PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„KOCHANKOWIE”

Niedziela, 18 września 2016 r.
Autor: Bartłomiej Piotrowski

„KOCHANKOWIE”Kochankowie - widowisko muzyczno-ogniowe w formie niezwykłych scen „malowanych”, tworzonych ogniem, osadzone we współczesnych realiach z oprawą muzyki elektronicznej. Mistyczny klimat spektaklu zaprosi widzów w podróż pełną barw, smutku i radości. Kochankowie będą zmagać się zarówno z żywiołem miłości jak i ognia. Ekspresyjna muzyka, charakteryzacja i dopracowana choreografia okraszona efektami świetlnymi i pirotechniką sceniczną sprawi, że przedstawienie w odbiorze pełne będzie pozytywnej energii dla wszystkich widzów niezależnie od wieku.


Podczas koncertu zostaną wykonane pieśni Słowian Południowych oraz Romów. Pieśni te wykonywane są w Macedonii, Serbii, Bośnii oraz wśród Ruskiej Romy.
Są to utwory liryczne, opowiadające o niespełnionej miłości, tęsknocie za ukochanym i bliskimi, a także pragnieniu, by zatracić się w radosnym tańcu i śpiewie.
Niezwykłe pieśni i piosenki zaśpiewa poruszająca Iwona Karcz.
Iwona Karcz- wokalistka w zespołach: KlezzJezz, Swada oraz Żmij. Pasjonatka pieśni tradycyjnych z różnych regionów świata, szczególnie są jej bliskie pieśni śląskie, żydowskie oraz romskie.
Wraz z zespołem KlezzJezz miała zaszczyt współpracować z Mieczysławem Święcickim- znanym romansów cygańskich i rosyjskich . Zespół wystąpił z okazji 60-lecia działalności artystycznej Mistrza podczas uroczystości w Piwnicy pod Baranami. Wraz z zespołami brała udział w polskich i międzynarodowych festiwalach folkowych ( min.Tű Fokán Művészeti Fesztivál- Węgry, Folkowisko- Festiwal Kultury Pogranicza, Olandia Etno Festiwal 2016- Finał konkursu o Złoty Wiatrak).

WYSTĄPIĄ:
TEATR OGNIA / scenariusz, reżyseria i wykonanie: Anita Kostana i Monika Skolarczyk
KONCERT: Iwona Karcz (vocal) i Jakub Palacz (piano)

INSCENIZACJA: Bartłomiej Piotrowski

TEATR VIS a VIS

NIEZWYKŁY WIECZÓR PEŁEN MISTYCYZMU, MAGII OGNIA i BAŁKAŃSKIEJ MUZYKI

WYJĄTKOWE POWITANIE JESIENI W OGRODZIE WILLI KMICIC!

„KOCHANKOWIE” – PREMIERA!

TEATR OGNIA oraz KONCERT PIEŚNI i PIOSENEK BAŁKAŃSKICH

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.