PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wojciech Sumliński w Zakopanem

Poniedziałek, 13 marca 2017 r.
Autor: Adam Kitkowski

Wojciech Sumliński w ZakopanemStowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych i Towarzystwo Wiedzy Powszechnej – biuro w Zakopanem zapraszają na spotkanie z pisarzem i dziennikarzem śledczym – Wojciechem Sumlińskim. Spotkanie odbędzie się w dniu 13 marca 2017 roku o godzinie 12.00 w sali plenarnej Urzędu Miasta Zakopanego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Jóźkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Zakopanego. Spotkanie poprowadzi Adam Kitkowski. W czasie spotkania będzie możliwość zakupienia książek z autografem pisarza. Wstęp wolny.


Wojciech Sumliński jest jednym z najlepszych komentatorów współczesnej - często tajemniczej i dramatycznej - historii Polski. Napisał kilka książek zaliczanych do literatury faktu, m. in. Oficer, Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, Kto naprawdę go zabił? (o śmierci ks. Popiełuszki), Czego nie powie „Masa” o polskiej mafii, Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera (najnowsza!) oraz wiele artykułów prasowych. Jest również dziennikarzem radiowym i telewizyjnym.

Książka „Oficer” jest najlepszą wizytówką działalności pisarskiej autora.
Są prawdy zbyt prawdziwe, by o nich opowiadać, ale które opowiedzieć trzeba. Takie jak autentyczna historia oficera ABW, który zaczął od najniższego szczebla, by w krótkim czasie zostać szefem Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie – najważniejszej jednostki kontrwywiadowczej na wschód od Wisły. Fakty, które odkrył, aż do tego momentu były ukrywane przed opinią publiczną. Nie bez powodu… Książka „Oficer” to napisany przez życie thriller opowiadający o odwadze, jakiej potrzeba, by w paranoicznym świecie kontrwywiadu stawić czoła własnym winom i lękom. To zarazem dramatyczna historia oficera polskiego kontrwywiadu, który musiał poznać, czym jest śmierć, by na końcu drogi zrozumieć jak żyć. Poznaj wstrząsającą prawdę o niewidzialnym świecie, który istnieje tuż pod powierzchnią i ma większy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość niż mogłoby się wydawać.

Nota biograficzna: Wojciech Sumliński (ur. 15 kwietnia 1969 w Warszawie) – polski dziennikarz, absolwent psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (wcześniej Akademia Teologii Katolickiej). Pracował w „Życiu”, „Gazecie Polskiej” i „Wprost”. Autor licznych reportaży i programów w TVP: „Oblicza prawdy” o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut”. Autor książki „Teresa Trawa Robot” o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie współpracuje z Frondą, magazynem śledczym „Focus” oraz Polonią Christiana, pisze kolejne książki. W 1997 otrzymał nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych za cykl reportaży o nadgranicznej przestępczości zorganizowanej, napisanych pod pseudonimem „Stefan Kukulski”. W 1999 był nominowany do nagrody „Press” w kategorii dziennikarstwa śledczego za publikacje o Henryku Goryszewskim, który pełniąc funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych. W tygodniku „Wprost” ujawnił akta świadka koronnego, Jarosława Sokołowskiego pseudonim „Masa” (2003) oraz materiały dotyczące kontaktów Andrzeja Kuny, Aleksandra Żagla i lobbysty Marka Dochnala z parą prezydencką, Aleksandrem i Jolantą Kwaśniewskimi (2004-2006). W roku 2006 ponownie nominowany do nagrody „Press” w kategorii dziennikarstwa śledczego, za materiał opublikowany w tygodniku Wprost (wraz z Przemysławem Wojciechowskim), o powiązaniach polityków, służb specjalnych i przestępczości zorganizowanej. Autor książki pt. „Kto naprawdę go zabił?” o zabójstwie Księdza Jerzego Popiełuszki. W książce i wcześniejszym artykule prasowym (Wprost) Sumliński twierdził, że Waldemar Chrostowski, kierowca ks. Popiełuszki był agentem SB. W trakcie procesu informacje zebrane przez Wojciecha Sumlińskiego potwierdzili dr Leszek Pietrzak (biegły IPN badający dokumenty dotyczące Waldemara Chrostowskiego, który zeznając powiedział, że „Waldemar Chrostowski był agentem SB”) oraz prokurator Andrzej Witkowski, który zeznał, że zamierzał postawić Chrostowskiemu zarzuty, ale gdy ujawnił swój zamiar odebrano mu sprawę. Autor cyklicznego programu TVP „Oblicza prawdy” o działalności Służby Bezpieczeństwa oraz licznych reportaży telewizyjnych, m.in. o Wojskowych Służbach Informacyjnych. Od 2010 roku zastępca redaktora naczelnego, a następnie redaktor naczelny „Tygodnika Podlaskiego” oraz zastępca redaktora naczelnego „Głosu Katolickiego”.

Zapraszam w imieniu organizatorów – Adam Kitkowski

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    35 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    45 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.