PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Jubileuszowe spotkanie ze sztuką „Oddech pod Tatrami”

Czwartek, 27 czerwca 2013 r.
Autor: AKS

Jubileuszowe spotkanie ze sztuką „Oddech pod Tatrami”Galeria Jednego Autora przy Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprasza na Jubileuszowe spotkanie ze sztuką „Oddech pod Tatrami”. Będzie to prezentacja prac rodziny państwa Stefaników - wiersze i malarstwo Małgorzaty Dawiec Stefanik, a także malarstwo męża - Bartosza Stefanika.


O muzyczną oprawę zadba zespół Midnight, którego liderem jest Sebastian Stefanik. 

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godz. 19:00 w DW "Jasny Pałac", ul. Tetmajera 24 w Zakopanem. 


GALERIA JEDNEGO AUTORA 

Sztuka dla każdego człowieka jest inna. Odbieramy ją jako rodzaj piękna, tworzenia, uwydatniania w niej własnych uczuć i myśli. Nie stawiamy Jej oczekiwań. Dopóki nie pozna się Sztuki – można bez Niej żyć. Lecz chociaż raz się o niej słyszało, wtedy jest Ona wszystkim i na każdym kroku się Ją dostrzega.

GALERIA JEDNEGO AUTORA prezentuje nieprofesjonalnych twórców i artystów środowiska Regionu Podhalańskiego.

Dostarcza wielu wrażeń estetycznych i pomaga nam spojrzeć na świat okiem znawcy. Sztuka podhalańska ze szczególną wrażliwością podkreśla swoją wartość, uchwytując chwilę, uczucie oraz jego barwę. Prezentowana jako bliska i realna, daje poczucie bezpieczeństwa.

Jej historyczność, ściśle związana z przeplatającymi się warunkami przyrody, przyczyniły się do pełnej akceptacji. Bowiem na kulturę danej społeczności składa się wszystko to, co trzeba wiedzieć oraz też to w co trzeba wierzyć.

GALERIA JEDEGO AUTORA  działa od 2008 r. w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w DW „Jasny Pałac”. W swoim dorobku ma 37 spotkań w tym: wernisaże, promocje książek, spotkań ze znakomitymi postaciami Podhala oraz koncertów i wieczorów literackich. Dokumentowana jest Kroniką, która zawiera miłe słowa pod adresem organizatorów i bohaterów spotkań.

Pomysłodawcą GALERII i prowadzącą, także  gospodynią i kustoszem jest Ewa Czamańska .

27 czerwca 2013r. o godz. 19:00  odbędzie się kolejne, spotkanie ze sztuką  „Oddech pod Tatrami” – to prezentacja prac rodziny państwa Stefaników- wiersze i malarstwo Małgorzaty Dawiec Stefanik, a także malarstwo męża - Bartosza Stefanika, o muzyczną oprawę zadba zespół MIDNIGHT, którego liderem jest  Sebastian Stefanik,  a wszystko to w specjalnym – Jubileuszowym wydaniu GALERII.

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie, aby wspólnie świętować pięciolecie GALERII JEDNEGO AUTORA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.