PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„KOCHANKOWIE”

Niedziela, 18 września 2016 r.
Autor: Bartłomiej Piotrowski

„KOCHANKOWIE”Kochankowie - widowisko muzyczno-ogniowe w formie niezwykłych scen „malowanych”, tworzonych ogniem, osadzone we współczesnych realiach z oprawą muzyki elektronicznej. Mistyczny klimat spektaklu zaprosi widzów w podróż pełną barw, smutku i radości. Kochankowie będą zmagać się zarówno z żywiołem miłości jak i ognia. Ekspresyjna muzyka, charakteryzacja i dopracowana choreografia okraszona efektami świetlnymi i pirotechniką sceniczną sprawi, że przedstawienie w odbiorze pełne będzie pozytywnej energii dla wszystkich widzów niezależnie od wieku.


Podczas koncertu zostaną wykonane pieśni Słowian Południowych oraz Romów. Pieśni te wykonywane są w Macedonii, Serbii, Bośnii oraz wśród Ruskiej Romy.
Są to utwory liryczne, opowiadające o niespełnionej miłości, tęsknocie za ukochanym i bliskimi, a także pragnieniu, by zatracić się w radosnym tańcu i śpiewie.
Niezwykłe pieśni i piosenki zaśpiewa poruszająca Iwona Karcz.
Iwona Karcz- wokalistka w zespołach: KlezzJezz, Swada oraz Żmij. Pasjonatka pieśni tradycyjnych z różnych regionów świata, szczególnie są jej bliskie pieśni śląskie, żydowskie oraz romskie.
Wraz z zespołem KlezzJezz miała zaszczyt współpracować z Mieczysławem Święcickim- znanym romansów cygańskich i rosyjskich . Zespół wystąpił z okazji 60-lecia działalności artystycznej Mistrza podczas uroczystości w Piwnicy pod Baranami. Wraz z zespołami brała udział w polskich i międzynarodowych festiwalach folkowych ( min.Tű Fokán Művészeti Fesztivál- Węgry, Folkowisko- Festiwal Kultury Pogranicza, Olandia Etno Festiwal 2016- Finał konkursu o Złoty Wiatrak).

WYSTĄPIĄ:
TEATR OGNIA / scenariusz, reżyseria i wykonanie: Anita Kostana i Monika Skolarczyk
KONCERT: Iwona Karcz (vocal) i Jakub Palacz (piano)

INSCENIZACJA: Bartłomiej Piotrowski

TEATR VIS a VIS

NIEZWYKŁY WIECZÓR PEŁEN MISTYCYZMU, MAGII OGNIA i BAŁKAŃSKIEJ MUZYKI

WYJĄTKOWE POWITANIE JESIENI W OGRODZIE WILLI KMICIC!

„KOCHANKOWIE” – PREMIERA!

TEATR OGNIA oraz KONCERT PIEŚNI i PIOSENEK BAŁKAŃSKICH

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.