PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Rekolekcje Środowisk Twórczych

9–11 kwietnia 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

Rekolekcje Środowisk TwórczychTemat rekolekcji: "Powołanie do twórczości". Prowadzi Ks. Biskup Michał Janocha. Rekolekcje od 9 do 11 kwietnia 2017. Zapraszają księża Jezuici z kościoła na Górce w Zakopanem.


PLAN REKOLEKCJI

9 kwietnia Niedziela Palmowa msze św. z kazaniem – nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 8.00, 10.00, 12.00. O 17.00 kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach Godz. 18.00 msza św. z kazaniem – nauką szczególnie dla Środowisk Twórczych. Przewodniczy ks. Biskup. 

10 kwietnia Poniedziałek Wielkiego Tygodnia, msza św. o godz. 18.00 – ksiądz Biskup przewodniczy kazanie-nauka. Po mszy dyskusja panelowa. Temat: „Bóg mówi przez Piękno” albo „Bóg mówi Pięknem" i możliwość indywidualnej rozmowy z ks. biskupem. Dyskutantami będą P. Marian Gromada – malarz i poeta i P Marcin Rząsa - rzeźbiarz. Dyskusję poprowadzi P. Sabina Palka - dziennikarka.

11 kwietnia Wtorek Wielkiego Tygodnia, zakończenie rekolekcji, msza św. o godz. 18.00 – ksiądz Biskup przewodniczy kazanie-nauka.


Urodził się 27 października 1959 w Warszawie. W latach 1978–1982 studiował historię sztuki w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, uzyskując w 1983 magisterium. Święceń prezbiteratu udzielił mu 28 maja 1987 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie kardynał Józef Glemp. Inkardynowany został do archidiecezji warszawskiej. W latach 1988–1993 kontynuował studia z zakresu historii i historii sztuki w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, gdzie w 1993 na podstawie dysertacji Ikonografia Mszy Świętej w średniowiecznej i nowożytnej sztuce polskiej otrzymał doktorat nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce.

W 2003 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie po przedłożeniu rozprawy Ukraińskie i białoruskie ikony świąteczne w dawnej Rzeczypospolitej.
W latach 1988–1990 był pracownikiem Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. 

9 maja 2015 papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej ze stolicą tytularną Barica. Święcenia biskupie przyjął 14 czerwca 2015 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Głównym konsekratorem był kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski, zaś współkonsekratorami Józef Michalik, arcybiskup metropolita przemyski, i arcybiskup Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „Marana tha” (Przyjdź, Panie).

W Konferencji Episkopatu Polski objął funkcję przewodniczącego Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.