PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Kino, którego szukasz

Czwartek, 12 grudnia 2013 r.
Autor: Maciej Stasiński

Kino, którego szukaszSmak Curry 2013, Francja, Indie, Niemcy, Usa, 104'. 12 grudnia, kino Sokół, godz. 19, bilet 10 zł. Obsada: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddique. Dabbawallahs to ponad pięciotysięczna grupa profesjonalnych dostarczycieli jedzenia do biur („dabba”) na terenie Mumbaju. Każdego poranka transportują oni gorące posiłki, przygotowane przez Hinduski dla swoich mężów, prosto do ich miejsc pracy.


Mimo że Dabbawallahs to w większości analfabeci, skomplikowany system oznaczeń pozwala na dostarczanie jedzenia prawie bez omyłek – analiza przeprowadzona na Uniwersytecie Harvarda dowiodła, że tylko jedna na osiem milionów przesyłek trafia do złego adresata. „Smak curry” to opowieść o jednej z takich paczek.

Nagrody
2013 MFF w Cannes – Nagroda Publiczności Międzynarodowego Tygodnia Krytyki
2012 CineMart w Rotterdamie – Specjalne Wyróżnienie Jury
2012 MFF w Berlinie – udział w Berlinale Talent Project Market

Ritesh Batra (1979)
Reżyser i scenarzysta. Pochodzi z Mumbaju (Indie). Studiował w Tisch School of the Arts (do 2010 roku). W 2009 roku jego scenariusz „The Story of Ram” brał udział w warsztatach Sundance Screenwriters and Directors. Jego krótkie metraże wyświetlane były na wielu międzynarodowych festiwalach. Ostatni, nakręcony w języku arabskim „Café Regular, Cairo” z 2012 roku zdobył 12 nagród, w tym FIPRESCI na festiwalu w Oberhausen i wyróżnienia jury na festiwalu w Tribece i Chicago. „Smak curry” to jego pełnometrażowy debiut. / wg. dwabrzegi.pl

Projekcję filmu zawdzięczamy nieustannemu wsparciu Burmistrza Miasta Zakopane, Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego, Towarzystwa Gimnastycznego Sokół oraz medialnie m.in. Podhalański Serwis Infortmacyjny Watra.

Zachęcamy młodzież biorącą udział w akcji Coolturalny Człowiek do przyjścia. Będziemy przybijać pieczątkę. :)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.