacyjną, w której wzorem roku ubiegłego naszymi Partnerami są TPN, TOPR oraz SITN i Policja.
Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego przygotowało zestaw zabaw i konkursów dla dzieci, młodzieży i opiekunów. Przy stoisku TPN można będzie m. in. zobaczyć pokazy multimedialne związane z zimą i śniegiem oraz zachowaniem na śniegu, poznać historię śnieżynki, zobaczyć jak wygląda pod szkłem powiększającym i pod mikroskopem, wziąć udział w różnorodnych grach na śniegu takich jak „memory“ oraz „pakowanie plecaka“, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o zachowaniu zwierząt zimą, a nawet własnoręcznie odcisnąć tropy zwierzaków na śniegu. Dzieci obejrzą także występy Teatrzyka Fioletowy Krokus na temat bezpieczeństwa narciarzy oraz posłuchają mądrości Koziołka Mądrali.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będą informować jak ważne jest bezpieczeństwo na stoku, używanie kasków oraz kontrolowanie własnej prędkości w czasie jazdy na nartach, pokażą nam również jak powinniśmy zachować się w trakcie wypadku. Chętni będą mogli uczestniczyć w poszukiwaniach przy użyciu detektora lawinowego.

Wzorem roku ubiegłego Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa ogłosiło DZIEŃ OTWARTY SITN „Bezpiecznie na narty z instruktorem PZN“, właśnie w terminie w którym przypada Światowy Dzień Śniegu! W ramach akcji na terenie śnieżnego miasteczka profesjonalni instruktorzy SITN ze Szkoły Narciarskiej "Strama Nosal" oraz HSKI będą prowadzili darmowe szkolenia dla dzieci w dniu 20 stycznia 2013 r. w godzinach od 10 do 14. Na naszych najmłodszych czekać będzie ogródek szkoleniowy, animacje oraz różne nagrody. Wspólnie z SITN swoje stoisko będzie miała także Zakopiańska Policja, która zorganizuje konkurs wiedzy dla naszych najmłodszych uczestników, atrakcją dla dzieci będzie również możliwość przebrania się w strój policjanta. Nasi Policjanci zadbają także o edukację dorosłych, którzy będą mogli sprawdzić działanie alkogogli.

ENJOY – BAW SIĘ!!!
Podczas Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci będą mogły uczestniczyć we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, wezmą udział w scence rodzajowej przygotowanej przez TPN, czy też będą miały okazję złożyć życzenia swoim babciom i dziadkom. Na terenie miasteczka dzieci będą mogły wspólnie z naszymi wolontariuszami ulepić bałwana, pozjeżdząć na jabłuszkach, zrobić sobie zdjęcie z przyjaciółmi, rodzicami oraz dziadkami. Odwiedzając nasze miasteczko dzieci będą miały szansę znaleźć się na pierwszej stronie popularnej gazety oraz dostać unikatowy, piękny medal uczestnictwa w World Snow Day.

MILKA & EUROSPORT
Oficjalnymi, międzynarodowymi partnerami WORLD SNOW DAY są Milka oraz Eurosport, także w Polsce marki te zadbały o naszych najmłodszych mieszkańców. W naszym śnieżnym miasteczku dzieci bedą mogły skosztować czekoladowych nowości marki Milka, sfotografować się z pluszowymi krówkami Milki oraz zdobyć popularne „jabłuszka“ z logo Eurosportu.

PROGRAM OBCHODÓW WORLD SNOW DAY W ZAKOPANEM*
10.00 – otwarcie oficjalne WSD – Burmistrz Miasta Zakopane Pan Janusz Majcher
10.15 – rozgrzewka sceniczna przed zawodami – instruktorzy SITN
10.30 - rozpoczęcie zawodów 64. Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego „Koziołek Matołek”
10.45 – program sceniczny – scenka TPN
11.00 – występ zespołu JOWITA BAND oraz animatorów
11.15 – grupa ACRO-DANCE "Podhalańskie impresje cyrkowe"
11.30 – Koncert życzeń dla Babci i Dziadka (składają dzieci)
11.40 – Koncert zespołu JOWITA BAND oraz animatorów
12.00 – Oficjalne wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Mój ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU”
12.15 - Grupa taneczna ROCKUS - taniec hip-hop
12.30 – Krzysztof "KiQu" Riewold – żongler, performer,raper półfinalista IV edycji „Mam Talent”
12.45 – Koncert życzeń dla Babci i Dziadka
13.00 – rozdanie nagród 64. Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego
14.00 – Zakończenie
*Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany w programie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.