PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

KONCERT 134. urodziny Karola Szymanowskiego.

Poniedziałek, 3 października 2016 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

KONCERT 134. urodziny Karola Szymanowskiego.Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie - 40 lat „Atmy”. W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego. KONCERT 134. urodziny Karola Szymanowskiego. Krzysztof Książek - fortepian. Poniedziałek, 3 października 2016 godz. 18:00.


Krzysztof Książek ur. 1992 roku w Krakowie. Półfina-lista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkur-sie im. F. Chopina w Warsza-wie. W latach 2005-2016 kształcił się pod kierunkiem prof. Stefana Wojtasa, naj-pierw jako uczeń POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie, a następnie w Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom licen-cjacki). W 2016 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowo-wiejskiego w Bydgoszczy. Laureat najwyższych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: The Interna-tional Chopin Piano Competition – I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna (Lwów, Ukraina 2010), The II American Paderewski Piano Competition – II nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (Los Angeles, USA 2013), IX Międzynarodowy Konkurs im. I.J. Paderewskiego – nagroda specjalna dla najlepszego Polaka, który awansował do półfinału, lub finału konkursu (Bydgoszcz 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina – I nagroda oraz nagroda specjalna (Warszawa 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie – II nagroda (2015). Koncertował w Japonii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, RPA, USA, Maroku, Polsce, na Słowacji, na Ukrainie i na Węgrzech. Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultu-ry i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona, także programu stypendialnego „Młoda Polska”. W latach 2005-2011 był objęty programem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana.

Krzysztof Książek – fortepian

Małgorzata Janicka-Słysz – słowo o muzyce
Kurator ds. Programowych „Atmy”

W programie:

Fryderyk Chopin (1810-1849)

Fantazja f-moll op. 49

Sonata h-moll op. 58
I  Allegro maestoso
II  Scherzo: Molto vivace
III  Largo
IV  Finale: Presto non tanto; Agitato

Karol Szymanowski (1882–1937)

4 Mazurki  z op. 50
1.  Sostenuto. Molto rubato
2.  Allegramente. Poco vivace. Rubasznie
3. Moderato
4.  Allegramente, risoluto


Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie”

●  24 listopada (czwartek) 2016, godz. 18:00
DUET AKORDEONOWY
Grzegorz Palus & Alena Budzinakova
w programie: Karol Szymanowski, Witold Lutosławski,
Andrzej Krzanowski 

●  8 grudnia (czwartek) 2016, godz. 18:00
W KRĘGU PIEŚNI
Agata Widera – sopran
Weronika Kępka – alt
Tomasz Śliwiński – fortepian
w programie: Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.