PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„WITKACY W OGRODZIE ROZKOSZY”

Czwartek, 20 października 2016 r.
Autor: Matylda Becla

„WITKACY W OGRODZIE ROZKOSZY”„WITKACY W OGRODZIE ROZKOSZY” JANKA DZIACZKOWSKIEGO Z WIZYTĄ W WILLI OKSZA Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na opowieść o Janku Dziaczkowskim, wybitnym twórcy kolaży, ilustratorze i malarzu, który zginął w Tatrach w 2011 roku. O życiu i twórczości artysty opowie Karol Hordziej, kurator wystawy i redaktor publikacji poświęconych kolażom Dziaczkowskiego. Zaprezentowany zostanie również jeden z kolaży Janka Dziaczkowskiego - „Witkacy w ogrodzie rozkoszy”, który na dłużej zagości w Muzeum Tatrzańskim. Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego (Zakopane, ul. Zamoyskiego 25), w czwartek 20 października 2016 roku, o godz. 18.


Dziaczkowski urodził się w 1983 roku w Warszawie. W 2007 roku ukończył studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wachowiaka. W ciągu zaledwie kilku lat dał się poznać jako jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich twórców. Szczególne uznanie przyniosły mu kolaże wykonywane tradycyjną techniką, a także ilustracje, które tworzył dla pism muzycznych, społecznych i kulturalnych, m.in. dla „Machiny”, „Architektury”, „A4”, „Ha!artu” i „Przekroju”. Mimo krótkiego życia Dziaczkowski pozostawił po sobie niezwykle bogate archiwum prac, których najważniejsza część prezentowana była na wystawie „Jan Dziaczkowski. Historie prawdziwe i zmyślone” w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w 2015 roku. Obecnie, dzięki uprzejmości rodziny artysty, jedna z jego prac zagości czasowo w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Po prezentacji zapraszamy na odsłonięcie pracy, lampkę wina oraz poczęstunek przygotowany przez cukiernię Samanta.

Karol Hordziej – kurator, menadżer kultury, wykładowca, w latach 2004-2014 dyrektor artystyczny festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Wraz z Sebastianem Cichockim twórca wystawy „Zofia Rydet. Zapis, 1978-1990” prezentowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2015 roku. Redaktor albumu „Jan Dziaczkowski. Kolaże” oraz kurator wystawy poświęconej twórczości Dziaczkowskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.