PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

„Mieczysław Karłowicz in memoriam”

Niedziela, 8 lutego 2015 r.
Autor: Stowarzyszenie Karłowicza

„Mieczysław Karłowicz in memoriam”„Mieczysław Karłowicz in memoriam”, 8 lutego 2015r. (niedziela). godzina 12:00 (wstęp wolny). Dom pod Jedlami: „Klub Rozmów na Szczytach” – sesja poświęcona osobie M. Karłowicza. Kościół św. Krzyża w Zakopanem, ul. Chałubińskiego 30. Msza święta w intencji tych, co w górach pozostali i tych, którzy z narażeniem życia zdążają im na ratunek. Koncert symfoniczny Mieczysław Karłowicz in Memoriam.


Sto sześć lat minie 08.02.2015 roku od dnia, w którym schodząca z Małego Kościelca lawina zakończyła życie Mieczysława Karłowicza, kompozytora uważanego, obok Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego, za najwybitniejszego w historii muzyki polskiej. Był ważną postacią zarówno dla kultury jak i taternictwa, narciarstwa oraz fotografii. Sześć lat minie 08.02.2015 roku od dnia, w którym Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Gabriela Chmury, Janusz Wawrowski, Bogumiła Dziel-Wawrowska, Grzegorz Turnau i Leszek Szczerba, koncertem zorganizowanym przez Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem, uczcili setną rocznicę śmierci kompozytora.

Tego właśnie dnia, 08.02.2015 roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, powołany przez wspomniane Stowarzyszenie zainauguruje cykl corocznych prezentacji twórczości Mieczysława Karłowicza. Koncerty poprzedzone będą spotkaniami w „Klubie Rozmów na Szczytach” z osobami mogącymi przybliżyć tę postać we wszystkich dziedzinach, jakimi się interesowała.

Program „Mieczysław Karłowicz in memoriam”, 8 lutego 2015r. (niedziela):

godzina 12:00 (wstęp wolny)
Dom pod Jedlami: „Klub Rozmów na Szczytach” – sesja poświęcona osobie M. Karłowicza.
Prowadzenie: Magdalena Miśka-Jackowska
Goście: Marcin Gmys, Maciej Pinkwart, Jean-Luc Tingaud, Janusz Wawrowski.

godzina 19:00
Kościół św. Krzyża w Zakopanem, ul. Chałubińskiego 30.
Msza święta w intencji tych, co w górach pozostali i tych, którzy z narażeniem życia zdążają im na ratunek.

godzina 20:30 (wstęp wolny)
Kościół św. Krzyża w Zakopanem, ul. Chałubińskiego 30.
Koncert symfoniczny Mieczysław Karłowicz in Memoriam

M. Karłowicz:
Rapsodia litewska, op. 11
Koncert skrzypcowy A-dur, op. 8
Symfonia e-moll, op. 7, Odrodzenie

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski – skrzypce
Jean-Luc Tingaud – dyrygent
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Koncert objęty został honorowym patronatem Piotra Bąka - Starosty Powiatu Tatrzańskiego oraz Leszka Doruli - Burmistrza Miasta Zakopane

Partner wydarzenia: Państwowe Wydawnictwo Muzyczne

Patroni: Tygodnik Podhalański, Watra - Podhalański Serwis Informacyjny

Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia im. M Karłowicza w Zakopanem Tomasz Sztencel

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    35 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.