PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„W stronę wód żelazistych..."

Piątek, 31 października 2014 r.
Autor: Ewa Czamańska

„W stronę wód żelazistych..."„W stronę wód żelazistych. Krynica i inne zdrojowiska Królestwa Galicji i Lodomerii w reminiscencji prof. dra Józefa Dietla”. Siedziba Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury 31 października 2014r. o godz. 11:00.


W imieniu Andrzeja Gąsienicy Makowskiego - Starosty Tatrzańskiego, swoim własnym  oraz w imieniu Pawła Brzegowego, doktoranta w Instytucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, serdecznie zapraszam na spotkanie w DW „Jasny Pałac”, ul. Tetmajera 24 - siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury 31 października 2014r. o godz. 11:00 , którego tematem będzie przedstawienie prezentacji multimedialnej o Kurorcie Tatrzańskim oraz odczytu naukowego wraz z prezentacją multimedialną pt. „W stronę wód żelazistych. Krynica i inne zdrojowiska Królestwa Galicji i Lodomerii w reminiscencji prof. dra Józefa Dietla”.

Ponieważ w bieżącym roku obchodziliśmy 210. rocznicę urodzin uczonego, data 2014 posiada znaczenie szczególne. Celem bezpłatnego wykładu jest również ukazanie prof. Dietla jako Galicjanina, gdyż jak powszechnie wiadomo obdarzony był zawziętością Rusina, wytrwałością Niemca i serdecznością Polaka. Zakopane zaś od końca XIX stulecia przynależy do grona najważniejszych rodzimych ośrodków uzdrowiskowych. Razem ze Współautorem wzmiankowanego tematu, Panem drem Sławomirem Dorockim z Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ową problematykę prezentowaliśmy m.in. w Polskiej Akademii Umiejętności, Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego w Muszynie, Muzeum Uzdrowiska w Szczawnicy, Bibliotece Publicznej w Krynicy-Zdroju, Muzeum Regionalnym im. Seweryna Udzieli w Starym Sączu i in.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.