PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Fotografie Władysława Wernera

Piątek, 5 lutego 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Fotografie Władysława Wernera5 lutego 2016 (piątek), godz. 18:00 Kawiarnia STRH Cafe & Art Gallery ul. Krupówki 4a (3 piętro). Muzeum Tatrzańskie oraz Kawiarnia STRH Cafe & Art Gallery serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Władysława Wernera z lat 70. XX wieku, opowiadającej między innymi o nartach, modzie i obyczajach tamtych lat.


WŁADYSŁAW WERNER: urodzony w Warszawie 30 czerwca 1922 roku fotoreporter, fotografik. Walczył w Powstaniu Warszawskim  w 1944r. , potem przebywał w obozie jenieckim. Po wojnie w Warszawie pracował jako fotoreporter w CAF (Centralna Agencja Fotograficzna). W 1951 roku osiadł w Zakopanem. Jego fotoreportaże z Tatr i Podtatrza pojawiały się w licznych czasopismach, a fotografie z tego regionu w wielu książkach i albumach. Stał się jednym z czołowych fotografików zakopiańskich, uczestniczył w wystawach zbiorowych i był autorem wielu wystaw własnych w kraju i za granicą, m. in. „Życie górali podtatrzańskich”, „Górale świata tańczą w Zakopanem”, „Podtatrze dzisiaj”,” Zakopane”. Był członkiem ZPAF i kierownikiem jego delegatury nowosądeckiej. Pozostał po nim wielki zbiór negatywów fotografii z Tatr, Podhala, Orawy i Spisza (krajobraz, zabytki kultury ludowej, imprezy kulturalne, tematyka narciarska, turystyczna, ratownicza itd.)*.  Zmarł w Warszawie 8 kwietnia 1982 r.

*Cyt. za „Wielka Encyklopedia Tatrzańska” Zofia i Witold H. Paryscy, Wydawnictwo Górskie Poronin 2004

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.