PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski

14–16 marca 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski14 marca – 25 kwietnia 2016 r. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25. Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w organizowanym na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.” konkursie dla dzieci i młodzieży z całej Polski.


Pionierzy polskiego narciarstwa: Stanisław Barabasz, Józef Schnaider, Józef Oppenheim, Andrzej Góraś, Leon Loria, Mieczysław Karłowicz, Roman Kordys, Maksymilian Dudryk i Mariusz Zaruski – to bohaterowie projektu, jakiego jeszcze nie było. Pierwsza w historii wystawa pokazująca dzieje polskiego narciarstwa do 1914 r. począwszy od pionierskich prób użycia „ski” na naszych ziemiach w końcu XIX wieku. Unikalne eksponaty, to najważniejsze elementy wystawy „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.”, na którą serdecznie zapraszamy.

REGULAMIN KONKURSU

Priorytetowym celem konkursu jest edukacja. Począwszy od 14 marca br. będziemy organizować zwiedzanie wystawy „Magia nart” z przewodnikiem. Ponad godzinne oprowadzanie urozmaicą pokazy filmów, krótka prezentacja i opowieści o pionierach nart. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w zwiedzaniu u komisarza wystawy – Wojciecha Szatkowskiego, tel. 18 20 152 05 wewn. 20 lub edukacja@muzeumtatrzanskie.pl

Konkurs polega na wykonaniu przez dzieci i młodzież własnych prac, nawiązujących do treści zawartych na wystawie, w zupełnie dowolnej formie. Mogą to być prace pisemne, rysunki, komiksy, filmy, prezentacje multimedialne oraz wszystko, co pozwoli uczestnikom wyrazić wrażenia, wyniesione z wystawy. Prace powinny pokazywać magię narciarstwa, przebywania zimą w górach i piękno przyrody.

Prace prosimy składać w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, u komisarza wystawy – Wojciecha Szatkowskiego, tel. 18 20 152 05 wewn. 20 lub edukacja@muzeumtatrzanskie.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 25 kwietnia 2016 r.

Każda praca zgłoszona do konkursu powinna być czytelnie podpisana: imię i nazwisko, szkoła, klasa, prowadzący nauczyciel oraz adres e-mail lub numer telefonu.

Najlepsze trzy prace w każdej z poniższych kategorii wiekowej zostaną nagrodzone nagrodami książkowymi.

Konkurs organizujemy w następujących kategoriach:

•Dzieci przedszkolne
•Dzieci ze szkół podstawowych: klasy 1-3
•Dzieci ze szkół podstawowych: klasy 4-6
•Młodzież ze szkół gimnazjalnych
•Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych

Informujemy, że złożone prace przechodzą na własność Muzeum Tatrzańskiego, mogą zostać wykorzystane na stronach www Muzeum Tatrzańskiego i profilach na portalach społecznościowych do promocji wystawy „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.”.

Prace oceni komisja w składzie: Anna Wende-Surmiak – dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, Wojciech Szatkowski – komisarz wystawy „Magia nart”, Helena Pitoń – kustosz Działu Sztuki Muzeum Tatrzańskiego.

Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie www.muzeumtatrzańskie.pl w dniu 29 kwietnia.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 30 kwietnia, o godz. 16:00 podczas Balu Narciarza w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.

Organizator konkursu: komisarz wystawy Wojciech Szatkowski, tel. 18 20 152 05 wewn. 20 lub edukacja@muzeumtatrzanskie.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.