PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

"Kino, którego szukasz"

Czwartek, 14 stycznia 2016 r.
Autor: Elżbieta Krzemińska-Owczarz

"Kino, którego szukasz"14 stycznia 2016 Kino Sokół w Zakopanem (ul. Orkana), godz. 19.00. „Nadejdą lepsze czasy„ reż. Hanna Polak, 2014 / Dania, Polska / dokument, 1 godz. 50 min.


Czy nadejdą lepsze czasy?

Wysypisko śmieci Swałka, największe w Europie, znajduje się zaledwie 18 kilometrów od Kremla,  a tak naprawdę to lata świetlne. Mieszkają na nim ludzie, a wśród nich czternastoletnia Jula i jej matka alkoholiczka. O jej losach postanowiła opowiedzieć polska reżyserka i operatorka Hanna Polak, autorka głośnego filmu „Dzieci z Leningradzkiego” (nominacja do Oscara), o bezdomnych i osieroconych dzieciach żyjących na ulicach Moskwy.
Film „Nadejdą lepsze czasy” Hanna Polak kręciła przez 14 lat. Kilkanaście lat  pracy z kamerą na śmietnisku, przekradania się bez zezwolenia, oglądania ludzi sytuacjach granicznych, ludzi, którzy się poddali, ale też takich, którzy walczą.

Gdy film się rozpoczyna, Jula ma dziesięć lat i chce tylko jednego, żyć normalnie. Lecz aby tak się stało, musi się dowiedzieć, że wszystko zależy tylko od niej. Kamera towarzyszy jej w najbardziej intymnych momentach życia, tych dobrych i tych strasznych.
Nie jest to film przyjemny, to film szczery i bolesny, lecz przepełniony jednocześnie empatią.

Hanna Polak nie ocenia, tylko opisuje trudny świat i próbuje go zrozumieć.

Dziennikarz „Los Angeles Times” tak napisał o filmie:
„Reżyserka i operatorka Hanna Polak stworzyła nie tylko wierny i intymny reportaż, ale niezwykle mocny obraz – chwytający za serce, smutny, ale przepełniony nadzieją”.

Beata Słama

Partnerami cyklu są: Burmistrz Miasta Zakopane, Wydział Kultury, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół
Patronami medialnymi są: Tygodnik Podhalański, Portale: Watra.pl oraz Zakopanedlaciebie.pl, GDK - Górski Dom Kultury, a także Infogram. Widmo cafe - wydruki oraz projekty graf.

https://www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz/
http://www.kinosokol.z-ne.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.