PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

CZERWONY KAPTUREK

Wtorek, 9 lutego 2016 r.
Autor: Agata Balcerowska-Całka

CZERWONY KAPTUREKTeatr Witkacego zaprasza 9 lutego 2016 r. o 9.00 na spektakl Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha CZERWONY KAPTUREK.


Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska
Muzyka:  Michał Kowalczyk
Ruch sceniczny:  Jarosław Staniek
Przygotowanie wokalne:  Małgorzata Jaworska-Kaczmarek

Obsada:
Anna Jezierska
Sylwia Nowak / Natalia Wieciech
Jakub Grzybek
Paweł Pawlik
 
Publiczność:  od 5 do 13 lat
Czas trwania:  75 minut

Po spektaklu zapraszamy na mini-warsztaty zapoznające dzieci z różnymi typami lalek i technikami gry w teatrze lalkowym.

Któż z nas nie zna słynnej baśni Grimmów o Czerwonym Kapturku i złym Wilku, który przebrał się za babcię? Zdawałoby się, że tak popularna w świecie bajek historia nie może już niczym zaskoczyć… Chyba że osadzi się ją we współczesnych realiach, wtedy nabierze zupełnie nowego znaczenia.

Wałbrzyski spektakl pomyślany jest jako podróż małej i zbuntowanej Michalinki, nazywającej siebie Czerwonym Kapturkiem, przez demoniczny las, który okazuje się źródłem życiowej mądrości. Dziewczynka, podążając do hipochondrycznej babci, spotyka na swej drodze różne baśniowe postaci: starego, mocno śpiącego Niedźwiedzia; krasnoludki, które uciekają od nieznośnej Śnieżki; Dziewczynkę z Zapałkami – piromankę, lubiącą podpalać las dla zabawy; zakatarzonego Wilka; zapominalską Babę Jagę oraz pedantycznego gajowego Jana Muchę. Każda z napotkanych istot wnosi coś wartościowego do świata Michalinki. Pomagają jej zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla drugiej osoby, jak niebezpieczny może być ogień, do czego doprowadzić może łakomstwo i czym grozi rozmowa z nieznajomym.

Inscenizacja skonstruowana jest w konwencji kabaretu: z gagów, absurdalnego humoru, komizmu słownego, symultanicznych scen, szaleńczego tempa oraz interakcji z widownią. Nie brak przy tym nutki dydaktyzmu, płynącej z przedstawienia. Surrealistyczna, biało-czarna scenografia, rodem z dreszczowca, komponuje się z czarnym humorem inkrustowanym zabawnymi musicalowymi piosenkami. Wszystko to sprawia, że spektakl staje się nietuzinkową propozycją zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.
https://www.youtube.com/watch?v=4lk_kBCz6_E

Zapraszamy do Teatru Witkacego
Poniedziałek 9 lutego o 9.00  Scena Witkacego

Bilet 18 zł , grupowy, 20 zł indywidualny
KASA tel. 600 00 15 14 (10.00-14.00 od wtorku do soboty) lub rezerwacje grupowe 18 20 00 660 w.27 (8.00-14.00 od pon do piątku)

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.