PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Justyna Szewczyk-Iwan "Malarstwo"

Piątek, 19 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

Justyna Szewczyk-Iwan "Malarstwo"19 kwietnia o godz. 18.00 Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka", galeria ARTPARK w Zakopanem zaprasza na otwarcie wystawy: Justyna Szewczyk-Iwan "Malarstwo".


TCKiS "Jutrzenka" Zakopane, ul. Grunwaldzka 3.

Wystawa czynna do 14 maja.


Justyna Szewczyk Iwan 

O sobie:

Magister sztuki. Już od najmłodszych lat rysowanie i malowanie było moim ulubionym zajęciem. Gdzie były kredki i farby tam byłam Ja. Na początku chodziłam na kółka plastyczne, później uczęszczałam do artystycznego gimnazjum i liceum, a potem na studia. Jestem ubiegłoroczną  absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Studiowałam grafikę na Wydziale artystycznym. Studia ukończyłam 30 czerwca 2012 roku z wyróżnieniem. Zajmuję się malarstwem, projektowaniem, ilustracją, grafiką. Pochodzę ze Śląska. Obecnie mieszkam i tworzę w Zakopanem. 

Twórczość:

Moje działania artystyczne oscylują wokół abstrakcji geometrycznej oraz polskiej sztuki ludowej.

Abstrakcja geometryczna, op-art a także tkanina ludowa oraz bogactwo sztuki ludowej są  nurtem wiodącym w moim malarstwie. Dynamiczne, migoczące, stanowiące grę przestrzeni kompozycje geometryczne są interpretacją dynamicznych tańców ludowych, ruchu barw strojów i tkanin oraz  bogactwa wzorów sztuki ludowej.

W swojej twórczości interpretuje ludowe wzory i wplatam do łowickich i kaszubskich wzorów motywy z regionu Podhala. Zainteresowanie folklorem pojawiło się u mnie niespełna 5 lata temu gdy po raz pierwszy brałam udział jako obserwatorka w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który co roku odbywa się w Zakopanem. Różnorodność barw, wzorów i motywów ludowych, tańców, zespołów oraz zderzenie różnych kultur  zafascynowały mnie i ta fascynacja trwa do dnia dzisiejszego. Zaczęłam coraz bardziej interesować się polską sztuką ludową, a w szczególności współczesnymi projektami powstającymi w wyniku jej inspiracji. Dodatkowym czynnikiem potęgującym zainteresowanie polską sztuką ludową stała się przeprowadzka do Zakopanego, jednego z miast tętniących żywą tradycją. Miejsce to jest dla mnie szczególne nie tylko ze względu na piękne krajobrazy i widoki gór, ale również dlatego, że namacalnie mogę poznać tutejszy folklor, który w stylu zakopiańskim ma swoje największe odzwierciedlenie.

Pracę dyplomową realizowałam w pracowni Grafiki Książki pod okiem adj. dr Bogny Otto-Węgrzyn. Stworzyłam autorskie opracowanie „Sabałowych opowieści”, w ramach których powstała publikacja książkowa oraz grafiki. Zarówno publikacja jak i grafiki zbudowane są na bazie modułu zainspirowanego polskim folklorem i bazującego na wycinance łowickiej. Grafiki tworzą nowoczesne układy - łączą tradycje z nowoczesnością.

WYSTAWY ZBIOROWE: 

1)2010 .r- FIGURAMA. Międzynarodowa wystawa projektów poświęconych sztuce figuratywnej z kilkunastu uczelni z Europy i Stanów Zjednoczonych. 

2)2010 r.-„Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci”- wystawa pokonkursowa Rondo Sztuki w Katowicach 

3)2010 r.-Wystawa studentów pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza i asyst. Szymona Kobylarza w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi 

4)2010 r.- Some books are to be teasted – wystawa prac studentów Javeriana University Bogota Kolumbia, UCA Maidstone Wielka Brytania, ASP Katowice Polska Galeria Camelot Kraków. 20 marzec-25 kwiecień 2010. 

5)2011 r.- Wystawa „Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci” prezentowana na Międzynarodowych Targach Książki w Poznaniu obok Salonu Ilustratorów i wystawy Bogdana Butenki. 

6)2011 r.- Wystawa „Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci” –Zamek w Poznaniu 

7)2010 r.- Wystawa studentów wydziału artystycznego ASP w Katowicach w Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. 

8)2010 r.- Wystawa studentów ASP w Katowicach w Cieszynie. 

9) 25.11.2010 r. - Wystawa prac studenckich zrealizowanych w ramach zajęć z Grafiki edytorskiej pod kierunkiem dr Bogny Otto-Węgrzyn towarzysząca I konferencji tematycznej: Rola dizajnu w kształtowaniu wizerunku firmy. KOMUNIKACJA, która odbyła się w ramach projektu "Innowacyjny dizajn lokomotywą śląskiej gospodarki. Sieć współpracy środowisk akademickich z biznesem" w dniu: 25.11.2010 w ASP w Katowicach 

10)2008,2009,20010,2011 r.-Wystawy końcowo roczne ASP w Katowicach. 

11)2011 r.-Wystawa malarstwa prac studentów ASP Katowice w Jarocinie. 

12) 2012 r. – zakwalifikowanie do wystawy pokonkursowej Biennale Studenckiej Sztuki Projektowej „Agrafa” 

WYSTAWA INDYWIDUALNA: 

1) 19.09.2012 r. – „Sztuka ludowa – Sztuka awangardowa” –wystawa w Jasnym Pałacu w Zakopanem 

2) 19.04.2013 r. – Malarstwo - Justyna Szewczyk-Iwan - wystawa w Jutrzence w Zakopanem

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.