PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert zespołu folklorystycznego "Żergemel"

Środa, 28 października 2015 r.
Autor: Ewa Czamańska

Koncert zespołu folklorystycznego "Żergemel"Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury serdecznie zaprasza 28 października o godz. 18:00 w DW „Jasny Pałac”, ul. Tetmajera 24 w Zakopanem na koncert Zespołu folklorystycznego "Żergemel" /Skowronek/, który działa w ramach Narodowo - Kulturowej Autonomii Polaków miasta Ułan - Ude "Nadzieja" z Buriacji na Syberii. Wstęp wolny!


Zespół folklorystyczny "Żergemel" /Skowronek/ działa w ramach Narodowo - Kulturowej Autonomii Polaków miasta Ułan - Ude "Nadzieja" z Buriacji na Syberii. Repertuar zespołu to swoista mieszanka pieśni i tańców buriackich - polskich i innych nacji, zamieszkujących dalekie rejony Syberii. Są laureatami wiele festiwali i przeglądów. Towarzyszącą im muzykę, wygrywają na egzotycznych instrumentach a pachnące orientem i bezkresnym stepem stroje, dodają ich  występom szczególnego blasku.
 
Młodzi artyści podczas pobytu w Polsce poznają ojczyznę przodków i koncertują na wielu scenach. Kraków, Wieliczka, Stryszawa, Libiąż, Wadowice i
Zakopane, to miejsca gdzie będzie można podziwiać ich niezwykły kunszt artystyczny. Nasi przyjaciele nie pierwszy raz wystąpią w "Jasnym Pałacu" w Zakopanem.
 
Prezesem Autonomii Polaków "Nadzieja" jest pani Maria Iwanowa, uhonorowana przez władze Rzeczpospolitej Polskiej, za zasługi dla polskiej kultury najwyższymi odznaczeniami państwowymi. Jest także członkiem władz Kongresu Polaków w Federacji Rosyjskiej i gorącą orędowniczką upamiętniania miejsc polskiej golgoty i męki. 

Organizatorem szóstego już pobytu potomków polskich zesłańców z Buriacji  w Polsce, jest Oddział Małopolski Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krakowie.
 
Całą akcją, od jej zarania koordynuje - jej pomysłodawca - członek honorowy Autonomii Polaków "Nadzieja" - przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski "Lider" piszący podróżnik, fotograf, autor wielu wystaw i prezentacji o Syberii i zamieszkujących ją Polakach - były komandos i tancerz - członek władz krajowych i małopolskich PTSM - v -ce prezes Stowarzyszenia Małopolskich Przewodników Turystycznych PTTK - Jerzy Bogusław Nowak.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.