PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

KUL w Zakopanem

Piątek, 18 listopada 2016 r.
Autor: Materiały prasowe KUL

KUL w ZakopanemKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Zakopiańskie Centrum Kultury – Miejska Galeria Sztuki serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ich rodziców i wszystkie inne zainteresowane osoby na spotkanie KUL w Zakopanem, które odbędzie się 18 listopada 2016 r. w Zakopiańskim Centrum Kultury - Miejskiej Galerii Sztuki (Krupówki 41, Zakopane).


W programie wydarzenia są ciekawe zajęcia, korepetycje z matematyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wykład otwarty na temat zakopiańskiej kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich. Spotkanie to także okazja do poznania historii tego jedynego, katolickiego Uniwersytetu w Polsce, porozmawiania ze studentami i pracownikami - w tym z przedstawicielami władz uczelni. Zainteresowane osoby będą mogły poznać aktualną ofertę edukacyjną KUL oraz możliwości jakie daje studiowanie na tej uczelni. Warto podkreślić, że Katolicki Uniwersytet Lubelski, który przez długie lata powojenne był „jedyną wolną uczelnią od Łaby po Władywostok”, ośrodkiem swobodnej wymiany poglądów, w którym przez blisko ćwierć wielu pracował ks. Karol Wojtyła, późniejszy Jan Paweł II jest dzisiaj prężnie działająca uczelnią z szerokim spektrum uprawianych dziedzin nauki oraz ciekawą ofertą edukacyjną. 

W programie wydarzenia KUL w Zakopanem zaplanowano także modlitwę i złożenie kwiatów na grobie państwa Olgi i Tadeusza Litawińskich oraz mszę św. w kościele pw. MB Częstochowskiej na Pęksowym Brzysku w intencji Olgi i Tadeusza Litawińskich i innych darczyńców KUL. Modlitwie na cmentarzu i Mszy św. przewodniczyć będzie Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.