PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Malarstwo tradycyjne Moniki Stanisławskiej-Pitoń

Czwartek, 28 lipca 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Malarstwo tradycyjne Moniki Stanisławskiej-PitońBurmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem Bożena Gąsienica zapraszają w dniu 28 lipca br. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy malarstwa Moniki Stanisławskiej - Pitoń pt. „Malarstwo tradycyjne” z okazji Światowych Dni Młodzieży.


Monika Stanisławska-Pitoń
Studia magisterskie na kierunku Wzornictwo, specjalizacja Tkanina Drukowana na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. I miejsce w konkursie „Quo Vadis?” 2013 Zakopane i I miejsce i nagrodę „Halna” w 2014 roku w konkursie ZPAP i Miejskiej Galerii Sztuki Zakopane, udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Zarówno w malarstwie, rysunkach i w tkaninach które projektuję i wykonuję świadomie nie podążam za nowoczesnymi trendami w sztuce, staram się cały czas doskonalić warsztat. Inspiruję się malarstwem tradycyjnym, artystami Młodej Polski, a także otaczającym mnie światem, szczególnie podhalańskim folklorem . Maluję tradycyjnymi technikami, farbami olejnymi, rysując szkice tuszem i pastelami, czy bardziej nowoczesnymi sposobami, traktując powierzchnię tkaniny jak duży obraz. Wykonuję portrety, interesuje mnie też ruch wyrażany za pomocą tańca. Ostatnio odkryłam malarstwo na szkle- powierzchnia szkła jest zupełnie nowym wyzwaniem.

Serdecznie zapraszamy.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem, os. Łukaszówki 4a.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.