PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Zimowa bajka w Tatrach”

Poniedziałek, 6 stycznia 2014 r.
Autor: Adam Kitkowski

„Zimowa bajka w Tatrach”Już po raz piąty w Zakopanem będziemy gościć utalentowane artystycznie dzieci i młodzież z Rosji, Białorusi, Ukrainy i Polski. Okazją do takiego spotkania pod Giewontem będzie V Międzynarodowy Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży zatytułowany „Zimowa bajka w Tatrach”, który odbędzie się 6 stycznia 2014 roku w zakopiańskim kinie „Sokół”.


Festiwal nieprzypadkowo przypada w kalendarzu liturgicznym na dzień Objawienia Pańskiego, popularnie zwanym Świętem Trzech Króli, a w obrządku prawosławnym jest to Święto Bożego Narodzenia. Z tej okazji przez Zakopane – ulicą Krupówki, ulicą gen. Galicy, na plac Niepodległości do kina „Sokół” - przejdzie w samo południe Tatrzański Orszak Trzech Króli.  Następnie o godzinie 12.30 w kinie wystąpią grupy kolędnicze Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Zornica” działającego przy TCKiS w Zakopanem i nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu, którego dokona Starosta Tatrzański wraz z władzami Zakopanego.

Tego dnia, już od rana będą trwały występy konkursowe uczestników festiwalu.
Jak co roku przegląd konkursowy obejmuje kilka kategorii artystycznych, a mianowicie: śpiew solowy, gra solowa na instrumencie – skrzypce, fortepian, gitara, taniec ludowy, taniec współczesny, teatr i sztuki plastyczne – malarstwo, rzeźba, rysunek. Gala wręczania nagród i dyplomów rozpocznie się o godzinie 20.30 też w kinie „Sokół”.

Na festiwal przyjadą dzieci i młodzież z różnych stron Rosji – największa grupa uczestników, reprezentacje z Białorusi i Ukrainy. Polskę reprezentować będą dzieci z Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem, dzieci z Leśnicy-Gronia oraz młodzież z Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.

Honorowy patronat nad całością wydarzenia przyjęli: Andrzej Gąsienica-Makowski – Starosta Tatrzański, ks. Jarosław Antosiuk – proboszcz parafii prawosławnej w Krakowie, ks. Bogusław Filipiak – proboszcz parafii p.w. Najświętszej Rodziny, Marek Trzaskoś – wiceprzewodniczący Rady Miasta Zakopanego. Organizatorem festiwalu jest Biuro Festiwalowe „Sobytie”
z Sankt Petersburga, a partnerami: Starostwo Powiatowe w Zakopanem i Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. Organizatorem orszaków w wielu miastach polski jest Fundacja „Orszak Trzech Króli”.

Na całość imprezy wstęp jest wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.