PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Muzeum Tatrzańskie dla dzieci

Środa, 1 czerwca 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Muzeum Tatrzańskie dla dzieciZ okazji Dnia Dziecka (środa 1 czerwca 2016) Muzeum Tatrzańskie przygotowało dla dzieci specjalny program. Zapraszamy serdecznie grupy szkolne i rodziny na bezpłatne warsztaty i spotkania. Przewidziane są zabawy i warsztaty dla dzieci od 6 lat do 18 oraz spotkanie z Krzysztofem Trebunią-Tutką dla dzieci z rodzicami czy dziadkami. Wydarzenie będzie stanowić okazję do zaprezentowania oferty edukacyjnej Muzeum Tatrzańskiego. Poniżej prezentujemy program.


godzina 9:30 – 11:00
POSZUKIWANIE SKARBU ZBÓJNIKÓW
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25

Zabawa oparta o legendy zbójnickie da dzieciom możliwość posługiwania się mapą i kompasem w celu odnalezienia skarbu-niespodzianki. Poszukiwania odbywać się będą na terenie galerii sztuki, a tajemnicze postaci z obrazów i rzeźb udzielać będą wskazówek.

(Zajęcia dla dzieci od 6 lat, dla grup zorganizowanych, prosimy o rezerwację u prowadzącej zajęcia Kingi Zuber, e-mail: kzuber@muzeumtatrzanskie.pl / tel. 783 846 586)


godzina 12:00 – 14:00
HISTORIA ZAMKNIĘTA W PLAKATACH
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25

Punktem wyjścia będą plakaty znajdujące się na ekspozycji stałej w willi Oksza. Za każdym z nich kryje się intrygująca historia… jest plakat na Święto Gór, na wrzesień 1939 roku… co działo się w Zakopanem we wrześniu 1939? Czy Święto Gór odbyło się, czy odpalono fajerwerki i wszyscy się świetnie bawili? Plakaty mają też swój określony styl, czcionkę, hasło, znak graficzny, zawierają informacje, ale w odpowiedniej dawce. Zadanie będzie polegało na stworzeniu własnego projektu plakatu dla wydarzenia wymyślonego przez uczestników.

(Zajęcia dla dzieci od 6 lat, dla grup zorganizowanych, prosimy o rezerwację u prowadzącej zajęcia Kingi Zuber, e-mail: kzuber@muzeumtatrzanskie.pl / tel. 783 846 586)


godzina 16:00 – 18:00
PASTERSKIE MELODIE
Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Czy słyszeliście kiedyś brzmienie dwojnicy, trąbity albo kozy? Czy wiecie jaką funkcję miały poszczególne instrumenty w dawnej tradycji pasterskiej? Karol Szymanowski pisał, że górale osiągnęli mistrzostwo właśnie w muzyce. Nadarza się wyjątkowa okazja, by usłyszeć opowieści i muzykę Krzysztofa Trebuni-Tutki, te prawdziwe Juhaskie nuty! Ponadto artysta prezentował będzie wspomniane instrumenty.

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi! Wstęp WOLNY!

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.