PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Otwarcie Wystaw Museo Nazionale Della Montagna z Turynu w Muzeum Tatrzańskim

Piątek, 14 czerwca 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Otwarcie Wystaw Museo Nazionale Della Montagna z Turynu w Muzeum TatrzańskimZapraszamy 14 czerwca o godz. 18.00 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zakopane, ul. Zamoyskiego 25, na otwarcie trzech wystaw muzeum turyńskiego. Wystawy pokazywać będziemy do października 2013.


Museo Nazionale della Montagna (Narodowe Muzeum Górskie) z Turynu we Włoszech przygotowało wystawy trzech swoich kolekcji:

- Ślicznotki na śniegu. Okładki czasopism 1880-1940.

- Kolorystyczne impresje. Góry w litografiach fotochromowych 1890-1910

- Piękności w pejzażu górskim. Akt artystyczny. Fotografie Georges-Louis Arlauda i Marcela Meysa.

Muzeum Tatrzańskie współpracuje z Muzeum turyńskim już od 2009 roku. W czerwcu 2009 roku  muzeum włoskie zaprezentowało w willi Koliba najstarsze fotografie górskie z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XIX wieku, autorstwa m.in. słynnych braci Auguste-Rosalie i Louis-August Bisson, którzy jako jedni z pierwszych fotografowali masyw Mont-Blanc. W terminie listopad 2009 – kwiecień 2010 Muzeum Tatrzańskiego pokazało w Turynie dużą wystawę „Tatry – czas odkrywców”. Museo della Montagna z kolei przygotowało na lato 2010 duży pokaz swoich zbiorów związanych z historią i kulturą górskiej części Piemontu, który oglądać można było w kilku filiach Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Z tej okazji pokazaliśmy również filmy górskie ze zbiorów Museo della Montagna. Muzeum turyńskie posiada  zbiory górskie nie tylko alpejskie, ale z różnych części świata oraz niezwykle bogate archiwum filmowe i fotograficzne; jest też siedzibą International Alliance for Mountain Film, organizacji zrzeszającej największe festiwale filmów górskich na świecie .

W okresie listopad 2013 – marzec 2014 Muzeum Tatrzańskie planuje pokazać w Turynie wystawę plakatu tatrzańskiego. Jej otwarcie zbiega się z „Dniami polskimi w Turynie”, organizowanymi przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Otwarcie wystawy Muzeum Tatrzańskiego ma być wydarzeniem towarzyszącym „Dni polskich”. 

Patronat honorowy

 Janusz Majcher, Burmistrz Miasta Zakopane

 Sponsorzy

 TARPIK, Mała Szwajcaria, Samanta

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.