PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

RESET W ZAKOPANEM

Środa, 26 listopada 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

RESET W ZAKOPANEM26 listopada 2014 o godz. 18.00 - wspaniałe wnętrze zakopiańskiej Koliby, dzieło Stanisława Witkiewicza (Oddział Muzeum Tatrzańskiego). Projekt „czas na reset” to projekt rodzinny wymyślony przez Łukasza, Rafała, Katarzynę i Irenę Kossowskich i grupę wspierających ich przyjaciół - Ernesta Brylla, Henryka Boukołowskiego, Marka Ałaszewskiego, Adama i Krzysztofa Wiśniewskich, Marka Jaromskiego, Andrzeja Kupniewskiego, Katarzynę Szarek, Katarzynę Jakimiak, Grażynę Grochowiakową; poetów, aktorów, muzyków, kompozytorów, malarzy, naukowców, muzealników.


Do sfinansowania projektu udało się pozyskać miłośnika sztuk pięknych, sponsora i dobrodzieja – Pana Artura Sacharuka, właściciela wytwornej i malowniczo położonej u podnóża Giewontu Willi 5 Dolin.   

Punktem wyjścia projektu stał się tomik poezji Łukasza Kossowskiego zatytułowany „RESET” gdzie wiersze dialogują z nastrojowymi fotogramami Rafała Kossowskiego. Brakowało tylko muzyki. Więc muzykę do wierszy napisali Marek Ałaszewski i Krzysztof Wiśniewski. 

Na promocji tomiku w warszawskim Muzeum Literatury w dniu 4 czerwca 2014 roku wiersze śpiewali Marek Ałaszewski i Adam Wiśniewski.  Dołączył wirtuoz harmonijki ustnej Andrzej Kupniewski 
i grający również na tym instrumencie Marek Jaromski.  Akompaniowali na gitarach Krzysztof Wiśniewski i Łukasz Kossowski.

Tak to się zaczęło. Teraz kompozytorzy piszą muzykę do kolejnych wierszy. Trwają próby przed wyruszeniem w trasę na południe Polski. Więc najpierw Kraków i kultowa Piwnica pod Baranami (25 listopad 2014, godz. 19). A dzień później (26. listopada o godz. 18.00) wspaniałe wnętrze zakopiańskiej Koliby, dzieło Stanisława Witkiewicza (Oddział Muzeum Tatrzańskiego).  
Naszym marzeniem jest, by w trakcie kolejnych spotkań nowe osoby dołączały się do projektu. By każdy, zgodnie z przesłaniem tomiku wierszy, przystanął na chwilę i dokonał swoistego resetu, swej życiowej drogi i wartości jakimi w drodze tej się kieruje.

Więcej na stronie www.czasnareset.pl


Dr. Łukasza Kossowskiego, znam od lat jako świetnego historyka sztuki oraz autora wielu znanych i nagradzanych wystaw.  A tu nagle debiut poetycki i to nie byle jaki;  poeta precyzyjnie operujący słowem, z kapitalnym poczuciem humoru, prowadzący dialog z tradycją romantyzmu.  A fotogramy Rafała Kossowskiego skupione, japonizujące, rozmawiające z wierszami ojca… Gratuluję!

Janusz Odrowąż - Pieniążek

Poeta świadomy, dlaczego tak a nie inaczej pisze, poeta, który myśli wierszem, wprowadza zupełnie nowe widzenie; poeta, który zachował jasność i dojmującą prostotę przekazu. Nie mentor, nie wierszopis teologizujący, nie kaznodzieja patetyzujący. Poeta.

Ernest Bryll

To poetycki głos sprzeciwu wobec nijakości i splugawieniu życia. Przypomina o podeptanych wartościach. Świat sacrum i profanum tworzy dramatyczną przemienność w poetyckich obrazach tak oszczędnych  i porażających przenikliwością diagnozy. Wiersze takie jak Pod krzyżem, Ślepota, Sławojka są nie do zapomnienia. Pojawił się nietuzinkowy poeta.

śp. Marek Nowakowski

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.