PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

„Kino, którego szukasz"

Czwartek, 16 marca 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Kino, którego szukasz"Mr. Gaga reż. Tomer Heymann. Dokument, 2015, prod. Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael. Czas trwania 1 godz. 40 minut. Bilet 10 zł. Kino Sokół, 16 marca, godz. 19:00.


To nie jest film o Lady Gadze :)

Nieczęsto nadarza się okazja, by obejrzeć film o tańcu. Zapewne pamiętacie niesamowitą „Pinę”, którą cykl „Kino, którego szukasz" pokazał w 2011  roku.  
Film, na który chcę Was zaprosić, ma dwóch bohaterów: taniec i Ohada Naharina.

Ohad jest Izraelczykiem. I jednym z najwybitniejszych choreografów pracujących obecnie w teatrach na całym świecie. Tańcem zajął się dość późno, bo dopiero w wieku 22 lat, gdy dołączył do Zespołu Tańca Bat-Szewa. Potem uczył się w Nowym Jorku, w słynnym Julliardzie. W 1990 roku wrócił do Izraela i ostał dyrektorem artystycznym zespołu, w którym zaczął swoją przygodę z t ańcem. Tworzy choreografię, a także muzykę do niektórych spektakli.  Przede wszystkim znany jest jednak jako twórca innowacyjnej metody kształcenia tancerzy, języka ruchu GaGa – akceptujemy siebie, uwalniamy ego.
Przed kamerą Ohad  Naharin z pasją opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata, o wojnie Jom Kippur, służbie w wojsku i praca ze słynną tancerką o choreografką Marthą Graham. „Mr Gaga” to jednak coś więcej niż film biograficzny. Jego twórcę, Tomera Heymanna interesuje, jaki wpływ doświadczenia wywierają na człowieka: na jego ciało i sposób odbioru rzeczywistości, jak łączą się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty.  / oprac. Beata Słama /

Organizatorem cyklu jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół
Cykl został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Zakopane
Patronat Honorowy : Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Koordynatorka cyklu : Elżbieta Krzemińska - Owczarz
Partner współorganizujący : Kino Sokół / Kuba Krajewski
Partnerzy medialni : Tygodnik Podhalański, ZCK,  Infogram, portale internetowe Watra.pl, Region Tatry,  Górski Dom Kultury, Pracownia Widmo


Informacje dodatkowe : 
Po filmie serdecznie zapraszamy na rozmowy przy pysznej kawie w La Mano, na przeciw kina Sokół

W sezonie 2017 - plakaty znajdziemy na słupach miejskich oraz w zaprzyjaźnionych miejscach
Miejsca zaprzyjaźnione : La Mano, STRH, Sklepy Cynamonowe, Starostwo, Hotelarz, Zesp. Szkół Plast.”Kenar”
Następny film 20 kwietnia. 

facebook : www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.