PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

IV Ogólnopolskie Spotkanie Członków Klubu Nauczyciela Historii

14–15 października 2016 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

IV Ogólnopolskie Spotkanie Członków Klubu Nauczyciela HistoriiW dniach 14-15 października 2016 r. do Zakopanego przyjedzie 90 nauczycieli z całej Polski aby wziąć udział w IV Ogólnopolskim Spotkaniu Członków Klubu Nauczyciela Historii. W programie spotkania zaplanowane są wykłady historyków oraz m.in. zwiedzanie z kuratorem wystawy „Bronisław Piłsudski – niezwykły brat Marszałka” w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Organizatorem spotkania jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w partnerstwie z Muzeum Tatrzańskim. Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego.


Już 15 października 2016 r. w Zakopanem rusza XX edycja Ogólnopolskich Warsztatów Architektonicznych OSSA. W tym roku postanowiono, iż wydarzenie odbędzie się w Zakopanem, a jego współorganizatorem zostało Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego oraz Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, zaś Patronem Honorowym Muzeum Tatrzańskie. Do 23 października Zakopane będzie gościć 90 studentów architektury z całej Polski.
 

 
W piątek 14 października 2016 r. o godz. 18 serdecznie zapraszamy na pokaz poruszającego filmu dokumentalnego „Sati” z cyklu „Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim” w Galerii Władysława Hasiora. Spotkanie poprowadzą Jakub Brzosko i Beata Słama.
 
Zapraszamy
 

 
PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ O NASZYCH WYSTAWACH CZASOWYCH:
 
"Bronisław Piłsudski (1866-1918) - niezwykły brat Marszałka"
w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zakopane, ul. Zamoyskiego 25.
 
"Szostak. Szkice tatrzańskie" w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza,
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25.
 
„Najpiękniejszy zabytek w Twoim otoczeniu” - XV edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży "Zabytki architektury w Zakopanem i na Podhalu" w Muzeum Stylu Zakopiańskiego, willa Koliba, Zakopane, ul. Kościeliska 18.
 
 
Szczegółowe informacje na www.muzeumtatrzanskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.