PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Malawski Trio

Czwartek, 20 marca 2014 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

Malawski TrioMuzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. W żywiole muzyki polskiej - Malawski Trio. Maciej Lulek – skrzypce, Barbara Łypik-Sobaniec – wiolonczela, Sławomir Cierpik – fortepian. Czwartek, 20 marca 2014, godz. 18.00.


Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz

PROGRAM

Hanna Kulenty  (ur. 1961)
A Cradle Song (1993)

Adam Walaciński  (ur. 1928)
Cinque Episodi (2003)
I  Adagio
II  Vivo
III  Moderato
IV  Senza mizura, liberamente
V  Vivo e capriccioso

Artur Malawski  (1904-1957)
Trio fortepianowe
I  Lento. Allegro moderato
II  Andante sostenuto
III  Scherzo
IV  Rondo

Po koncercie inaugurującym działalność zespołu, który odbył się podczas 8 Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie (2011), Weronika Błaszczyk zanotowała: „Nie bez powodu, zespół powstały na potrzeby koncertu […]  nazwany został Malawski Trio. Utwór tego kompozytora wykonano z niezwykłym pietyzmem, starannością. Miałam wrażenie, że każdy muzyczny parametr został dokładnie wycyzelowany: począwszy od intonacji, przez artykulację, na ekspresji kończąc”.

Muzycy wchodzący w skład zespołu Malawski Trio (istniejącego od 2011) są znakomitymi instrumentalistami i doświadczonymi kameralistami. Koncertując od wielu lat na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą  (m.in. Niemcy, Dania, Belgia, Czechy), wykonują obszerny repertuar  obejmujący dzieła klasyków (Haydn, Mozart, Beethoven), romantyków (Schubert, Mendelssohn, Brahms, Bruch, Czajkowski) i twórców XX-wiecznych (Rachmaninow, Szostakowicz, Bloch). Związani są z Akademią Muzyczną w Krakowie, gdzie prowadzą zajęcia na Wydziale Instrumentalnym.

Maciej Lulek – koncertmistrz orkiestry Sinfonietta Cracovia, członek Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor sztuki. Studia w klasie skrzypiec prof. Teresy Głąbówny w krakowskiej Akademii Muzycznej ukończył z wyróżnieniem. Laureat II nagrody w konkursie muzyki kameralnej im. K. Pendereckiego w 2001. Laureat nagrody „Fryderyk 2006”. Juror konkursów skrzypcowych. Występował w salach koncertowych Europy, USA, Korei Południowej i Japonii.

Barbara Łypik-Sobaniec – prezes Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor sztuki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem). Laureatka konkursów kameralnych. Stypendystka Europejskiej Fundacji Mozartowskiej. Współpracowała z orkiestrą Capella Cracoviensis oraz Sinfonietta Cracovia. Członek tria fortepianowego Reiner Trio. Dokonała wielu nagrań i prawykonań. Prowadzi warsztaty wiolonczelowe dla dzieci i młodzieży. Jest zapraszana do grona jurorów konkursów wiolonczelowych. 

Sławomir Cierpik – członek  Stowarzyszenia  Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor habilitowany sztuki. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem z fortepianu i kameralistyki w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem złotej odznaki w konkursie „Primus inter Pares", ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa. Laureat wielu konkursów pianistycznych i kameralnych. Od 1995 członek znanego krakowskiego zespołu kameralnego Reiner Trio, z którym brał udział w licznych koncertach i prestiżowych festiwalach.


Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie” w czwartki o godz. 18.00


●  3 kwietnia  2014
W kręgu muzyki polskiej (II): F. Chopin, S. Moniuszko, K. Szymanowski
Agata Widera – sopran  
Marta Mołodyńska – fortepian 


●  15 maja 2014
Światy znane i nieznane: K. Szymanowski, I. Albeniz, A. Godowski 
Carl Petersson – fortepian


●  12 czerwca 2014  – godz. 17.00
Nadzwyczajny koncert kameralny i spotkanie z artystami
J. S. Bach, K. Szymanowski, E. Ysaÿe
Daniel Stabrawa – skrzypce  
Elżbieta Stabrawa – fortepian 


●  10 lipca 2014 
Trwałość romantyzmu:  K. Szymanowski, G. Gershwin 
A Piacere Duo: Barbara Dziewięcka – skrzypce 
Przemysław Dembski – fortepian


●  21 sierpnia 2014
Podróże po sonosferze (I):  K. Szymanowski, E. Granados, A. Ginastera
Duet gitarowy: Tomasz Grzybowski & Filip Tuz 


●  4 września 2014
Podróże po sonosferze (II): C. Debussy, W. Lutosławski, A. Piazzolla
Mariusz Pędziałek – obój  
Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa
Renata Żełobowska-Orzechowska – fortepian 


Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.