PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

World Snow Day

Niedziela, 17 stycznia 2016 r.
Autor: Agnieszka Adamczyk

World Snow DayWORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. 17 stycznia 2016 roku odbędzie się już piąta edycja tego wielkiego święta, które z każdym rokiem przyciąga coraz więcej sympatyków.


Mottem World Snow Day jest:

EXPERIENCE - sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem
EXPLORE- szansa odkrycia czegoś nowego
ENJOY- czas na zabawę

URZĄD MIASTA ZAKOPANE zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY już po raz piąty. Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu. W roku 2015 dodaliśmy nowe hasło HELP-POMAGAJ i zaangażowaliśmy do współpracy Regionalną Stację Krwiodawstwa w Zakopanem!

EXPERIENCE – DOŚWIADCZAJ

W tym roku na stoku pod Nosalem zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim, w skokach narciarskich oraz, jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, zawody w narciarstwie biegowym. Wzorem lat ubiegłych zorganizowane zostaną gry i zabawy sportowe dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzyma nagrody niespodzianki oraz złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

PROGRAM ZAWODÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

17 Stycznia 2016 r. / Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL / Stok nr 1

11:00 KATEGORIA VI roczniki 2004-2005 dziewczynki i chłopcy

11:30 KATEGORIA V roczniki 2006-2007 dziewczynki i chłopcy

12:00 KATEGORIA IV rocznik 2008 dziewczynki i chłopcy

12:30 KATEGORIA III rocznik 2009 dziewczynki i chłopcy

13:00 KATEGORIA II rocznik 2010 dziewczynki i chłopcy

STOK NR. I – OBNIŻONY START

13:30KATEGORIA I roczniki 2011 i młodsze dziewczynki i chłopcy

UWAGA!

Spotkanie dzieci poszczególnych kategorii pod stokiem nr 1 w oznaczonym numerem kategorii miejscu na 15 min przed startem!


Wyjazd na start z instruktorem szkoły Strama

*START poszczególnych kategorii – od najstarszych roczników ze względu na dłuższy pobyt na stoku – starszym dzieciom łatwiej niż młodszym spędzić na stoku dłuższy czas

PROGRAM ZAWODÓW W NARCIARSTWIE BIEGOWYM

TRASA BIEGOWA – z lewej strony stoków patrząc w kierunku Nosala

11:00 KATEGORIA I rocznik 2011 i młodsze dziewczynki i chłopcy

11:15 KATEGORIA II rocznik 2010 dziewczynki i chłopcy

11:30 KATEGORIA III rocznik 2009 dziewczynki i chłopcy

11:45 KATEGORIA IV rocznik 2008 dziewczynki i chłopcy

12:00 KATEGORIA V rocznik 2007-2006 dziewczynki i chłopcy

12:15 KATEGORIA VI rocznik 2005-2004 dziewczynki i chłopcy

SPOTKANIE DZIECI POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII NA TRASIE PO LEWEJ STRONIE PATRZĄC W STRONĘ TRAS NARCIARSKICH 15 MIN PRZED STARTEM!

PROGRAM ZAWODÓW W SKOKACH NARCIARSKICH

STOK NR. V

ZAWODNICY Z NUMERAMI STARTOWYMI PODCHODZĄ W DOWOLNYM MOMENCIE W GODZINACH od 11:00 do 13:00.

KLASYFIKACJA SKOKÓW ODBYWA SIĘ Z PODZIAŁEM NA KATEGORIE

KATEGORIA VI rocznik 2004 dziewczynki i chłopcy

KATEGORIA V roczniki 2005 dziewczynki i chłopcy

KATEGORIA IV rocznik 2006 dziewczynki i chłopcy

KATEGORIA III rocznik 2007 dziewczynki i chłopcy

KATEGORIA II rocznik 2008 dziewczynki i chłopcy

KATEGORIA I rocznik 2009 i młodsze dziewczynki i chłopcy

ZAPISY NA ZAWODY NARCIARSKIE:

- elektronicznie:do dnia 16.01.2016 r. do godz. 16.00 za pośrednictwem strony internetowej www.strama-szkola.pl

UWAGA! Na zawody w narciastwie biegowym formularz uruchomiony zostanie 15.01.2016 r. jeśli warunki śniegowe pozwolą na rozegranie zawodów!

