PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

"Kino, którego szukasz"

Czwartek, 20 listopada 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

"Kino, którego szukasz"„Porwanie Michela Houellebecqa " reż. Guillaume Nicloux, 2014, Francja. Zakopane, Kino Sokół 2014-11-20, godz. 19:00. Cena biletu: 10 zł


Czy Polacy porwali sławnego pisarza?
Pewnego razu był sobie pisarz, który nagle zniknął bez śladu. To Michel Houellebecq.
Mówiono, że porwała go Al-Kaida, UFO lub może Polacy (pisarz jest wielbicielem polskiej kiełbasy).

Jeśli ktoś chce wiedzieć, co się z nim działo, gdy go nie było, zapraszamy na komedię „ Porwanie Michela Houellebecqa " w reżyserii Guillaume’a Nicloux.
 
Lecz czy to naprawdę film o sławnym pisarzu?
W wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej” Houllebecq powiedział:
„...z fikcyjną postacią, która nazywa się i zachowuje jak ja, mogę zrobić wszystko. A ze sobą samym - niekoniecznie. Miło jest puścić hamulce. A przy okazji wiedzieć, że ten człowiek na ekranie nie ma przecież ze mną nic wspólnego: gada coś bez sensu, snuje się, impertynencko nosi moje ubrania”.
Film nakręcono w konwencji mocumentary - to fabularyzowany dokument, lecz niezwykle przewrotny, bo opowiadający o wydarzeniach fikcyjnych, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje.
Michael Houellebecq (właśc. Michel Thoma s), urodził się 26 lutego 1956 na wyspie  Réunion. Jest pisarzem, eseistą, poetą i autorem piosenek. W roku 2000 opuścił Francję, by najpierw zamieszkać w Andaluzji, a następnie w Irlandii. Sławę przyniosła mu powieść " Cząstki elementarne „ w (1998).
To twórca kontrowersyjny: w pewnym wywiadzie nazwał islam najgłupszą religią świata (wytoczono mu za to proces, który wgrał), w powieści Mapa i terytorium wymyślił własną śmierć.
Guillaume Nicloux (ur. w 1966 roku) – to francuski, pisarz, reżyser i aktor. Ma na koncie kilka powieści, kręci filmy krótkometrażowe i fabularne (nie były pokazywane w Polsce), w których czasem gra. / tekst - Beata Słama /

Partnerzy cyklu : Burmistrz Miasta Zakopane, Wydział Kultury, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Medialnie - Tygodnik Podhalański, Infogram, portale: Watra.pl, zakopanedlaciebie.pl

profil cyklu na fb https://www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz
zakładka na stronie Kina Sokół http://www.kinosokol.z-ne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=4

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.