PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

SZUSEM PRZEZ HISTORIĘ NART

Czwartek, 19 grudnia 2013 r.
Autor: Maciej Stasiński

Józef Łuszczek podczas biegu na 15 km w Lahti, fot. ze zbiorów Józefa ŁuszczkaSerdecznie zapraszamy na kolejny wieczór z cyklu "MUZEUM TATRZAŃSKIE W DWORCU TATRZAŃSKIM", który odbędzie się w czwartek, 19 grudnia 2013 o godz. 18.00 w Dworcu Tatrzańskim, Zakopane, Krupówki 12. Tym razem o historii polskiego narciarstwa opowie Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Tematem przewodnim spotkania będą narciarze klasyczni, a zwłaszcza biegacze narciarscy. Organizatorami spotkania są: Dworzec Tatrzański i Muzeum Tatrzańskie.


„Szusem przez historię nart” to tytuł prezentacji multimedialnej. To już trzecia część tej opowieści. Poświęcona będzie biegaczom narciarskim. Tym największym, ale również i tym mniej znanym. Zabierze nas ona w kolorowy świat dawnego i obecnego narciarstwa. Głównym bohaterem wieczoru będzie wielki narciarz - Józef Łuszczek. Opowiemy o tym polskim narciarzu - jednym z najwybitniejszych w historii polskiego narciarstwa. O tym, jak piął się po szczeblach sportowej kariery aż został mistrzem świata w biegu na 15 km w Lahti (1978). O jego startach udanych i nieudanych. Pokażemy także inne jego starty olimpijskie, na mistrzostwach świata FIS i pozasportowe losy. Bohaterami opowieści wieczoru będą także inni polscy narciarze: Andrzej Krzeptowski i Józef Bujak oraz wielu innych. Będą też wzmianki o dawnej technice jazdy, modzie narciarskiej sprzed 100 lat itd. Pokażemy też fragmenty narciarskich filmów.

Zapraszamy serdecznie na szus przez dzieje polskich nart. Grudniową  porą? Czemu nie. Zima już za oknem dobrze się rozgościła. Na Kasprowym Wierchu warunki coraz lepsze i słońce za oknem:)

Wszak przewodnik tatrzański i ratownik TOPR Józef Krzeptowski „Ujek” mówił z humorem, że „narciarstwo to pierwszy sport, ale po kochaniu”. Coś w tym jest. Wszak Polaków zakochanych w nartach przybywa.

Dla kolejnych pokoleń polskich narciarzy szybkość, głęboki śnieg oraz stromy stok, nadal są wielkim wyzwaniem. A więc - do zobaczenia w Dworcu Tatrzańskim.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.