PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Najlepsze narciarki w Europie powalczą w Zakopanem

31 stycznia – 1 lutego 2013 r.
Autor: AKS

Najlepsze narciarki w Europie powalczą w ZakopanemPo raz trzeci w historii stolica Tatr ugości Puchar Europy FIS w slalomie kobiet. Wśród zawodniczek, które rywalizować będą w dniach 31 stycznia - 1 lutego na stoku Harenda, znalazło się aż 7. reprezentantek Polski.


Na takie emocje z pewnością czekają wszyscy miłośnicy narciarstwa alpejskiego w Polsce! W dniach 31 stycznia - 1 lutego 2013 roku stok Harenda w Zakopanem stanie się areną zmagań najlepszych specjalistek od slalomu, które wezmą udział w zawodach z cyklu Puchar Europy FIS.

„Organizacja kolejnych zawodów takiej rangi, to dla nas olbrzymie wyróżnienie, które potwierdza ciągły wzrost poziomu polskiego narciarstwa kobiecego, a tym samym istotnie przekłada się na wzrost zainteresowania tą dyscypliną w naszym kraju. Impreza bez wątpienia stanowi przedsionek Pucharu Świata FIS, w którym startują zawodniczki prezentujące najwyższy poziom sportowy. Puchar Europy FIS w slalomie kobiet to obok Pucharu Świata w skokach najważniejsze wydarzenie sezonu zimowego w Polsce” - komentuje Wojciech Gajewski, dyrektor sportowy imprezy.

Polska była już kilkakrotnie gospodarzem Pucharu Europy kobiet. Organizowane przez Tatrzański Związek Narciarski przy wsparciu miasta Zakopane zawody odbywają się u nas co dwa lata, zamiennie z ośrodkami w Hiszpanii, Andorze i Skandynawii. Po raz trzeci alpejki ścigały się będą na stoku Harenda. Blisko kilometrowa trasa o różnicy wzniesień prawie 200 metrów, zapewnia doskonałe warunki do organizacji zawodów w slalomie, najbradziej technicznej z alpejskich dyscyplin.

W Zakopanem do rywalizacji z europejską czołówką stanie aż 10. zawodniczek z Polski. Nasze reprezentantki osiągały już duże sukcesy w Pucharze Europy - wystarczy wspomnieć zwycięstwo Katarzyny Karasińskiej w klasyfikacji generalnej slalomu w 2005 roku. Tym razem duże nadzieje wiązane są ze startem Aleksandry Kluś, aktualnie najwyżej sklasyfikowanej Polki w rankingu FIS. Kolejną doskonale

dysponowaną alpejką jest Agnieszka Gąsienica - Daniel, reprezentantka Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, rywalizująca także w zawodach Pucharu Świata. Warto wspomnieć o naszej najmłodszej zawodniczce Kasi Wąsek, która ciężką pracą udowodniła podczas tegorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku oraz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Roccaraso, że ma szanse na dobre wyniki.

„Walka na rodzinnym gruncie wiąże się z nieco większą presją, ale także bardzo mobilizuje i zwiększa ochotę na sukces. Zawsze chcę się pokazać z jak najlepszej strony, a zwłaszcza wtedy kiedy zawody odbywają się w Zakopanem. Wspaniałe jest kiedy tłum kibiców to prawie sami rodacy, znajomi i przyjaciele. Trasa na Harendzie jest długa i stroma jednak największą trudnością może być daleki numer startowy, który sprawia, że trzeba się zmierzyć z gorszymi warunkami.” - mówi Maryna Gąsienica - Daniel, zawodniczka kadry Polski w narciarstwie alpejskim.

Chociaż największe emocje bez wątpienia czekają wszystkich miłośników narciarstwa alpejskiego na stoku w tym sezonie organizatorzy postarali się to by nie zabrakło ich także po zakończeniu rywalizacji. W czwartek 31 stycznia o godzinie 17.00 na Krupówkach odbędzie się ceremonia wręczenia nagród za pierwszy dzień rywalizacji oraz losowanie numerów startowych na kolejne dwa przejazdy. Będzie to doskonała okazja by spotkać się z zawodniczkami, zadać im kilka pytań i zagrzać do walki przed kolejnym dniem rywalizacji!

Więcej informacji na www.tzn.com.pl

Zapraszamy wszystkich, którym bliskie jest narciarstwo zjazdowe!

Program

31.01.2013

08:00-08:45

Rozgrzewka

08:45-09:45

Oglądanie trasy 1-szego przejazdu

10:00

1-szy przejazd

11:45-12:45

Oglądanie trasy 2-go przejazdu

13:00

2-gi przejazd

16:00

Odprawa techniczna /

18:00

Ceremonia nagradzania zwycięzców

Publiczne losowanie numerów startowych ul. Krupówki koło oczka.

 

01.02.2013

08:00-08:45

Rozgrzewka

08:45-09:45

Oglądanie trasy 1-szego przejazdu

10:00

1-szy przejazd

11:45-12:45

Oglądanie trasy 2-go przejazdu

13:00

2-gi przejazd

14:30

Ceremonia nagradzania zwycięzców

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.