PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Fotografie Władysława Wernera

Piątek, 5 lutego 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Fotografie Władysława Wernera5 lutego 2016 (piątek), godz. 18:00 Kawiarnia STRH Cafe & Art Gallery ul. Krupówki 4a (3 piętro). Muzeum Tatrzańskie oraz Kawiarnia STRH Cafe & Art Gallery serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Władysława Wernera z lat 70. XX wieku, opowiadającej między innymi o nartach, modzie i obyczajach tamtych lat.


WŁADYSŁAW WERNER: urodzony w Warszawie 30 czerwca 1922 roku fotoreporter, fotografik. Walczył w Powstaniu Warszawskim  w 1944r. , potem przebywał w obozie jenieckim. Po wojnie w Warszawie pracował jako fotoreporter w CAF (Centralna Agencja Fotograficzna). W 1951 roku osiadł w Zakopanem. Jego fotoreportaże z Tatr i Podtatrza pojawiały się w licznych czasopismach, a fotografie z tego regionu w wielu książkach i albumach. Stał się jednym z czołowych fotografików zakopiańskich, uczestniczył w wystawach zbiorowych i był autorem wielu wystaw własnych w kraju i za granicą, m. in. „Życie górali podtatrzańskich”, „Górale świata tańczą w Zakopanem”, „Podtatrze dzisiaj”,” Zakopane”. Był członkiem ZPAF i kierownikiem jego delegatury nowosądeckiej. Pozostał po nim wielki zbiór negatywów fotografii z Tatr, Podhala, Orawy i Spisza (krajobraz, zabytki kultury ludowej, imprezy kulturalne, tematyka narciarska, turystyczna, ratownicza itd.)*.  Zmarł w Warszawie 8 kwietnia 1982 r.

*Cyt. za „Wielka Encyklopedia Tatrzańska” Zofia i Witold H. Paryscy, Wydawnictwo Górskie Poronin 2004

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.