PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Najlepsze narciarki w Europie powalczą w Zakopanem

31 stycznia – 1 lutego 2013 r.
Autor: AKS

Najlepsze narciarki w Europie powalczą w ZakopanemPo raz trzeci w historii stolica Tatr ugości Puchar Europy FIS w slalomie kobiet. Wśród zawodniczek, które rywalizować będą w dniach 31 stycznia - 1 lutego na stoku Harenda, znalazło się aż 7. reprezentantek Polski.


Na takie emocje z pewnością czekają wszyscy miłośnicy narciarstwa alpejskiego w Polsce! W dniach 31 stycznia - 1 lutego 2013 roku stok Harenda w Zakopanem stanie się areną zmagań najlepszych specjalistek od slalomu, które wezmą udział w zawodach z cyklu Puchar Europy FIS.

„Organizacja kolejnych zawodów takiej rangi, to dla nas olbrzymie wyróżnienie, które potwierdza ciągły wzrost poziomu polskiego narciarstwa kobiecego, a tym samym istotnie przekłada się na wzrost zainteresowania tą dyscypliną w naszym kraju. Impreza bez wątpienia stanowi przedsionek Pucharu Świata FIS, w którym startują zawodniczki prezentujące najwyższy poziom sportowy. Puchar Europy FIS w slalomie kobiet to obok Pucharu Świata w skokach najważniejsze wydarzenie sezonu zimowego w Polsce” - komentuje Wojciech Gajewski, dyrektor sportowy imprezy.

Polska była już kilkakrotnie gospodarzem Pucharu Europy kobiet. Organizowane przez Tatrzański Związek Narciarski przy wsparciu miasta Zakopane zawody odbywają się u nas co dwa lata, zamiennie z ośrodkami w Hiszpanii, Andorze i Skandynawii. Po raz trzeci alpejki ścigały się będą na stoku Harenda. Blisko kilometrowa trasa o różnicy wzniesień prawie 200 metrów, zapewnia doskonałe warunki do organizacji zawodów w slalomie, najbradziej technicznej z alpejskich dyscyplin.

W Zakopanem do rywalizacji z europejską czołówką stanie aż 10. zawodniczek z Polski. Nasze reprezentantki osiągały już duże sukcesy w Pucharze Europy - wystarczy wspomnieć zwycięstwo Katarzyny Karasińskiej w klasyfikacji generalnej slalomu w 2005 roku. Tym razem duże nadzieje wiązane są ze startem Aleksandry Kluś, aktualnie najwyżej sklasyfikowanej Polki w rankingu FIS. Kolejną doskonale

dysponowaną alpejką jest Agnieszka Gąsienica - Daniel, reprezentantka Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, rywalizująca także w zawodach Pucharu Świata. Warto wspomnieć o naszej najmłodszej zawodniczce Kasi Wąsek, która ciężką pracą udowodniła podczas tegorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku oraz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Roccaraso, że ma szanse na dobre wyniki.

„Walka na rodzinnym gruncie wiąże się z nieco większą presją, ale także bardzo mobilizuje i zwiększa ochotę na sukces. Zawsze chcę się pokazać z jak najlepszej strony, a zwłaszcza wtedy kiedy zawody odbywają się w Zakopanem. Wspaniałe jest kiedy tłum kibiców to prawie sami rodacy, znajomi i przyjaciele. Trasa na Harendzie jest długa i stroma jednak największą trudnością może być daleki numer startowy, który sprawia, że trzeba się zmierzyć z gorszymi warunkami.” - mówi Maryna Gąsienica - Daniel, zawodniczka kadry Polski w narciarstwie alpejskim.

Chociaż największe emocje bez wątpienia czekają wszystkich miłośników narciarstwa alpejskiego na stoku w tym sezonie organizatorzy postarali się to by nie zabrakło ich także po zakończeniu rywalizacji. W czwartek 31 stycznia o godzinie 17.00 na Krupówkach odbędzie się ceremonia wręczenia nagród za pierwszy dzień rywalizacji oraz losowanie numerów startowych na kolejne dwa przejazdy. Będzie to doskonała okazja by spotkać się z zawodniczkami, zadać im kilka pytań i zagrzać do walki przed kolejnym dniem rywalizacji!

Więcej informacji na www.tzn.com.pl

Zapraszamy wszystkich, którym bliskie jest narciarstwo zjazdowe!

Program

31.01.2013

08:00-08:45

Rozgrzewka

08:45-09:45

Oglądanie trasy 1-szego przejazdu

10:00

1-szy przejazd

11:45-12:45

Oglądanie trasy 2-go przejazdu

13:00

2-gi przejazd

16:00

Odprawa techniczna /

18:00

Ceremonia nagradzania zwycięzców

Publiczne losowanie numerów startowych ul. Krupówki koło oczka.

 

01.02.2013

08:00-08:45

Rozgrzewka

08:45-09:45

Oglądanie trasy 1-szego przejazdu

10:00

1-szy przejazd

11:45-12:45

Oglądanie trasy 2-go przejazdu

13:00

2-gi przejazd

14:30

Ceremonia nagradzania zwycięzców

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.