PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wielka Gala Poezji już po raz piętnasty

Środa, 22 marca 2017 r.
Autor: Maciej Pinkwart

Wielka Gala Poezji już po raz piętnastyWielka Gala Poezji, podczas której poznamy najwyżej ocenione wiersze w wykonaniu aktorów Katarzyny Pietrzyk i Krzysztofa Najbora odbędzie się 22 marca 2017 r., w środę (początek o godz. 17.00) na dużej scenie Teatru Witkacego, ul. Chramcówki 15 w Zakopanem.


Zbliża się finał piętnastej edycji konkursu poetyckiego, organizowanego przez Dyrekcję i Radę Rodziców Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. W tym roku nauczyciele literatury – Agnieszka Warek (klasy IV-V) i Maciej Pinkwart (klasy VI-IX) nominowali do udziału w „Gali 2017” 45 uczniów POSA – 30 w kategorii juniorów i 15 w kategorii seniorów. Jury w tym roku składa się z polonistów, wydawców i pedagogów z Zakopanego, Nowego Targu i Londynu, w składzie sądu konkursowego – po raz pierwszy – znalazło się także pięcioosobowe grono dawnych zwycięzców Gali, wybranych spośród laureatów minionych czternastu edycji konkursu. Przewodniczącą jury jest polonistka Grażyna Malinowska. Do oceny przedstawiono 165 wierszy o bardzo różnorodnej tematyce – jak zwykle są wśród nich zagadnienia ontologiczne, sprawy miłości i śmierci, przyjaźni i samotności, ale także liczne wiersze o tematyce tatrzańskiej i rodzinnej.

Głównym sponsorem „Gali” jest Rada Rodziców POSA. Patronami, tradycyjnie, są Burmistrz Zakopanego i Starosta Tatrzański, patronami medialnymi – „Tygodnik Podhalański” i portal „Nie tylko Zakopane”. Swoje nagrody przyznają także Teatr Witkacego i zakopiańska Akademia Młodego Artysty oraz liczni sponsorzy indywidualni.

Wielka Gala Poezji, podczas której poznamy najwyżej ocenione wiersze w wykonaniu aktorów Katarzyny Pietrzyk i Krzysztofa Najbora odbędzie się 22 marca 2017 r., w środę (początek o godz. 17.00) na dużej scenie Teatru Witkacego, ul. Chramcówki 15 w Zakopanem. Wtedy też ogłoszone zostaną wyniki konkursu i wręczone nagrody. Ozdobą tegorocznej Gali będzie recital piosenkarki i aktorki musicalowej Agnieszki Przekupień (zwyciężczyni Gali z 2005 r.), której na fortepianie towarzyszyć będzie Ignacy Wiśniewski. W piosence, tradycyjnie otwierającej Wielką Galę Poezji, Sur le pont s’Avignon (do tekstu wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego) Agnieszce Przekupień towarzyszyć będzie kompozytor tego dzieła – Andrzej Zarycki. W części muzycznej Gali wystąpi także zespół pod kierunkiem Stanisława Lubowicza. Scenografia jest dziełem Renaty Mrowcy i Jadwigi Rogowiec. Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.