PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Międzynarodowe Forum Górskie

22–23 października 2015 r.
Autor: Ewa Czamańska

Międzynarodowe Forum GórskieVI Międzynarodowe Forum Górskie - Hotel Mercure - Kasprowy Zakopane 22-23 października. VI Międzynarodowe Forum Górskie jest konferencją prężnie rozwijającą się, która z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników z kraju i zagranicy. W konferencji biorą udział przedstawiciele ze środowisk naukowych, przedsiębiorcy, politycy oraz specjaliści z wielu dziedzin.


Spójny wizerunek regionu górskiego przyczynia się do zwiększenia świadomości potencjalnych odbiorców, prezentując atrakcyjną i innowacyjną przestrzeń turystyczno-kulturową.

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury od paru lat dzięki organizacji Międzynarodowego Forum Górskiego kreuje nowe spojrzenie na góry jako miejsca życia i sukcesu. Misją Międzynarodowego Forum Górskiego jest zacieśnianie współpracy na obszarach górskich, wspieranie transferu wiedzy oraz podejmowanie wspólnych działań promocyjnych na arenie krajowej i międzynarodowej. Istotnym elementem jest współpraca regionalna i ponadregionalna, która ma na celu analizę wszystkich tworzących ją czynników, mających wpływ na jakość usług turystycznych, promocję regionu oraz współpracę podmiotów gospodarczych z samorządami, komunikację, ochronę środowiska, edukację oraz tętniącą życiem tradycję obszarów górskich.

Celem tegorocznej Konferencji, która odbędzie się w dniach 22-23 października 2015 r. w Hotelu „Mercure-Kasprowy” w Zakopanem, będzie wprowadzenie ciekawej ścieżki tematycznej, poświęconej „Perspektywom rozwoju komunikacji w regionach górskich”.

Regiony górskie to obszary o wyjątkowych walorach krajobrazowych, spełniające ważną społeczną rolę turystyczną i wypoczynkową.  Posiadając jednocześnie cenne zasoby środowiskowe podkreślana jest wysoka jakość  obszarów górskich.

Na VI Międzynarodowym Forum Górskim omówione zostaną zagadnienia mające wpływ na społeczność zamieszkującą tereny górskie i ich aktywność w poszczególnych dziedzinach życia takie jak: światowe rozwiązania komunikacji miejskiej z wykorzystaniem kolei linowych, nowe rozwiązania i program rewitalizacji komunikacji kolejowej na trasie Kraków – Zakopane, modernizacja drogi krajowej do Zakopanego, komunikacja w przyszłości czy nawet koncepcja budowy ścieżek rowerowych.


Program VI Międzynarodowego Forum Górskiego Hotel Mercure - Kasprowy - Zakopane 22-23 października

Temat:

„Perspektywy rozwoju komunikacji w regionach górskich”

22 października 2015 r. - czwartek

14.30 – 15.30 Rejestracja uczestników konferencji

15:40 – 16:00 Uroczyste otwarcie VI Międzynarodowego Forum Górskiego

Piotr Bąk – Starosta Tatrzański

SESJA PLENARNA

Prowadzący:

Prof. dr hab. Stanisław Hodorowicz, Senator RP, Przewodniczący Rady Programowej Międzynarodowego Forum Górskiego

Prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś, Kierownik Katedry Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

16:00 - 16:40 Wykład inauguracyjny„Komunikacja w obszarze Karpat”

Marek Kuchciński, Wicemarszałek Sejmu RP, Andrzej Adamczyk,  Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury

16.40 – 17.00 Otwarta dyskusja

17:00 – 17.30 - Panel Ekspertów Moderator: Prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, Rektor Politechniki Krakowskiej

17.30- 18.00 - Prezentacje multimedialne gości:

Firma „Supersnow” Wykorzystanie Miejskich Obszarów Aktywności Sportowych w zimie. Projekt „Karpaty Łączą” - Kodeks Dobrej Praktyki Kształtowania Przestrzeni w Karpatach.

18.00 Uroczysta kolacja

23 października 2015r. - piątek

9.30 – 10.00 rejestracja gości

Prowadzący:

Prof. dr hab. inż. Andrzej Tytko, Prorektor ds. kształcenia Akademii Górniczo-Hutniczej im Stanisława Staszica w Krakowie.

10.00 – 10.40 „Nowe rozwiązania w zakresie  komunikacji kolejowej  Kraków – Zakopane”       

Włodzimierz Żmuda,  Z-ca Dyrektor Regionu Południowego Oddziału Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A. w Krakowie

10.40 – 11.00 Otwarta dyskusja

11.00 – 11.40 „Program rewitalizacji istniejącej linii kolejowej Kraków – Zakopane ” Sławomir Żałobka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju

11.40.12.00 Otwarta dyskusja

12.00 -12.30 Światowe rozwiązania komunikacji miejskiej z wykorzystaniem kolei linowych”- Gunter Natter - Przedstawiciel  Doppelmayr Austria; Bogdan Tarko - Prezes Doppelmayr  sp. z o.o.  Polska

12:30 – 13:00 Przerwa kawowa

13.00 – 13.30 „Wpływ budowy kolei do Zakopanego na rozwój Podtatrza” Maciej Panasiewicz,

Naczelnik Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce   

13.30 – 13.45 Otwarta dyskusja

13.45 – 14.15 „Możliwości rozwiązań komunikacyjnych na terenie Podtatrza z zastosowaniem kolei linowych”

Prof. dr hab. inż. Marian Wójcik, Katedra Transportu Linowego Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie; dr Tomasz Rokita, Katedra Transportu Linowego  Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie,

14-15 – 14.30 Otwarta dyskusja

14.30 – 15.30 Obiad

15.30 – 16.00 Modernizacja drogi krajowej nr S7 i 47 Zakopane - Kraków” - Tomasz Pałasiński, Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie

16.00 – 16.15 Otwarta dyskusja

16.15 – 16.45 Drogi lokalne Podtatrza i komunikacja w przyszłości” – Marta Maj, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie

16.45 – 17.00 Otwarta dyskusja

17.15 – 17.45 Koncepcja budowy systemu ścieżek rowerowychBike’owe Zakopane” – Wojciech  Stankiewicz,  Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego i Współpracy Europejskiej Urzędu  Miasta Zakopane          

17.45 – 18.00 Otwarta dyskusja

18.00 – 18.30 Rezolucje i wnioski VI Międzynarodowego Forum Górskiego

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.