PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wielka Gala Poezji już po raz piętnasty

Środa, 22 marca 2017 r.
Autor: Maciej Pinkwart

Wielka Gala Poezji już po raz piętnastyWielka Gala Poezji, podczas której poznamy najwyżej ocenione wiersze w wykonaniu aktorów Katarzyny Pietrzyk i Krzysztofa Najbora odbędzie się 22 marca 2017 r., w środę (początek o godz. 17.00) na dużej scenie Teatru Witkacego, ul. Chramcówki 15 w Zakopanem.


Zbliża się finał piętnastej edycji konkursu poetyckiego, organizowanego przez Dyrekcję i Radę Rodziców Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. W tym roku nauczyciele literatury – Agnieszka Warek (klasy IV-V) i Maciej Pinkwart (klasy VI-IX) nominowali do udziału w „Gali 2017” 45 uczniów POSA – 30 w kategorii juniorów i 15 w kategorii seniorów. Jury w tym roku składa się z polonistów, wydawców i pedagogów z Zakopanego, Nowego Targu i Londynu, w składzie sądu konkursowego – po raz pierwszy – znalazło się także pięcioosobowe grono dawnych zwycięzców Gali, wybranych spośród laureatów minionych czternastu edycji konkursu. Przewodniczącą jury jest polonistka Grażyna Malinowska. Do oceny przedstawiono 165 wierszy o bardzo różnorodnej tematyce – jak zwykle są wśród nich zagadnienia ontologiczne, sprawy miłości i śmierci, przyjaźni i samotności, ale także liczne wiersze o tematyce tatrzańskiej i rodzinnej.

Głównym sponsorem „Gali” jest Rada Rodziców POSA. Patronami, tradycyjnie, są Burmistrz Zakopanego i Starosta Tatrzański, patronami medialnymi – „Tygodnik Podhalański” i portal „Nie tylko Zakopane”. Swoje nagrody przyznają także Teatr Witkacego i zakopiańska Akademia Młodego Artysty oraz liczni sponsorzy indywidualni.

Wielka Gala Poezji, podczas której poznamy najwyżej ocenione wiersze w wykonaniu aktorów Katarzyny Pietrzyk i Krzysztofa Najbora odbędzie się 22 marca 2017 r., w środę (początek o godz. 17.00) na dużej scenie Teatru Witkacego, ul. Chramcówki 15 w Zakopanem. Wtedy też ogłoszone zostaną wyniki konkursu i wręczone nagrody. Ozdobą tegorocznej Gali będzie recital piosenkarki i aktorki musicalowej Agnieszki Przekupień (zwyciężczyni Gali z 2005 r.), której na fortepianie towarzyszyć będzie Ignacy Wiśniewski. W piosence, tradycyjnie otwierającej Wielką Galę Poezji, Sur le pont s’Avignon (do tekstu wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego) Agnieszce Przekupień towarzyszyć będzie kompozytor tego dzieła – Andrzej Zarycki. W części muzycznej Gali wystąpi także zespół pod kierunkiem Stanisława Lubowicza. Scenografia jest dziełem Renaty Mrowcy i Jadwigi Rogowiec. Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.