PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

WERNISAŻ DWÓCH WYSTAW

Piątek, 6 lutego 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

WERNISAŻ DWÓCH WYSTAWMiejska Galeria Sztuki w Zakopanem zaprasza 6 LUTEGO O GODZINIE 17.00 na WERNISAŻ DWÓCH WYSTAW. Helena Sułkowska-Pawlik MARZENIA SPEŁNIONE I ZAPISANE jubileusz 50-lecia pracy twórczej oraz Mariusz Szymański NIEPOKÓJ.


Helena Sułkowska-Pawlik

Urodzona w 1940 r. w Tylmanowej. Ukończyła Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem pod kierunkiem profesorów Antoniego Kenara i Tadeusza Brzozowskiego. W latach 1959–1966 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Mariana Wnuka i na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Katedrze Tkaniny Artystycznej w pracowni prof. Anny Śledziewskiej; specjalizacja w zakresie ceramiki w pracowni prof. Anny Golakowskiej. Dyplomy z wyróżnieniem: z rzeźby 1965, z tkaniny 1966. Od 1965 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 1983 do 1999 członek założyciel Stowarzyszenia Twórców Sztuk Pięknych ,,Sztuka Podhalańska” w Zakopanem. W roku 1977 została powołana przez Ministra Kultury i Sztuki w skład rzeczoznawców polskich. W latach 1995 i 1998 członek komisji przyjęć do ZPAP na podstawie prac. Rzeczoznawca Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej Fundacji ,,Cepelia”. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. W latach 1966–1996 projektant, kierownik nadzoru artystycznego w Zakopiańskich Warsztatach Wzorcowych. Uprawia tkaninę artystyczną, tkanino-rzeźbę, rysunek i malarstwo. Wystawia od 1965 r.

Mariusz Szymański

Mariusz Szymański urodził się w Poznaniu w 1979 roku. W swoim rodzinny mieście uzyskał dyplom z wyróżnieniem z malarstwa sztalugowego w Wyższej Szkole Sztuk Stosowanych Schola Posnaniensis w pracowni profesora Wojciecha Sadleya. Jest również absolwentem grafiki wielowymiarowej w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Na co dzień zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową, projektowaniem ilustracji do książek. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Artysta często sięga po stare zdjęcia i korzystając z ich czarno- białej estetyki dopełnia je żywymi barwami, tworząc tym samym intrygującą historię, w której każdy widz pragnie mieć swój udział.

Klimatem i tematyką jego obrazy wpisują się w czas wakacyjnych wypraw. Jest to malarska wędrówka po krajobrazie miejskim, przyciągająca uwagę żywą kolorystyką oraz nastrojem, jaki artysta próbuje kreować w swoich obrazach.

Szymański tworzy również w swoim indywidualnym stylu animacje malarskie, w których często posługuje się techniką stop motion przy użyciu tradycyjnych środków przekazu. Na swoich płótnach ukazuje tematy ważne dla naszej historii, dotykają one tematyki trudnej, ale dzięki temu sprawia, że pamięć o bohaterach wojennych jest wciąż żywa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.