PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą

Wtorek, 22 stycznia 2013 r.
Autor: AKS

Spotkanie z Prezydentem Lechem WałęsąBurmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Prezydentem Lechem Wałęsą, które odbędzie się 22 stycznia 2013 r. o godz. 11:00 w Hotelu Belvedere ul. Dr Do Białego 3 w Zakopanem.


Spotkanie związane będzie z działalnością Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy", promocją lokalnych Przedsiębiorców za granicą oraz z projektem The Best of Poland, nad którym Pan Prezydent Lech Wałęsa objął niedawno Patronat.

Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy" jest apolityczną organizacją pozarządową typu non-profit. Instytut został ufundowany przez Prezydenta Lecha Wałęsę w grudniu 1995 i jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce.

- Bardzo serdecznie zapraszam mieszkańców Zakopanego, Przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie z Panem Lechem Wałęsą, którego zasługi dla wolnej Polski i Europy znane są na całym Świecie. Niezmiernie się cieszę, że Zakopane będzie gościć Laureata Nagrody Nobla i człowieka, bez którego pracy i zaangażowania w życie społeczne nie mielibyśmy szans na przemiany jakie nastąpiły w Polsce w ostatnich trzydziestu latach – powiedział Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Intencją powołania Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy" było przede wszystkim skupianie wielu środowisk społecznych wokół ciągle aktualnych idei i postulatów decentralizacji państwa, upowszechniania zasad moralnych w działalności politycznej i konieczności pielęgnowania tradycji niepodległościowej. Stworzenie zaplecza eksperckiego dla Lecha Wałęsy pozwoliło działać na rzecz Polski, tak w kraju jak i za granicą.

Instytut założony w 1995 roku ma już za sobą kilkanaście lat działalności: to zarówno aktywność międzynarodowa jak i ogólnopolska. Zwłaszcza międzynarodowa aktywność polskiego laureata Pokojowej Nagrody Nobla i rezonans, z jakim się ona spotyka na całym świecie utwierdza w przekonaniu, że warto było podjąć zadanie towarzyszenia Prezydentowi Lechowi Wałęsie w tej misji. Organizacja wielu ważnych wizyt, podczas których Lech Wałęsa spotyka się z ludźmi polityki i biznesu, środowiskami akademickimi i Polonią była i jest ważnym elementem działalności Instytutu. Na arenie krajowej ważna była rola integrowania środowisk społecznych i politycznych, które wyrosły z Sierpnia 1980 roku, wokół idei reform i decentralizacji państwa. Inicjatywy podejmowane w tym zakresie stanowiły odpowiedź na dokonujące się procesy społeczno-polityczne i gospodarcze. Instytut był inicjatorem wielu debat dotyczących problematyki samorządności i przemian systemowych. Refleksje przyjmowały częstokroć formę zapisów programowych, jak choćby w przypadku swoistego manifestu odradzającej się w 1997 roku polskiej prawicy solidarnościowej, jakim niewątpliwie był „Raport o stanie Rzeczypospolitej i drogach wiodących do jej naprawy". W wielu obszarach diagnozy tam zawarte sprawdziły się, a postulaty realizowane były w latach 1997-2001. Instytut stał się także orędownikiem dążeń Polski do integracji z Unią Europejską, zapraszając do szerokiej dyskusji na temat naszej akcesji częstokroć środowiska nieprzejednane w tej kwestii. Po wstąpieniu Polski do Wspólnoty, Instytut stale promuje wartości związane ze świadomym członkostwem oraz wiedzą o unijnych instytucjach. 

Informacja nt. Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy" pochodzi ze strony http://www.ilw.org.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.