PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Z pasji do nart

Sobota, 8 kwietnia 2017 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Z pasji do nartMuzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają na kolejny wieczór z cyklu „Z pasji do nart”. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia (sobota) o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem. Wieczór poświęcony ludziom nart poprowadzi Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie). W czasie spotkania Wojciech Szatkowski zabierze nas na wyprawę, albo jeszcze lepiej: wyrypę przez dzieje polskiego i światowego narciarstwa.


Odwiedzimy Gorgany i Karpaty Wschodnie, stromą Doboszankę, wyniosłą Howerlę, skaliste Szpyci  i groźnego Pietrosa. Zaglądniemy do schronisk w Sławsku i na Koźmieskiej, ponieważ jedna z opowieści wieczoru dotyczyć będzie słynnych narciarzy Karpackiego Towarzystwa Narciarzy: Romana Kordysa i Maksymiliana Dudryka. 

Następnie przeniesiemy się do Zakopanego okresu międzywojennego, czasów budowy kolejki linowej na Kasprowy Wierch, słynnego narciarza i instruktora, Zdzisława Rittersschielda „Wujka”, pierwszych skoków na Krokwi i szusów w Tatrach. Oglądniemy kilka par drewnianych nart ze świetnych zakopiańskich wytwórni nart okresu międzywojennego.

Nie zabraknie podsumowania sezonu zimowego – znakomitego w wydaniu ekipy polskich skoczków narciarskich, prowadzonym przez trenera Stefana Horngachera. Opowiemy o sezonie, który okazał się najlepszym w historii polskich skoków narciarskich.

Opowiemy też o magii tatrzańskich szałasów.
Kolejnymi bohaterami wieczoru będą narciarze ekstremalni: Polak Piotr Malinowski, Słowacy: Peter Šperka, Vlado „Dżipsy” Tatarka, Peter Lichy i inni. Ostatnimi akordami tego spotkania będzie opowieść o słynnym francuskim narciarzu: Candide Thovex, a także pokaz kilku filmów narciarskich.

W czasie spotkania będzie też można zakupić nowy, zimowy numer kwartalnika „Tatry” (Wydawnictwo TPN).

Serdecznie zapraszamy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.