PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Malawski Trio

Czwartek, 20 marca 2014 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

Malawski TrioMuzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. W żywiole muzyki polskiej - Malawski Trio. Maciej Lulek – skrzypce, Barbara Łypik-Sobaniec – wiolonczela, Sławomir Cierpik – fortepian. Czwartek, 20 marca 2014, godz. 18.00.


Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz

PROGRAM

Hanna Kulenty  (ur. 1961)
A Cradle Song (1993)

Adam Walaciński  (ur. 1928)
Cinque Episodi (2003)
I  Adagio
II  Vivo
III  Moderato
IV  Senza mizura, liberamente
V  Vivo e capriccioso

Artur Malawski  (1904-1957)
Trio fortepianowe
I  Lento. Allegro moderato
II  Andante sostenuto
III  Scherzo
IV  Rondo

Po koncercie inaugurującym działalność zespołu, który odbył się podczas 8 Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie (2011), Weronika Błaszczyk zanotowała: „Nie bez powodu, zespół powstały na potrzeby koncertu […]  nazwany został Malawski Trio. Utwór tego kompozytora wykonano z niezwykłym pietyzmem, starannością. Miałam wrażenie, że każdy muzyczny parametr został dokładnie wycyzelowany: począwszy od intonacji, przez artykulację, na ekspresji kończąc”.

Muzycy wchodzący w skład zespołu Malawski Trio (istniejącego od 2011) są znakomitymi instrumentalistami i doświadczonymi kameralistami. Koncertując od wielu lat na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą  (m.in. Niemcy, Dania, Belgia, Czechy), wykonują obszerny repertuar  obejmujący dzieła klasyków (Haydn, Mozart, Beethoven), romantyków (Schubert, Mendelssohn, Brahms, Bruch, Czajkowski) i twórców XX-wiecznych (Rachmaninow, Szostakowicz, Bloch). Związani są z Akademią Muzyczną w Krakowie, gdzie prowadzą zajęcia na Wydziale Instrumentalnym.

Maciej Lulek – koncertmistrz orkiestry Sinfonietta Cracovia, członek Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor sztuki. Studia w klasie skrzypiec prof. Teresy Głąbówny w krakowskiej Akademii Muzycznej ukończył z wyróżnieniem. Laureat II nagrody w konkursie muzyki kameralnej im. K. Pendereckiego w 2001. Laureat nagrody „Fryderyk 2006”. Juror konkursów skrzypcowych. Występował w salach koncertowych Europy, USA, Korei Południowej i Japonii.

Barbara Łypik-Sobaniec – prezes Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor sztuki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem). Laureatka konkursów kameralnych. Stypendystka Europejskiej Fundacji Mozartowskiej. Współpracowała z orkiestrą Capella Cracoviensis oraz Sinfonietta Cracovia. Członek tria fortepianowego Reiner Trio. Dokonała wielu nagrań i prawykonań. Prowadzi warsztaty wiolonczelowe dla dzieci i młodzieży. Jest zapraszana do grona jurorów konkursów wiolonczelowych. 

Sławomir Cierpik – członek  Stowarzyszenia  Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor habilitowany sztuki. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem z fortepianu i kameralistyki w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem złotej odznaki w konkursie „Primus inter Pares", ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa. Laureat wielu konkursów pianistycznych i kameralnych. Od 1995 członek znanego krakowskiego zespołu kameralnego Reiner Trio, z którym brał udział w licznych koncertach i prestiżowych festiwalach.


Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie” w czwartki o godz. 18.00


●  3 kwietnia  2014
W kręgu muzyki polskiej (II): F. Chopin, S. Moniuszko, K. Szymanowski
Agata Widera – sopran  
Marta Mołodyńska – fortepian 


●  15 maja 2014
Światy znane i nieznane: K. Szymanowski, I. Albeniz, A. Godowski 
Carl Petersson – fortepian


●  12 czerwca 2014  – godz. 17.00
Nadzwyczajny koncert kameralny i spotkanie z artystami
J. S. Bach, K. Szymanowski, E. Ysaÿe
Daniel Stabrawa – skrzypce  
Elżbieta Stabrawa – fortepian 


●  10 lipca 2014 
Trwałość romantyzmu:  K. Szymanowski, G. Gershwin 
A Piacere Duo: Barbara Dziewięcka – skrzypce 
Przemysław Dembski – fortepian


●  21 sierpnia 2014
Podróże po sonosferze (I):  K. Szymanowski, E. Granados, A. Ginastera
Duet gitarowy: Tomasz Grzybowski & Filip Tuz 


●  4 września 2014
Podróże po sonosferze (II): C. Debussy, W. Lutosławski, A. Piazzolla
Mariusz Pędziałek – obój  
Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa
Renata Żełobowska-Orzechowska – fortepian 


Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.