PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Jubileuszowe spotkanie ze sztuką „Oddech pod Tatrami”

Czwartek, 27 czerwca 2013 r.
Autor: AKS

Jubileuszowe spotkanie ze sztuką „Oddech pod Tatrami”Galeria Jednego Autora przy Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprasza na Jubileuszowe spotkanie ze sztuką „Oddech pod Tatrami”. Będzie to prezentacja prac rodziny państwa Stefaników - wiersze i malarstwo Małgorzaty Dawiec Stefanik, a także malarstwo męża - Bartosza Stefanika.


O muzyczną oprawę zadba zespół Midnight, którego liderem jest Sebastian Stefanik. 

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godz. 19:00 w DW "Jasny Pałac", ul. Tetmajera 24 w Zakopanem. 


GALERIA JEDNEGO AUTORA 

Sztuka dla każdego człowieka jest inna. Odbieramy ją jako rodzaj piękna, tworzenia, uwydatniania w niej własnych uczuć i myśli. Nie stawiamy Jej oczekiwań. Dopóki nie pozna się Sztuki – można bez Niej żyć. Lecz chociaż raz się o niej słyszało, wtedy jest Ona wszystkim i na każdym kroku się Ją dostrzega.

GALERIA JEDNEGO AUTORA prezentuje nieprofesjonalnych twórców i artystów środowiska Regionu Podhalańskiego.

Dostarcza wielu wrażeń estetycznych i pomaga nam spojrzeć na świat okiem znawcy. Sztuka podhalańska ze szczególną wrażliwością podkreśla swoją wartość, uchwytując chwilę, uczucie oraz jego barwę. Prezentowana jako bliska i realna, daje poczucie bezpieczeństwa.

Jej historyczność, ściśle związana z przeplatającymi się warunkami przyrody, przyczyniły się do pełnej akceptacji. Bowiem na kulturę danej społeczności składa się wszystko to, co trzeba wiedzieć oraz też to w co trzeba wierzyć.

GALERIA JEDEGO AUTORA  działa od 2008 r. w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w DW „Jasny Pałac”. W swoim dorobku ma 37 spotkań w tym: wernisaże, promocje książek, spotkań ze znakomitymi postaciami Podhala oraz koncertów i wieczorów literackich. Dokumentowana jest Kroniką, która zawiera miłe słowa pod adresem organizatorów i bohaterów spotkań.

Pomysłodawcą GALERII i prowadzącą, także  gospodynią i kustoszem jest Ewa Czamańska .

27 czerwca 2013r. o godz. 19:00  odbędzie się kolejne, spotkanie ze sztuką  „Oddech pod Tatrami” – to prezentacja prac rodziny państwa Stefaników- wiersze i malarstwo Małgorzaty Dawiec Stefanik, a także malarstwo męża - Bartosza Stefanika, o muzyczną oprawę zadba zespół MIDNIGHT, którego liderem jest  Sebastian Stefanik,  a wszystko to w specjalnym – Jubileuszowym wydaniu GALERII.

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie, aby wspólnie świętować pięciolecie GALERII JEDNEGO AUTORA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.