PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego KONCERT

Czwartek, 16 czerwca 2016 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego KONCERTMuzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie 40 lat „Atmy”. W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego KONCERT. Bartosz Koziak – wiolonczela, Justyna Danczowska – fortepian. Czwartek, 16 czerwca 2016, godz. 18:00.


Bartosz Koziak jest zwycięzcą III Mię-dzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 r. w War-szawie, zdobywcą II nagrody na konkursach Isang Yun’a w Tongyeong (Korea) i Kijowie im. Mikola Lysenki, laureatem oraz zdobywcą nagrody specjalnej na konkursie „Praska Wiosna”, zdobywcą I nagrody na XI Między-narodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. Występował m.in. w Konzerthaus w Berlinie, Cité de la Musique w Paryżu, Teatro Politeama w Palermo, Studiu im. Witolda Lutosław-skiego i Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jako solista współpracował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Narodowa, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Orchestre Philharmonique de Monte Carlo czy Münchener Kammerorchester. Współtworzy Warszawską Grupę Wiolonczelową „Cellonet”. Od kilku lat jest zapraszany do udziału w projektach koncertowych Krzysztofa Pendereckiego; brał udział w pierw-szym nagraniu płytowym Concerto grosso pod dyrekcją kompozytora. W dyskografii artysty znajdują się także nagrania z Justyną Danczowską. Ukończył z odznacze-niem „Magna cum Laude” Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warsza-wie w klasie prof. Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera oraz Conservatoire National Superieur de Musique de Paris w klasie Philippe’a Muller’a. Dzięki uprzejmości Kai Danczowskiej gra na XIX-wiecznej kopii instrumentu J. Guadagni-niego, na którym koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz Danczowski.

Justyna Danczowska uzyskała dyplom w Akademii Muzycznej w Bazylei w mistrzowskiej klasie Krystiana Zimermana; ukończyła także z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Zurychu w klasie Konstan-tina Scherbakova. Podczas konkursu dla młodych muzyków w Krakowie w 2000 r. otrzymała I nagrodę oraz nagrodę specjalną PWM-u za najlepsze wykonanie utworu współczesnego. Jako kameralistka otrzymała nagrodę-koncert na festiwalu „Orpheus 2002“ w Zury-chu, nagrodę specjalną jury w konkursie muzyki kameralnej w Neuchatel (w 2002 r.) oraz III nagrodę w konkursie muzyki kameralnej w Zurychu „Migros Kulturprozent“ (w 2003 r.) W latach 1996-1999 była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, przez trzy kolejne lata otrzymywała Stypendium Twórcze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w roku akademickim 2002/2003 została stypendystką Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W jej dorobku fonograficznym znajduje się płyta z utworami na skrzypce i fortepian Karola Szymanowskiego nagrana wraz z Kają Danczowską w 2007 r. (nominowana do „Fryderyka 2009”), wydany w 2011 r. album z Bartoszem Koziakiem oraz nagrana w 2015 roku wraz ze skrzypaczką Aleksandrą Kuls płyta z sonatami na fortepian i skrzypce Beethovena i Brahmsa.
Od 2006 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie jako pianistka-kameralistka.

Artyści reprezentowani są przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.
Zdjęcia: archiwum artystów
Bartosz Koziak – wiolonczela
Justyna Danczowska – fortepian

Małgorzata Janicka-Słysz – słowo o muzyce
Kurator ds. Programowych „Atmy”

Karol Szymanowski (1882-1937) 
Sonata na skrzypce i fortepian d-moll op. 9
opracowanie na wiolonczelę i fortepian: Kazimierz Wiłkomirski
I Allegro moderato. Patetico
II Andante tranquillo e dolce
III Allegro molto, quasi presto
 
Witold Lutoslawski (1913-1994)
Grave

Antonín Dvořák (1841-1904)
Rondo g-moll op. 94

Robert Schumann (1810-1856)
Marchenbilder op. 113

Dezyderiusz Danczowski (1891-1950)
Taniec gnomów


Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie” w 2016 roku

7 lipca (czwartek) 2016, godz. 18:00
SZYMANOWSKI Z ELEKTRONIKĄ
Mateusz Bień – komputery, kierownictwo artystyczne
Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa
Emila Machnik – flet
Paweł Sopel – fortepian
w programie: Karol Szymanowski, Mateusz Bień

4 sierpnia (czwartek) 2016, godz. 18:00
MUZYKA Z TAŃCAMI w ogrodzie przed Atmą
(w razie złej pogody zapraszamy do Hotelu Stamary)
Elżbieta Stefańska, Mariko Kato – klawesyn
Romana Agnel i Dariusz Brojek – para taneczna 
w programie: dawna muzyka polska, Michał Kleofas Ogiński i Fryderyk Chopin

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.