PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

TANGO… ZAPACH MIŁOŚCI

Niedziela, 5 czerwca 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

TANGO… ZAPACH MIŁOŚCIZakopane, kawiarnia Kmicic - godz. 19.00. Spektakl muzyczny, w którym szlagiery polskiej piosenki przenikają się z polskimi i argentyńskimi tangami okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zapraszamy zatem do wytwornego salonu, w którym znane i popularne piosenki między innymi z repertuaru Mieczysława Fogga czy Hanki Bielickiej - przeplatają się z tangiem - z reguły poważnym, choć czasami nieco figlarnym… Zapraszamy w podróż przez polskie i argentyńskie tanga lat 1929 – 1939 – tworzone, słuchane i tańczone w wyjątkowym, lirycznym stylu pełnym szyku i elegancji.


W spektaklu usłyszycie Państwo największe szlagiery, jak „Libertango”, „Yo Soy Maria”, czy „Ballada o Mańce” oraz  „Tango Kat” znane z legendarnego Kabaretu Starszych Panów.

Zobaczycie również pełne pasji i namiętności najpopularniejsze tanga argentyńskie: „La Cumprasita” czy „Bahia Blanca” oraz polskie: „To ostatnia niedziela” czy „Tango Milonga”.
Nie zabraknie także kilku innych tang przywołujących niezwykły klimat zarówno nocnego Buenos Aires, jak i ekskluzywnych lokali oraz eleganckich salonów przedwojennej Warszawy.

Tango przebyło długą drogę, zanim na dobre zagościło nad Wisłą. Narodziło się w podrzędnych lokalach i tawernach Argentyny i Urugwaju, by już na początku XX stulecia trafić do Stanów Zjednoczonych, a potem do Europy, gdzie szturmem podbiło Paryż. Tryumfalnie zdobywało parkiety w kolejnych krajach, by trafić w końcu do Polski.

W 1913 roku po raz pierwszy na deskach teatru zatańczyli je aktorzy operetkowi Lucyna Messal i Józef Redo, występujący w spektaklu „Targ na dziewczęta”, rozpoczynając tym samym modę na tango, której apogeum miało miejsce w dwudziestoleciu międzywojennym.


NAJWIĘKSZE SZLAGIERY ŚPIEWAJĄ:
Marta Artymiak i Wojciech Czarnota

NAJPIĘKNIEJSZE TANGA TAŃCZĄ:
Justyna Wysocka i Leszek Mikołajczyk

REŻYSERIA:
Bartłomiej Piotrowski


Marta Artymiak - aktorka, wokalistka. Na co dzień występuje na deskach zielonogórskiego Teatru Lubuskiego. Czterokrotna laureatka nagrody publiczności LEON 2002, 2004, 2005, 2007.
Wojciech Czarnota – aktor, wokalista. Na co dzień występuje w krakowskim Teatrze Groteska, gdzie kreuje brawurowe role zarówno w spektaklach dla dzieci jak i dla dorosłych.

Justyna Wysocka i Leszek Mikołajczyk to para tancerzy, których taniec wzbudza niezapomniane wrażenia i za każdym razem wywołuje silne emocje. Tango w ich wykonaniu jest pełne elegancji, podszyte nutką zmysłowości.
Największy wpływ na ich taniec wywarli: Alejandro Araoz, Horacio Godoy i Magdalena Gutierrez, José Halfón i Virginia Cutillo oraz Fabián Peralta i Josefina Bermúdez.

Spektakl wyreżyserował Bartłomiej Piotrowski - założyciel Teatru VIS a VIS, reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

Czas trwania spektaklu: około 90 minut z możliwą przerwą.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.