PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

"LABIRYNT"

25–26 października 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

"LABIRYNT"25-31 października 2014 od godz. 11 do 19 Galeria STRH, ul. Krupówki 4A (3 piętro nad kawiarnią Samanta). "Labirynt" to multimedialna wystawa, w której widz podąża wraz z głosem lektora (w słuchawkach) wyznaczonym torem.


Zwiedzający jest widzem, ale i częścią tej wystawy. W drodze przez 11 komnat towarzyszą mu multimedia: dźwięk, obraz, światło. Może dotknąć, wybrać, posmakować, a nawet przeprowadzić eksperyment. Przejście całości instalacji zajmuje ok. 45 minut.

Multimedialna opowieść LABIRYNT oparta jest na ponadczasowym i ponadwyznaniowym przesłaniu, skierowanym do osób wierzących, ateistów oraz każdej osoby poszukującej i zastanawiającej się nad swoim życiem. Zwiedzanie wystawy odbywa się w taki sposób aby każdy zwiedzający mógł poczuć się w niej tak jakby oglądał ją sam. W istocie w danym momencie w każdym pokoju przebywa tylko jedna osoba. W ciągu jednego dnia wystawę może przejść ok 70 osób. Przed wejściem na teren wystawy każdy zwiedzający otrzymuje odtwarzacz mp3 z nagranym głosem lektora, który prowadzi go przez poszczególne pokoje i prezentacje wystawy aż do samego jej końca. „Labirynt” stawia go przed wyborem oraz pokazuje, w jaki sposób go dokonać. Jest to mocne przeżycie, które zapadnie na długi czas w jego głowie.

„Labirynt” nie ma nic wspólnego z sztuczkami, trickami czy manipulacją.

Wystawa przeznaczona jest dla widzów powyżej 10 roku życia. Młodsze dzieci mogą również obejrzeć wystawę ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Każdy ze wspomnianych pokoi posiada swój indywidualny wystrój oraz wyposażony jest w urządzenie wizualne prezentujące treści dotyczące wartości zwiedzającego w oczach Stwórcy.

Po przejściu czterech pokoi widz postawiony jest przed wyborem czy prezentowane treści interesują go i chce kontynuować zwiedzanie czy też rezygnuje z dalszej wędrówki przez labirynt. Wybór ten jest jednocześnie decyzją o wyborze drogi życiowej zwiedzającego. Wystawa skonstruowana jest w taki sposób by widz mógł przerwać życiowy pęd i zatrzymać się na chwilę po to by przyjrzeć się swemu życiu z perspektywy wieczności. Celem wystawy jest także inspirowanie zwiedzających do zadania sobie pytań na temat ich własnego życia.

Wystawa prezentowana jest od kilku już lat w różnych miejscach w Polsce i na Świecie, dostępna jest w języku polskim, angielskim i holenderskim.

Dla zwiedzających wystawa będzie całkowicie bezpłatna.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.