PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„WITKACY W OGRODZIE ROZKOSZY”

Czwartek, 20 października 2016 r.
Autor: Matylda Becla

„WITKACY W OGRODZIE ROZKOSZY”„WITKACY W OGRODZIE ROZKOSZY” JANKA DZIACZKOWSKIEGO Z WIZYTĄ W WILLI OKSZA Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na opowieść o Janku Dziaczkowskim, wybitnym twórcy kolaży, ilustratorze i malarzu, który zginął w Tatrach w 2011 roku. O życiu i twórczości artysty opowie Karol Hordziej, kurator wystawy i redaktor publikacji poświęconych kolażom Dziaczkowskiego. Zaprezentowany zostanie również jeden z kolaży Janka Dziaczkowskiego - „Witkacy w ogrodzie rozkoszy”, który na dłużej zagości w Muzeum Tatrzańskim. Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego (Zakopane, ul. Zamoyskiego 25), w czwartek 20 października 2016 roku, o godz. 18.


Dziaczkowski urodził się w 1983 roku w Warszawie. W 2007 roku ukończył studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wachowiaka. W ciągu zaledwie kilku lat dał się poznać jako jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich twórców. Szczególne uznanie przyniosły mu kolaże wykonywane tradycyjną techniką, a także ilustracje, które tworzył dla pism muzycznych, społecznych i kulturalnych, m.in. dla „Machiny”, „Architektury”, „A4”, „Ha!artu” i „Przekroju”. Mimo krótkiego życia Dziaczkowski pozostawił po sobie niezwykle bogate archiwum prac, których najważniejsza część prezentowana była na wystawie „Jan Dziaczkowski. Historie prawdziwe i zmyślone” w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w 2015 roku. Obecnie, dzięki uprzejmości rodziny artysty, jedna z jego prac zagości czasowo w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Po prezentacji zapraszamy na odsłonięcie pracy, lampkę wina oraz poczęstunek przygotowany przez cukiernię Samanta.

Karol Hordziej – kurator, menadżer kultury, wykładowca, w latach 2004-2014 dyrektor artystyczny festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Wraz z Sebastianem Cichockim twórca wystawy „Zofia Rydet. Zapis, 1978-1990” prezentowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2015 roku. Redaktor albumu „Jan Dziaczkowski. Kolaże” oraz kurator wystawy poświęconej twórczości Dziaczkowskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.