- osobiście: przez rodziców w Biurze Szkoły Narciarskiej Strama:

-17.01.2016 r. (dzień zawodów)9.00-10.30

Po zakończonych zawodach dzieci będą mogły do godziny 15.00 za darmo korzystać z wyciagu orczykowego i stoku nr 1.

EXPLORE – ODKRYWAJ

W miasteczku World Snow Day znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której podobnie, jak w poprzednich edycjach, naszymi Partnerami będą Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja. Ratownicy TOPR informować będą jak ważne jest bezpieczeństwo na stoku i w górach, jak powinniśmy przygotować się do zimowych wycieczek, a chętne dzieci będą mogły uczestniczyć w poszukiwaniach z detektorem lawinowym (nawet jeśli nie będzie śniegu!). TPN przygotuje specjalne laboratorium śniegu, konkursy wiedzy o śniegu, o zimie oraz bezpieczeństwie turysty zimą, będzie również wspólne malowanie na tkaninie plakatu Tatr zimą, a z instruktorzy SITN informować będą najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego. Zakopiańska Policja natomiast przygotowała dla dzieci liczne konkursy na temat bezpieczeństwa, dorośli będą mogli zobaczyć jak zmienia się perspektywa po założeniu alkogogli symulujących spożycie alkoholu, a najmłodsi zobaczyć jak w środku wygląda policyjny radiowóz.

ENJOY - BAW SIĘ!!!

Podczas obchodów Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce z instruktorami i zumbą, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach.

POMAGAJ!

W 2015 roku do trzech podstawowych haseł dodaliśmy czwarte – POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadziło akcję honorowego krwiodawstwa. W tym roku zakopiański oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa również będzie z nami i podczas, gdy najmłodsi korzystać będą z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, Rodzice będą mogli oddać krew w specjalnie przystosowanym do tego celu punkcie.

INTEGRUJ

Podczas piątej, jubileuszowej edycji Światowego Dnia Śniegu, dodaliśmy do naszej koncepcji piąty, bardzo ważny element – Integrację. Zapraszamy wszystkie dzieci niepełnosprawne do wspólnej zabawy razem z nami. Dzięki współpracy z Fundacją Handicap Zakopane zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim dla podopiecznych Fundacji.

STOK NR. I

10:30 KATEGORIA HANDICUP dziewczynki i chłopcy

Tatrzański Park Narodowy również przygotował atrakcje dla niepełnosprawnych dzieci – wspólnie ze swoimi rówieśnikami będą mogli wykonać napis World Snow Day alfabetem Braille´a za pomocą śnieżnych kulek, a jak śniegu nie będzie wystarczająco dużo, napis zostanie wykonany kamyczkami. TPN przedstawi również pantonimę dla dzieci głuchoniemych oraz przygotuje tajemnicze pudełka z tablicami i mapami tyflograficznymi.

ZABAWY RUCHOWE

Podczas imprezy dzieci, które nie będą brały udziału w zawodach sportowych, będą mogły poćwiczyć na specjalnych stacjach treningowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

PRZYBIJ PIĄTKĘ na PIĄTĄ EDYCJĘ!

Wszyscy uczestnicy jubileuszowej, piątej edycji World Snow Day, będą mogli „przybić piątkę“ na specjalnie na tę okazję przygotowanej ściance. Wspólnie utworzymy wielkie kolorowe logo World Snow Day!


KONKURSY Z NAGRODAMI

Dzięki naszemu sponsorowi firmie ALPIN SPORT podczas zabawy odbędą się różne konkursy z nagrodami w których udział będą mogły wziąć wszystkie bawiące się podczas World Snow Day.Informacje o konkursach będą podawane na bieżąco.

KONKURS FILMOWY

Dzięki naszemu sponsorowi firmie SUPERSNOW podczas 5. edycji World Snow Day w Zakopanem w dniu 17 stycznia b.r.będzie można wziąć udział w konkursie filmowym „Nakręć się na Światowy DzieńŚniegu“. W konkursie przewidziane są cenne nagrody – Kamera sportowa, aparat cyfrowy, wysokiej klasy lornetka.

Tekst: Agnieszka Adamczyk, ETiS

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.