PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

KONIK MUZEALNY

Niedziela, 12 października 2014 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

KONIK MUZEALNYMuzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma”, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, zaprasza na niedzielny warsztat rodzinny KONIK MUZEALNY pt.: Zakopiański świat pana Karola. Zajęcia rozpoczną się 12 października 2014 (niedziela) o godz. 11:00, ul. Kasprusie 19, Zakopane.


Poznaj artystów, dla których sztuka podhalańska stała się ważnym źródłem inspiracji. Odwiedź dawną Szkołę Przemysłu Drzewnego i zaprzyjaźnij się z jej nauczycielami oraz uczniami. Zobacz, co zainteresowało Karola Szymanowskiego w Muzeum Tatrzańskim. Dowiedz się, dlaczego artyści – tacy jak Stanisław Ignacy Witkiewicz – bywali w Zakopanem. Drzeworyty, obrazy na szkle i muzyka wypełnią "Atmę". Dzięki nim poznasz sposób, w jaki tradycje podhalańskie wpisały się w historię sztuki XX wieku.

Prowadzenie:

Klaudia Pazdan – antropolog kultury, edukator muzealny. Od 2009 roku współpracuje z MNK oraz innymi instytucjami kultury, takimi jak Muzeum Etnograficzne, Międzynarodowe Centrum Kultury, Bunkier Sztuki oraz Centrum Edukacji i Profilaktyki Społecznej "Parasol". Miłośniczka podróży w czasie i przestrzeni.

Krzysztof Marchlak – artysta, edukator, grafik komputerowy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; współpracował m.in. z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Międzynarodowym Centrum Kultury oraz Peggy Guggenheim Collection w Wenecji, Lwowską Fundacją "TORBA" czy Centrum Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych na Ukrainie.

KONIK Muzealny to cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku Oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie. Każdy KONIK jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej dawki wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę "Złotego słonecznika" przyznawaną przez portal dla rodziców Czas Dzieci.

Informacje dodatkowe:

Cykl skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4–7 lat.

Warsztaty odbywają się w wyznaczone niedziele w wybranych Oddziałach Muzeum.

Spotkania mają charakter otwarty. Uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub zakończyć ją w dowolnym momencie.

Rozpoczynamy o godzinie 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00. Czas trwania warsztatów to około 2 (do 3) godzin, w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników.

Warsztaty nie wymagają rezerwacji poza wyjątkowymi, określonymi w kalendarium przypadkami.

Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny).

Opłaty dokonuje się w kasie muzeum bezpośrednio przez zajęciami.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.