PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Artyści Zakopiańscy”

Piątek, 8 lipca 2016 r.
Autor: Katarzyna Kamińska

„Artyści Zakopiańscy”W lipcu 2016 roku w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem odbędzie się wystawa „Artyści Zakopiańscy” do udziału, w której po raz pierwszy od wielu lat zaproszeni zostali wszyscy artyści plastycy, tworzący pod Tatrami, nie tylko Ci zrzeszeni w ZPAP. W Sali A będzie można oglądać prace tych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Na wystawie pokazane zostaną właściwie wszystkie dziedziny sztuk plastycznych (malarstwo, rzeźba, grafika, tkanina, rysunek a nawet fotografia), prezentowane przez różne pokolenia artystów.


Dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum Tatrzańskiego wystawie „Artyści Zakopiańscy 2016” będzie towarzyszyć ekspozycja prac najwybitniejszych współczesnych polskich artystów. Zobaczymy prace m.in. Tadeusza Brzozowskiego, Władysława Hasiora, Antoniego Rząsy, którzy swoje życie i twórczość związali z Zakopanem.

Wystawa „Artyści zakopiańscy” to projekt szczególny i bezprecedensowy, ponieważ zrywa z utartymi schematami myślenia na temat sztuki Podhala. Nie ma tu żadnego odgórnie narzuconego tematu – nie chodzi o „góry” ani „zakopiańską tożsamość”. Co więc zostanie pokazane? Sztuka Podhala w sensie ścisłym, czyli prace twórców mieszkających i pracujących w cieniu Tatr, którzy reprezentują skrajnie odmienne koncepcje estetyczne, rozwiązania formalne czy sposoby wyrazu: zobaczymy obrazy, rzeźby, tkaninę, fotografie i wiele innych mediów. Łączy je jedno – miejsce, z którego pochodzą ich twórcy. Nie chodzi tu jednak o poszukiwanie esencji czy „ducha Zakopanego”, ale raczej ukazanie niezwykle szerokiego wachlarza artystycznych wizji i bogactwa tradycji tego regionu.


Informacje dla zwiedzających:
Wystawa „Artyści zakopiańscy 2016”

Zakopiańskie Centrum Kultury
Miejska Galeria Sztuki
im. Wł. hr. Zamoyskiego
ul. Krupówki 41
34-500 Zakopane

Wernisaż wystawy:
8 lipca 2016 r. (piątek) godz. 17.00

Prezentacja wystawy:
8 - 24 lipca 2016

Wstęp wolny

Czynne: wt. – pt. 10.00 – 18.00
sb. – nd. 10.00 – 16.00 

Kurator wystawy:
Lidia Rosińska - Podleśny

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.