PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego KONCERT

Czwartek, 16 czerwca 2016 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego KONCERTMuzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie 40 lat „Atmy”. W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego KONCERT. Bartosz Koziak – wiolonczela, Justyna Danczowska – fortepian. Czwartek, 16 czerwca 2016, godz. 18:00.


Bartosz Koziak jest zwycięzcą III Mię-dzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 r. w War-szawie, zdobywcą II nagrody na konkursach Isang Yun’a w Tongyeong (Korea) i Kijowie im. Mikola Lysenki, laureatem oraz zdobywcą nagrody specjalnej na konkursie „Praska Wiosna”, zdobywcą I nagrody na XI Między-narodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. Występował m.in. w Konzerthaus w Berlinie, Cité de la Musique w Paryżu, Teatro Politeama w Palermo, Studiu im. Witolda Lutosław-skiego i Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jako solista współpracował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Narodowa, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Orchestre Philharmonique de Monte Carlo czy Münchener Kammerorchester. Współtworzy Warszawską Grupę Wiolonczelową „Cellonet”. Od kilku lat jest zapraszany do udziału w projektach koncertowych Krzysztofa Pendereckiego; brał udział w pierw-szym nagraniu płytowym Concerto grosso pod dyrekcją kompozytora. W dyskografii artysty znajdują się także nagrania z Justyną Danczowską. Ukończył z odznacze-niem „Magna cum Laude” Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warsza-wie w klasie prof. Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera oraz Conservatoire National Superieur de Musique de Paris w klasie Philippe’a Muller’a. Dzięki uprzejmości Kai Danczowskiej gra na XIX-wiecznej kopii instrumentu J. Guadagni-niego, na którym koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz Danczowski.

Justyna Danczowska uzyskała dyplom w Akademii Muzycznej w Bazylei w mistrzowskiej klasie Krystiana Zimermana; ukończyła także z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Zurychu w klasie Konstan-tina Scherbakova. Podczas konkursu dla młodych muzyków w Krakowie w 2000 r. otrzymała I nagrodę oraz nagrodę specjalną PWM-u za najlepsze wykonanie utworu współczesnego. Jako kameralistka otrzymała nagrodę-koncert na festiwalu „Orpheus 2002“ w Zury-chu, nagrodę specjalną jury w konkursie muzyki kameralnej w Neuchatel (w 2002 r.) oraz III nagrodę w konkursie muzyki kameralnej w Zurychu „Migros Kulturprozent“ (w 2003 r.) W latach 1996-1999 była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, przez trzy kolejne lata otrzymywała Stypendium Twórcze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w roku akademickim 2002/2003 została stypendystką Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W jej dorobku fonograficznym znajduje się płyta z utworami na skrzypce i fortepian Karola Szymanowskiego nagrana wraz z Kają Danczowską w 2007 r. (nominowana do „Fryderyka 2009”), wydany w 2011 r. album z Bartoszem Koziakiem oraz nagrana w 2015 roku wraz ze skrzypaczką Aleksandrą Kuls płyta z sonatami na fortepian i skrzypce Beethovena i Brahmsa.
Od 2006 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie jako pianistka-kameralistka.

Artyści reprezentowani są przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.
Zdjęcia: archiwum artystów
Bartosz Koziak – wiolonczela
Justyna Danczowska – fortepian

Małgorzata Janicka-Słysz – słowo o muzyce
Kurator ds. Programowych „Atmy”

Karol Szymanowski (1882-1937) 
Sonata na skrzypce i fortepian d-moll op. 9
opracowanie na wiolonczelę i fortepian: Kazimierz Wiłkomirski
I Allegro moderato. Patetico
II Andante tranquillo e dolce
III Allegro molto, quasi presto
 
Witold Lutoslawski (1913-1994)
Grave

Antonín Dvořák (1841-1904)
Rondo g-moll op. 94

Robert Schumann (1810-1856)
Marchenbilder op. 113

Dezyderiusz Danczowski (1891-1950)
Taniec gnomów


Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie” w 2016 roku

7 lipca (czwartek) 2016, godz. 18:00
SZYMANOWSKI Z ELEKTRONIKĄ
Mateusz Bień – komputery, kierownictwo artystyczne
Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa
Emila Machnik – flet
Paweł Sopel – fortepian
w programie: Karol Szymanowski, Mateusz Bień

4 sierpnia (czwartek) 2016, godz. 18:00
MUZYKA Z TAŃCAMI w ogrodzie przed Atmą
(w razie złej pogody zapraszamy do Hotelu Stamary)
Elżbieta Stefańska, Mariko Kato – klawesyn
Romana Agnel i Dariusz Brojek – para taneczna 
w programie: dawna muzyka polska, Michał Kleofas Ogiński i Fryderyk Chopin

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.