PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Rekolekcje Środowisk Twórczych

9–11 kwietnia 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

Rekolekcje Środowisk TwórczychTemat rekolekcji: "Powołanie do twórczości". Prowadzi Ks. Biskup Michał Janocha. Rekolekcje od 9 do 11 kwietnia 2017. Zapraszają księża Jezuici z kościoła na Górce w Zakopanem.


PLAN REKOLEKCJI

9 kwietnia Niedziela Palmowa msze św. z kazaniem – nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 8.00, 10.00, 12.00. O 17.00 kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach Godz. 18.00 msza św. z kazaniem – nauką szczególnie dla Środowisk Twórczych. Przewodniczy ks. Biskup. 

10 kwietnia Poniedziałek Wielkiego Tygodnia, msza św. o godz. 18.00 – ksiądz Biskup przewodniczy kazanie-nauka. Po mszy dyskusja panelowa. Temat: „Bóg mówi przez Piękno” albo „Bóg mówi Pięknem" i możliwość indywidualnej rozmowy z ks. biskupem. Dyskutantami będą P. Marian Gromada – malarz i poeta i P Marcin Rząsa - rzeźbiarz. Dyskusję poprowadzi P. Sabina Palka - dziennikarka.

11 kwietnia Wtorek Wielkiego Tygodnia, zakończenie rekolekcji, msza św. o godz. 18.00 – ksiądz Biskup przewodniczy kazanie-nauka.


Urodził się 27 października 1959 w Warszawie. W latach 1978–1982 studiował historię sztuki w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, uzyskując w 1983 magisterium. Święceń prezbiteratu udzielił mu 28 maja 1987 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie kardynał Józef Glemp. Inkardynowany został do archidiecezji warszawskiej. W latach 1988–1993 kontynuował studia z zakresu historii i historii sztuki w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, gdzie w 1993 na podstawie dysertacji Ikonografia Mszy Świętej w średniowiecznej i nowożytnej sztuce polskiej otrzymał doktorat nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce.

W 2003 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie po przedłożeniu rozprawy Ukraińskie i białoruskie ikony świąteczne w dawnej Rzeczypospolitej.
W latach 1988–1990 był pracownikiem Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. 

9 maja 2015 papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej ze stolicą tytularną Barica. Święcenia biskupie przyjął 14 czerwca 2015 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Głównym konsekratorem był kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski, zaś współkonsekratorami Józef Michalik, arcybiskup metropolita przemyski, i arcybiskup Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „Marana tha” (Przyjdź, Panie).

W Konferencji Episkopatu Polski objął funkcję przewodniczącego Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.