PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert zespołu folklorystycznego "Żergemel"

Środa, 28 października 2015 r.
Autor: Ewa Czamańska

Koncert zespołu folklorystycznego "Żergemel"Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury serdecznie zaprasza 28 października o godz. 18:00 w DW „Jasny Pałac”, ul. Tetmajera 24 w Zakopanem na koncert Zespołu folklorystycznego "Żergemel" /Skowronek/, który działa w ramach Narodowo - Kulturowej Autonomii Polaków miasta Ułan - Ude "Nadzieja" z Buriacji na Syberii. Wstęp wolny!


Zespół folklorystyczny "Żergemel" /Skowronek/ działa w ramach Narodowo - Kulturowej Autonomii Polaków miasta Ułan - Ude "Nadzieja" z Buriacji na Syberii. Repertuar zespołu to swoista mieszanka pieśni i tańców buriackich - polskich i innych nacji, zamieszkujących dalekie rejony Syberii. Są laureatami wiele festiwali i przeglądów. Towarzyszącą im muzykę, wygrywają na egzotycznych instrumentach a pachnące orientem i bezkresnym stepem stroje, dodają ich  występom szczególnego blasku.
 
Młodzi artyści podczas pobytu w Polsce poznają ojczyznę przodków i koncertują na wielu scenach. Kraków, Wieliczka, Stryszawa, Libiąż, Wadowice i
Zakopane, to miejsca gdzie będzie można podziwiać ich niezwykły kunszt artystyczny. Nasi przyjaciele nie pierwszy raz wystąpią w "Jasnym Pałacu" w Zakopanem.
 
Prezesem Autonomii Polaków "Nadzieja" jest pani Maria Iwanowa, uhonorowana przez władze Rzeczpospolitej Polskiej, za zasługi dla polskiej kultury najwyższymi odznaczeniami państwowymi. Jest także członkiem władz Kongresu Polaków w Federacji Rosyjskiej i gorącą orędowniczką upamiętniania miejsc polskiej golgoty i męki. 

Organizatorem szóstego już pobytu potomków polskich zesłańców z Buriacji  w Polsce, jest Oddział Małopolski Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krakowie.
 
Całą akcją, od jej zarania koordynuje - jej pomysłodawca - członek honorowy Autonomii Polaków "Nadzieja" - przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski "Lider" piszący podróżnik, fotograf, autor wielu wystaw i prezentacji o Syberii i zamieszkujących ją Polakach - były komandos i tancerz - członek władz krajowych i małopolskich PTSM - v -ce prezes Stowarzyszenia Małopolskich Przewodników Turystycznych PTTK - Jerzy Bogusław Nowak.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.