PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Zimowa bajka w Tatrach”

Poniedziałek, 6 stycznia 2014 r.
Autor: Adam Kitkowski

„Zimowa bajka w Tatrach”Już po raz piąty w Zakopanem będziemy gościć utalentowane artystycznie dzieci i młodzież z Rosji, Białorusi, Ukrainy i Polski. Okazją do takiego spotkania pod Giewontem będzie V Międzynarodowy Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży zatytułowany „Zimowa bajka w Tatrach”, który odbędzie się 6 stycznia 2014 roku w zakopiańskim kinie „Sokół”.


Festiwal nieprzypadkowo przypada w kalendarzu liturgicznym na dzień Objawienia Pańskiego, popularnie zwanym Świętem Trzech Króli, a w obrządku prawosławnym jest to Święto Bożego Narodzenia. Z tej okazji przez Zakopane – ulicą Krupówki, ulicą gen. Galicy, na plac Niepodległości do kina „Sokół” - przejdzie w samo południe Tatrzański Orszak Trzech Króli.  Następnie o godzinie 12.30 w kinie wystąpią grupy kolędnicze Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Zornica” działającego przy TCKiS w Zakopanem i nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu, którego dokona Starosta Tatrzański wraz z władzami Zakopanego.

Tego dnia, już od rana będą trwały występy konkursowe uczestników festiwalu.
Jak co roku przegląd konkursowy obejmuje kilka kategorii artystycznych, a mianowicie: śpiew solowy, gra solowa na instrumencie – skrzypce, fortepian, gitara, taniec ludowy, taniec współczesny, teatr i sztuki plastyczne – malarstwo, rzeźba, rysunek. Gala wręczania nagród i dyplomów rozpocznie się o godzinie 20.30 też w kinie „Sokół”.

Na festiwal przyjadą dzieci i młodzież z różnych stron Rosji – największa grupa uczestników, reprezentacje z Białorusi i Ukrainy. Polskę reprezentować będą dzieci z Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem, dzieci z Leśnicy-Gronia oraz młodzież z Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.

Honorowy patronat nad całością wydarzenia przyjęli: Andrzej Gąsienica-Makowski – Starosta Tatrzański, ks. Jarosław Antosiuk – proboszcz parafii prawosławnej w Krakowie, ks. Bogusław Filipiak – proboszcz parafii p.w. Najświętszej Rodziny, Marek Trzaskoś – wiceprzewodniczący Rady Miasta Zakopanego. Organizatorem festiwalu jest Biuro Festiwalowe „Sobytie”
z Sankt Petersburga, a partnerami: Starostwo Powiatowe w Zakopanem i Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. Organizatorem orszaków w wielu miastach polski jest Fundacja „Orszak Trzech Króli”.

Na całość imprezy wstęp jest wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.