PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Spotkanie z Jackiem Kleyffem

Czwartek, 31 stycznia 2013 r.
Autor: AKS

Spotkanie z Jackiem Kleyffem31 stycznia o godz. 19:00 w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12 odbędzie się spotkanie z Jackiem Kleyffem. Spotkanie z autorem na temat ostatnio wydanej przez Wydawnictwo Czarne książki „Rozmowa” prowadzić będzie Andrzej Stasiuk. Po spotkaniu odbędzie się koncert piosenek Jacka Kleyffa, któremu na bębnach towarzyszyć będzie Jerzy „Słoma” Słomiński.


Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki z dedykacją autora. Wstęp wolny! Organizatorami są: Wydawnictwo Czarne, Fundacja "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości", Dworzec Tatrzański i Muzeum Tatrzańskie. 

Jacek Kleyff to polski bard, poeta, kompozytor i malarz. Urodził się w Warszawie w 1947 roku. Ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej. Wspólnie z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim stworzył słynny kabaret Salon Niezależnych, z którym występował przez kilka lat, zdobywając liczne nagrody na najważniejszych polskich festiwalach. W latach osiemdziesiątych zamieszkał na wsi pod Lublinem; tam też powstały zalążki Orkiestry na Zdrowie (ONZ), ukształtowanej ostatecznie w 1987 roku w Warszawie. Razem z ONZ w 1995 roku  na festiwalu Przystanek Woodstock otrzymał główną nagrodę publiczności.

www.kleyff.pl 

Andrzej Stasiuk jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych. Urodził się w Warszawie w 1960 roku. Mieszka w Wołowcu w Beskidzie Niskim. Jest autorem kilkunastu książek, m.in. Dukli, Opowieści galicyjskich, Dziewięciu, Jadąc do Babadag, Taksimu, Dziennika pisanego później, Grochowa. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej Nike w roku 2005. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. 

Wydawnictwo Czarne powstało w 1996 roku i jest prywatną, niezależną oficyną wydawniczą. Specjalizuje się w literaturze faktu, eseistyce oraz polskiej i światowej prozie. W obszarze największych zainteresowań wydawnictwa znajduje się współczesny reportaż, literatura podróżnicza, dokumentalna, biografie i książki historyczne. W Wydawnictwie Czarne publikują m.in.: Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga, Jurij Andruchowycz, Herta Müller, Paul Theroux, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł, Tadeusz Konwicki, Colin Thubron i Martin Pollack.

www.czarne.com.pl 

Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” powstała w Zakopanem w 2012 roku jako kontynuacja głośnej wystawy i książki pod tym samym tytułem. Celem fundacji jest działalność kulturalna, naukowa, promocyjna i oświatowa związana z historią, dziedzictwem, współczesnością oraz przyszłością miasta Zakopanego, Podtatrza i Tatr.

www.zakopianczycy.eu 

ZAPRASZAMY!

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    30 zł
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.