PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

KUL w Zakopanem

Piątek, 18 listopada 2016 r.
Autor: Materiały prasowe KUL

KUL w ZakopanemKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Zakopiańskie Centrum Kultury – Miejska Galeria Sztuki serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ich rodziców i wszystkie inne zainteresowane osoby na spotkanie KUL w Zakopanem, które odbędzie się 18 listopada 2016 r. w Zakopiańskim Centrum Kultury - Miejskiej Galerii Sztuki (Krupówki 41, Zakopane).


W programie wydarzenia są ciekawe zajęcia, korepetycje z matematyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wykład otwarty na temat zakopiańskiej kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich. Spotkanie to także okazja do poznania historii tego jedynego, katolickiego Uniwersytetu w Polsce, porozmawiania ze studentami i pracownikami - w tym z przedstawicielami władz uczelni. Zainteresowane osoby będą mogły poznać aktualną ofertę edukacyjną KUL oraz możliwości jakie daje studiowanie na tej uczelni. Warto podkreślić, że Katolicki Uniwersytet Lubelski, który przez długie lata powojenne był „jedyną wolną uczelnią od Łaby po Władywostok”, ośrodkiem swobodnej wymiany poglądów, w którym przez blisko ćwierć wielu pracował ks. Karol Wojtyła, późniejszy Jan Paweł II jest dzisiaj prężnie działająca uczelnią z szerokim spektrum uprawianych dziedzin nauki oraz ciekawą ofertą edukacyjną. 

W programie wydarzenia KUL w Zakopanem zaplanowano także modlitwę i złożenie kwiatów na grobie państwa Olgi i Tadeusza Litawińskich oraz mszę św. w kościele pw. MB Częstochowskiej na Pęksowym Brzysku w intencji Olgi i Tadeusza Litawińskich i innych darczyńców KUL. Modlitwie na cmentarzu i Mszy św. przewodniczyć będzie Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.