PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

„Kino, którego szukasz"

Czwartek, 16 marca 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Kino, którego szukasz"Mr. Gaga reż. Tomer Heymann. Dokument, 2015, prod. Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael. Czas trwania 1 godz. 40 minut. Bilet 10 zł. Kino Sokół, 16 marca, godz. 19:00.


To nie jest film o Lady Gadze :)

Nieczęsto nadarza się okazja, by obejrzeć film o tańcu. Zapewne pamiętacie niesamowitą „Pinę”, którą cykl „Kino, którego szukasz" pokazał w 2011  roku.  
Film, na który chcę Was zaprosić, ma dwóch bohaterów: taniec i Ohada Naharina.

Ohad jest Izraelczykiem. I jednym z najwybitniejszych choreografów pracujących obecnie w teatrach na całym świecie. Tańcem zajął się dość późno, bo dopiero w wieku 22 lat, gdy dołączył do Zespołu Tańca Bat-Szewa. Potem uczył się w Nowym Jorku, w słynnym Julliardzie. W 1990 roku wrócił do Izraela i ostał dyrektorem artystycznym zespołu, w którym zaczął swoją przygodę z t ańcem. Tworzy choreografię, a także muzykę do niektórych spektakli.  Przede wszystkim znany jest jednak jako twórca innowacyjnej metody kształcenia tancerzy, języka ruchu GaGa – akceptujemy siebie, uwalniamy ego.
Przed kamerą Ohad  Naharin z pasją opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata, o wojnie Jom Kippur, służbie w wojsku i praca ze słynną tancerką o choreografką Marthą Graham. „Mr Gaga” to jednak coś więcej niż film biograficzny. Jego twórcę, Tomera Heymanna interesuje, jaki wpływ doświadczenia wywierają na człowieka: na jego ciało i sposób odbioru rzeczywistości, jak łączą się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty.  / oprac. Beata Słama /

Organizatorem cyklu jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół
Cykl został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Zakopane
Patronat Honorowy : Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Koordynatorka cyklu : Elżbieta Krzemińska - Owczarz
Partner współorganizujący : Kino Sokół / Kuba Krajewski
Partnerzy medialni : Tygodnik Podhalański, ZCK,  Infogram, portale internetowe Watra.pl, Region Tatry,  Górski Dom Kultury, Pracownia Widmo


Informacje dodatkowe : 
Po filmie serdecznie zapraszamy na rozmowy przy pysznej kawie w La Mano, na przeciw kina Sokół

W sezonie 2017 - plakaty znajdziemy na słupach miejskich oraz w zaprzyjaźnionych miejscach
Miejsca zaprzyjaźnione : La Mano, STRH, Sklepy Cynamonowe, Starostwo, Hotelarz, Zesp. Szkół Plast.”Kenar”
Następny film 20 kwietnia. 

facebook : www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.