PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

"Ona" - Kino, którego szukasz...

Czwartek, 10 kwietnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

"Ona" - Kino, którego szukasz..."Ona" 2013 USA 126'. Czwartek 10 kwietnia 2014, godz. 19.00 - Kino "Sokół" w Zakopanem. Reżyseria i scenariusz - Spike Jonze, Muzyka - Arcade Fire, Owen Pallet, Zdjęcia - Hoyte Van Hoytema. W rolach głównych - Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams. Nagroda - Oskar za najlepszy scenariusz oryginalny.


Z każdym dniem coraz więcej czasu spędzamy, korzystając z komputerów, smartfonów i tabletów. Coraz częściej spotkania towarzyskie odbywają się z włączonym Facebookiem czy Twitterem lub całkowicie online. Ona, najnowszy film Spike’a Jonze każe się zastanowić, czy technologia jest w stanie zastąpić w naszym życiu drugiego człowieka.

Ona jest obrazem niezwykle plastycznym, utrzymanym w pastelowych odcieniach. Akcja filmu ma miejsce w przyszłości, jest to przyszłość całkiem realna. Dotyczy chyba bardziej samych ludzi niż ich otoczenia. Nie ma tu latających spodków, dziwnych urządzeń czy nieprawdopodobnych budynków. Theodore żyje w mieście, pracuje i mieszka w wieżowcach, podróżuje metrem, a że to przyszłość wiemy tylko, gdy rozmawia z systemem operacyjnym swojego komputera. On sam wygląda też współcześnie, chociaż przez różowe i pomarańczowe koszule sprawia wrażenie niepoprawnego optymisty, którym przecież nie jest. Cały film taki zresztą jest – ładny, z pięknym soundtrackiem – wydaje się przyjemną bajką o miłości za kilkanaście-kilkadziesiąt lat. Dopiero głębsze zastanowienie nad zachowaniem bohaterów pozwala dostrzec prawdziwe oblicze tej pozornie cudownej przyszłości.

wg. http://www.film.gildia.pl/filmy/her/recenzja

Partnerzy cyklu : Burmistrz Miasta Zakopane, Wydział Kultury, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Medialnie - Tygodnik Podhalański, Watra.pl, Infogram.

Drodzy Państwo, pomyśleliśmy z Kubą Krajewskim /Kino Sokół/, że zamiast po filmie stać pod kinem, moglibyśmy spotkać się w fajnym miejscu i powymieniać się odczuciami pofilmowymi. Dziś byłam w Trattorii Adamo z pytaniem, czy specjalnie dla nas nie zamkną o 22, a o 23. Tak więc pomysł jest taki : po filmie idziemy do Trattorii i wymieniamy się opiniami o filmie. Będzie można zamówić coś do picia i z baru sałatkowego/, że względu na późną porę zostanie tylko jedna osoba do lżejszych zamówień. Za to możemy razem porozmawiać. / Każdy płaci za siebie.
---------
Trattoria Adamo znajduje się przy Placu Niepodległości 1, blisko kina.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.