PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą

Wtorek, 22 stycznia 2013 r.
Autor: AKS

Spotkanie z Prezydentem Lechem WałęsąBurmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Prezydentem Lechem Wałęsą, które odbędzie się 22 stycznia 2013 r. o godz. 11:00 w Hotelu Belvedere ul. Dr Do Białego 3 w Zakopanem.


Spotkanie związane będzie z działalnością Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy", promocją lokalnych Przedsiębiorców za granicą oraz z projektem The Best of Poland, nad którym Pan Prezydent Lech Wałęsa objął niedawno Patronat.

Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy" jest apolityczną organizacją pozarządową typu non-profit. Instytut został ufundowany przez Prezydenta Lecha Wałęsę w grudniu 1995 i jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce.

- Bardzo serdecznie zapraszam mieszkańców Zakopanego, Przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie z Panem Lechem Wałęsą, którego zasługi dla wolnej Polski i Europy znane są na całym Świecie. Niezmiernie się cieszę, że Zakopane będzie gościć Laureata Nagrody Nobla i człowieka, bez którego pracy i zaangażowania w życie społeczne nie mielibyśmy szans na przemiany jakie nastąpiły w Polsce w ostatnich trzydziestu latach – powiedział Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Intencją powołania Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy" było przede wszystkim skupianie wielu środowisk społecznych wokół ciągle aktualnych idei i postulatów decentralizacji państwa, upowszechniania zasad moralnych w działalności politycznej i konieczności pielęgnowania tradycji niepodległościowej. Stworzenie zaplecza eksperckiego dla Lecha Wałęsy pozwoliło działać na rzecz Polski, tak w kraju jak i za granicą.

Instytut założony w 1995 roku ma już za sobą kilkanaście lat działalności: to zarówno aktywność międzynarodowa jak i ogólnopolska. Zwłaszcza międzynarodowa aktywność polskiego laureata Pokojowej Nagrody Nobla i rezonans, z jakim się ona spotyka na całym świecie utwierdza w przekonaniu, że warto było podjąć zadanie towarzyszenia Prezydentowi Lechowi Wałęsie w tej misji. Organizacja wielu ważnych wizyt, podczas których Lech Wałęsa spotyka się z ludźmi polityki i biznesu, środowiskami akademickimi i Polonią była i jest ważnym elementem działalności Instytutu. Na arenie krajowej ważna była rola integrowania środowisk społecznych i politycznych, które wyrosły z Sierpnia 1980 roku, wokół idei reform i decentralizacji państwa. Inicjatywy podejmowane w tym zakresie stanowiły odpowiedź na dokonujące się procesy społeczno-polityczne i gospodarcze. Instytut był inicjatorem wielu debat dotyczących problematyki samorządności i przemian systemowych. Refleksje przyjmowały częstokroć formę zapisów programowych, jak choćby w przypadku swoistego manifestu odradzającej się w 1997 roku polskiej prawicy solidarnościowej, jakim niewątpliwie był „Raport o stanie Rzeczypospolitej i drogach wiodących do jej naprawy". W wielu obszarach diagnozy tam zawarte sprawdziły się, a postulaty realizowane były w latach 1997-2001. Instytut stał się także orędownikiem dążeń Polski do integracji z Unią Europejską, zapraszając do szerokiej dyskusji na temat naszej akcesji częstokroć środowiska nieprzejednane w tej kwestii. Po wstąpieniu Polski do Wspólnoty, Instytut stale promuje wartości związane ze świadomym członkostwem oraz wiedzą o unijnych instytucjach. 

Informacja nt. Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy" pochodzi ze strony http://www.ilw.org.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    45 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.